Teyzem Ve Kızı

GitsenDeZorGitmesenDe

Lovely
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2012
42
0
Teyzemin kızının 7 Temmuz da düğünü var. Ve teyzem benden kirli sepetiyle banyo takımını,annemden tül,kardeşimden de ütüyle ütü masası almamızı istedi.Anlayacağınız kızın çeyizine koyulacak ne varsa sülaleye pay etti.Kendisi bir tek koltuk takımı aldı.Kirli sepetini almak için çarşıya çıktım.Malum sepet büyük olacağı için çocukla beraber taşımam zor olacak diye teyze kızını çarşıya çağırdım hem kendi beğenir hem alıp evine götürür diye.Gelemem işim var sen evine götür sonra getirirsin dedi.Ben onu eve götürene kadar teyzeme götürürüm daha iyi.Neyse dedim kapattım telefonu.Aldım banyo takımıyla kirli sepetini teyzemin çalıştığı yer çarşıda diye oraya götürdüm.Teyzem başladı anlatmaya.Damat bey resmi nikahtan sonra değişmiş.Evlenecek olan kızın kardeşini dövmüş,teyzeme el kaldırmış az daha ona da vuracakmış.Hep kavga ediyorlarmış.Kız bi kere kaçmış geri almış teyzem.Düğün olacak yer oda gibi bir yermiş ne masa ne sandalye varmış pasta bile yokmuş 150 tl ye tutmuşlar.Teyze yol yakınken bıraksın daha düğün olmadan kardeşini döven adam onu da döver dedim.Hangi cesaretle sana el kaldırıyor dedim.Nikah iptali diye bişey var nikah geçerisiz sayılır dedim.Ama oralı olmadı pek.Neyse ben aldıklarımı verdim teyzeme döndüm eve.Bu arada ne teşekkür edildi ne bişey.Ertesi gün kızın kaçtığını duydum.Aradım teyzemi doğru mu diye doğruymuş.Sakın benim aldıklarımı verme gelip alıcam onları dedim.Çok sinirlendim sen nasıl cahilsin ki kardeşini döven annene el kaldıran bir adama 2. kez kaçıyorsun.Zaten düğününe kalmış 3 hafta kaçtında ne oldu düğün öne alınmadı ki.Evde duramadım sinirden gittim teyzeme.Teyzem biraz burnu sürtsün barışcam dedi.Ana yüreğidir diye bişey demedim ama ben bi daha böyle bir kızın suratına bakmam.Çeyizlerin olduğu odadan aldıklarımı aldım kapının önüne koydum giderken alacam diye.Teyzem ciddi misin saçmalama dedi.Ananem dedikodu olur dedi.Ya kaçan kızın dedikodusu olmuyorda benim aldıklarımı geri almam mı dedikodu oluyor dedim.Hem siz mahalleye benim ne aldığımımı yaydınız da millet geri aldığımı bilecek dedim.Yaptığım doğru değil biliyorum ama almasaydım içim içimi yerdi.Şimdide rahat değilim ama pişmanda değilim.Kardeşim dün akşam teyzemde kaldı.Teyzem küçük teyzeme anlatmış yaptıklarımı küçük teyzem hiç bişey dememiş.Zaten ben ona da alacağımı söylemiştim.Kardeşim abla bende yapmak isterdim ama cesaret edemezdim dedi.Annem çok ayıp ettin dedi.Bu arada teyzem bana düğünümde 20 tl taktı.Ve Hiç yaptıklarımızın kıymetini bilmeyen biri inanın kıymet bilen biri olsa zaten ben onları geri almazdım.Kızı gelip almaya tenezzül etmedi.Ben oğlum ağlaya ağlaya anne kucağına al yoruldum diye diye yürüyerek zorla kocaman kirli sepetini taşıyarak teyzemin iş yerine götürdüm.Annesi bir teşekkür etmedi.Sanki almak zorundaymışım gibi.Bu olayın üstünden 3 gün geçti hala aklımdan çıkmıyor,geri aldım ama rahatlamadım.Pişmanda değilim.Siz benim yerimde olsaydınız yaptığımı yapar mıydınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teyze kizinin nikahli esine kacmasi olayi bana niraz garip geldi :) ya cnm bazi insanlar boyledir tesekkur etmezler, kadir kiymet bilmezler.. Sanki sen almaya mecburmussun gibi hic tesekkure gerek duymamislar

Ben heralde aldiklarimi geri alma cesareti gosteremezdim

Cok kafaya takma ya herkes kendi hayatini yasiyor

Teyze kızını niye bu kadar kafanıza taktınız ki?
İster kaçar ister evlenir kime ne?
Aldığınız hediyelerde de ben bir anormallik göremedim.
Zaten bir hediye alacaktınız teyze de kendini size yakın görmüş,ihtiyacı olanı söylemiş. Heee teşekkür etmemiş o görgüsüzlük ayrı da o da onun tarzı demek ki.

