thy uçağı düştü hollandada

Lillyum

çok bilmiş
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2007
2.681
13
55
sondakika kızlarrr :çok üzgünüm:
135 yolcusuyla hollanda seferini yapan thy uçağı
iniş yaparken piste çakılmış üç parçaya bölünmüş senağlama

ilk gelen bilgilere göre 50 kişinin yaralı kurtulduğundan bahsediliyor senağlama

evet .şimdi seyrediyorum. 50 kadar yolcu kurtarılmış. çok kötü.umarım ölü sayısı artmaz......yangın çıkmamış....

thy_ucak.jpg

bende şimdi izledim haberlerde. inşallah kurtarılan sayısı daha da artar. RAbbim ailelere sabır versn :KK43:(

Cok kötü bir haberrr : (((((
Birde thy'na guwenilir iyi falan diyorlardi

Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inerken yere çakılan THY uçağından 1 ölü, 22 yaralı çıkarılırken 50'den fazla kişi yara almadan kurtuldu.

Kazadan yaralı kurtulan bir yolcu olay anını, "Bir türbülansa girdik bağırmaya bile fırsat olmadan uçağın düştüğünü gördük. Uçağın ayrılan bölümünden kendimizi dışarı attık. Yardım ekiplerinin ulaşmasını bekliyoruz. Ağır durumda olanlara müdahale ediliyor." dedi.

YOLCULAR UÇAKTAN YÜRÜYEREK ÇIKTI

Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inişte yere çakılan Türk Hava Yollarının 1951 sefer sayılı uçağından bazı yolcuların yürüyerek çıktığı bildirildi.

Bazı görgü tanıkları, Boeing 737-800 tipi ''Tekirdağ'' adlı uçaktan yaklaşık 50 yolcunun sağ salim çıktığını belirtti.

İstanbul-Amsterdam seferini yaparken, 135 yolcu ve 8 kişilik mürettebatıyla Schiphol havaalanına inişte piste ulaşamadan tarlaya çakılan uçağın üç parçaya ayrıldığı, uçakta yangın çıkmadığı bildirildi.

İtfaiye ve ambulansların kaza yerine ulaştığı kaydedildi.

Bu arada, havaalanı basın bürosu çalışanı Melanie Smieder, uçağın iniş pistine yaklaştığı sırada düştüğünü ve kaza nedeniyle hava trafiğinin durduğunu aktardı.

Umarım ölü-yaralı sayısı artmaz

50 kişi kurtarılmış diyor haberler uçak 3 yerden bölünmüş. 135 kişi varmış.. Yangın çıkmış zaten.. Dua edelim insanlarımıza gerçektende facia.. Kendimi o uçakta düşünemiyorum Kabus.. Allah sağ kurtulanlara kolaylık versin ölenlere rahmet yakınlarınada sabır versin yüce rabbim...

can kaybı yokmuş. çok şükür.....ntv de alt yazı yazdı
umarım doğrudur.................

ilk dakikada verilen haberlerin çok inandırıcılığı yok :çok üzgünüm:
dakika dakika değişiyor durum
umarım cankaybı yok tur :çok üzgünüm:
uçak sis nedeniyle pisti tutturamadı deniyor şimdide :çok üzgünüm:

X