Tetanoz aşısı!...

canım benım onckı doktor da pek bırsey soylemezdı değiştirdim yeni doktor soyledi aşıyı...
ama tabi sırf bunun için doktor değiştirme kendı sor o zaman söyler sanırım.. :1rolleyes:

irem tuana, 20. haftalardan sonra yapılıyor canım.. ben 26. haftada yaptırdım ama cok da gec kalmamak gerekıyor..bır doz da 4 hafta sonra olunucak cunku..

canım tetanoz aşısı olman gerekiyor hamile iken yaptırmasan bile hemen doğumdan sonra aşılara başlıyorlar....korkmana gerek yok aşının faydaları var

Ya bende 21 haftalık hamıleyım cok korkuyorum ıgneden ((
koldan yapılıyormus bıde agrı felan oluyormus nedense cok korkuyorum kalbım kut kut atıyor bıde normal dogum yapıcam dıyorum offffffffffff

ben birinci dozu 22 haftada oldum şimdi 26 haftalığım 2. yaptırayımmı vakti geldi mi arkadaşlar

arkadaşlar bağlı olduğunuz bölgenin sağlık ocakları tüm hamile kadınlara bu konuda aydınlatıyor. 20. haftasını dolduran hamilelere tetanoz aşısı yapılıyor. size verdikleri aşı kartıyla diğer dozlarını da kayıtlı günlerde gidip aşınızı yaptırıyorsunuz. Ben kendi doktoruma tetanoz olayım mı diye sorduğumda ol dedi. Bazı özel hastaneler tetanoz aşısına gerek duymayabiliyormuş. Ama olmakta fayda var. Ayrıca 10 sene içinde tetanoz aşısı olmuş kimselerin olmasına gerek yokmuş. Bu olduğumuz tetanoz aşısı bizi 10 sene koruyacak diye biliyorum.

Ya bende 21 haftalık hamıleyım cok korkuyorum ıgneden ((
koldan yapılıyormus bıde agrı felan oluyormus nedense cok korkuyorum kalbım kut kut atıyor bıde normal dogum yapıcam dıyorum offffffffffff

hayatım aşı olurken acı hissetmiyorsun. Ama 2 gün boyunca kolun ağrıyor.Bu ağrı öyle zonklayan bir ağrı değil. Kolunun üstüne yatınca , koluna bastırınca ağrı oluyor. Korkulacak bişi yok. Aşı olduktan sonra kolunu ıslatma, buz koy şişmesin dediler. Ben ıslatmadım ama buz koymadım. Dediğim gibi 2 gün sonra geçiyo.

kızlar her hamilenin olması gereken bir aşıbu tetanoz aşısı ilki 20 ci haftada 2cisi 24 cü haftada ve hamilelikten sonra 3aşı var .valla kızlar ufacık igneden böyle korkuyosunuz nasıl dogum yapıcaksınız şaşıyorum size bu korkuyu yenin derim ben..

walla ben dün yaptırdım hiç kan alınıyomuş gibi filan olmuyor, kadın aşıyı yapmış bana pamuğu tut diyor ben hala iğne içinde zannediyorum çok acıyor ve kolumun iğne yapılan kısmını bi yere deydiremiyorum,sadece bi yere deyince ve üstüne yatınce acıyor ama ayrıca bir zonklama yapmıyor, tam 1 ay sonra yapılıyor 2. doz sakın unutmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…