Kaçan kaçmış takmayın Allah aşkına.Sizin yaptığınızda hoş değil hediyeyi geri almanız birde teyzem 20 lira taktı falan diyorsunuz hiç hoş şeyler değil bunlar hiçbirşey de takmayabilir maddiyat sevgiden öne geçmemeli.150 liralık düğün yeri tuttuklarına göre durumları olmayan kişiler sizlerde destek olmuşunuz hediyelerle şık olmamış geri almanız .Haklısınız diyeme:KK37:m kusura bakmayın.

Kaçan kaçmış takmayın Allah aşkına.Sizin yaptığınızda hoş değil hediyeyi geri almanız birde teyzem 20 lira taktı falan diyorsunuz hiç hoş şeyler değil bunlar hiçbirşey de takmayabilir maddiyat sevgiden öne geçmemeli.150 liralık düğün yeri tuttuklarına göre durumları olmayan kişiler sizlerde destek olmuşunuz hediyelerle şık olmamış geri almanız .Haklısınız diyeme:KK37:m kusura bakmayın.

Aaaaaa hediyeleri geri mi almış bir de?
Kaçırmışım orasını!
Bence çok ayıp olmuş.

teyze kızında çok aceleciymiş canım 3 hafta kalmış düğüne niye kaçtı acaba :KK19: hediyeler kalsaydı keşke zaten almışsın kaçmasaydı onundu nasılsa ben böyle bir şey yapamazdım :KK50: yabancı değilki ilerde yüz yüze yine geleceksiniz :44:

Teyze kizinin sorunlariyla sizin hediyelerin ne alakasi var cozemedim. Yani kiz zaten kaciyor da nikahli esine kaciyor, buna tepki olarak hediyeler niye geri aliniyor? Yani alininca ne oldu, almaniz ne anlama geldi, inanin anlayamadim. Siz niye bir daha bu kizin yuzune bakmam diyorsunuz, size ne oldu ki? Onlar aile icinde bir mesele yasamislar, ama siz herseyden kendinize pay cikarmissiniz, olan o.

Sizi ilgilendiren birsey olmamis, apar topar insanlarin evinden mal almaya gitmek absurt olmus. Ve ayip da zaten. Neyse zaten sikayet ede ede almissiniz, firsat cikmis iste size geri almaya. Gorunen bu. Bu kadar mi icinize oturdu yani bir sepetle banyo takimi, ne buyuk bir kulfet olmus, cocugun aglamasinda bile bunlar suclu.. Bayagi abartmissiniz. bu kadar maddiyatci olmamak lazim.

Size hak verdigim tek nokta teyzeden bir tesekkur bekleyip alamamaniz, ben olsam ben de alinirdim. Oteki seylerde ayip etmissiniz.

Yarin birgun bu insanlarin arasi duzelir de dugundu dernekti kaldiklari yerden devam ederlerse ne yapacaksiniz merak ettim, yuz goz olmussunuz biraz.

teyzen ve kuzenin böyle bi durumun içindeyken sen 3 kuruşluk sepetin peşine düştün yani...
bu herşeyden önce çok ayıp..
madem o kadar aklın kaldı hediyende baştan hiç vermeseydin...
kasap et derdin de............
neyse olan olmuş almışsın...
güle güle kullan bundan sonra..

Son düzenleme:
bence kendine de çok haksızlık etme daha önceden kalbini kırmışlar.sende onların sinirini o an hediyelerini geri alarak çıkarmak istemişsin sonrada özür dilemişsin boşver takmaa.insanlara ne yaparsan yap istersen ağzınla kuş,kulak memenle pelikan yaranamazsın.sinirini atmışsın.ben daha önceki sinirlendiklerimin acısını da çıkarırdım :KK9: sen sinirle normal davranmışsın bence.

X