tetanoz aşınızı ne zaman yaptırdınız?

carpe_diem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2009
31
0
ben şu an 21+0 günlük hamileyim. doktora tetanoz aşısını sorduğumda 28. haftanda gidip yaptırırsın dedi. kızlar siz ne zaman yaptırdınız. geç kalmış sayılmam değil mi?

Ben 20+5 te aşımı oldum... Sağlık ocağında yapıldı ve bi aşı kartı verildi....

21.ve 25. haftada iki doz yaptırdım, üçüncü doz için "Eylül'de gel" dediler :) Sonra birer yıl arayla iki doz daha istiyorlar beşe tamamlayacaklarmış.

banada 5. ayımda yapıldı canım 21 ci haftalarda falan 6. aydada yapacaklarını söylediler doktorum herhengi bişey söylemedi bu konuda

selam kızlarr
benim doktorumda bugün söyledi.. sağlık ocağında yarın yaptırıcam yani 20+1 haftalık olacak..
ayrıca 2 tane yapılacakmış yaa bilginiz varmı?

Ben 28 haftalıkken ilk dozu, 32. haftamda ise 2. dozu yaptırdım.Bir sonraki aşı ise doğumdan sonra yapılacakmış(2.dozdan 6 ay sonra).Sağlık ocağında vuruldum ve oradan aşı zamnalarını takip için bir aşı kartı verdiler.

valla ben daha henüz yaptırmadım ama bu aralar yaptırmayı düşünüyorum...hemde öle 3 5 doz degil...tek doz....çünkü daha önce bu aşıyı olanlara tek doz yeterli oluyomuş...en son lisede olmuştuk hatırlarsanız....o tetanozdu...bende tek doz yaptırcam...çünkü 28.haftada benim rogam ignemde var yani kan uyuşmazlıgı ignemide yaptıracagım.....

20. haftadan sonra 1 kez yapılıyor o aşı yapıldıktan 1 ay sonrada ikincisi yapılıyor herkes çok can yakıcı desede çok fazla canınız acımayacak benim hissetmemiştim bile.

X