Tıka basa yemeden doyduğumu anlamıyorum ve kendime engel olamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kilon gayet iyi, karnin sadece yemekten dolayi öyle degil, spor yapmadigindan dolayi öyle.

Kilo, vücüd yapisinin üzerine fazla birsey demiyor. Mesela senin kilonda olan 10 kisiyi topla ve senden daha kilolu olan 10 kisiyi topla, çok çok farkli vücüdlar görürsün. Ben ve bir arkadasim ayni kilodayiz, hatta ben ondan biraz ziyafim fakat kiz spor yaptigindan dolayi daha fit, daha zayif görünüyor.

Yani diyecegim, spora basla. Ve bir psikologa ve endokrinologa git. Tika basa yemen iyi birsey degil. Vücüdünü bu sekilde mahv edersin. Altta yattan sebebini bul.

Konu sahibi arkadaşım sağlıklı beslenerek al kiloyu, böyle sadece kendini hasta edersin. Yemeyin şu pis kokuşmuş şeyleri. Hem sağlıksız hem tıka basa yemek çok feci.

Siz sebze bakliyat falan tüketseniz tıka basa kilo alımınız hamburgerdeki gibi kötü olmaz. Kilo alma şekilleri çok farklı oluyor. Bu söylediğimi bir araştırın. Yani 100 kalorilik brokoliyle 100 kalorilik pizza dilimi arasında kilo açısından deli fark var. Sağlığınızın kıymetini bilin.

Sizin sorununuz kilo değil, yağlanma. Vücudunu sıkılaştırmalısınız. Öncelikle spora ve sağlıklı beslenmeye başlayın derim. İdeal kilonuzda olabilirsiniz şuan ama bu şekilde beslenirseniz kilo almaya devam edeceksiniz. Doğru zamanda farketmişsiniz problemi, dikkat edin ve gerekli adımları atın derim.

İlaveten fast food ürünler sağlığınız için çok çok zararlı. Hepimiz yiyoruz tabiki ama arada nefsinizi köreltmek için yiyin.

Sağlıklı kilo almak önemlidir.

Olculeriniz çok iyi olur , karacigeriniz yağlı olur.

Zararlı gıdalardan uzak durun ve tam doymadan yemeği bırakın. Isterseniz yaparsınız. Her şey insanın elinde.

Bu şekilde devam ederseniz hızla kilo alırsınız.

1.74 boyum var
78kiloyum.
Burdan pay biç kendine.
Ve bende tıka basa yemeden doymuyorum.
Az önce 1 ekmeğe yakın yedim ve yatıcam.
Açkende uyuyamıyorum :)
Halbuki evlendiğimde 56kiloydum

Bekar arkadaslarım canlarım, kilo almak için uğrasmayın. Evlenip birde çocuk doğurunca alacaksınız zaten, bu sefer de vermek için uğraşacaksınız :KK70:

Boyunuza gore kilo gayet normal ama hizli kilo artisi, yeme bicmi cok riskli. Obezite damar tikanikligi seker kolesterol gibi bir cok risk barindiriyor.

Endokrinolojiye, bir sey cikmazsa psikologa gidin. Sizinki daha cok duygusal yemeye benziyor ama once endokrinolojiye gorunmek gerekir.

Sizin kilonuz iyi , sağlıksız kilo aldığınız için böyle olmuş.Spor yapmıyorsanız sıkılaşmak için başlayın ve fast foodu azaltın.Az ama sık yiyin bol su için.

Tıka basa sebzeli yemek pilav koca bir kase salata yesen?
Ben de yemeğe çok düşkünüm kılo sıkıntım yok fakat kas yapmaya çalışıyorum protein ağırlıklı besleniyorum ama doymuyorum.
çoğu zaman salata ile midemi doldurmaya çalısıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X