tetanos aşısı

sule-46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.403
5
Arkadaşlar tetanoz aşılarınızı oldunuz mu?1. dozu bayram arefesinde olmuştum.3 gün ağrıdı ve kızardı hala izler var.2. ye çekindim ebe yakalayıp yakalayıp gel diyo.Hiç niyetim yok ama mecbur yaptırcaz artık
Bir de bi arkadaşıma doktoru binde bir de olsa bebeğe geçme ihtimali var mikrobun yaptımanı istemiyorum demiş,yaptırmamışlar.
Benimki yaptır demişti.

canım ben de bu hafta oldum ikinci dozu 2 gün oldu ama
hala ağrısı geçmedi ,
olmak lazım acısa da:)

Arkadaşlar Tetanoz Aşisi Gebelikte Zorunlu Değil. Bazen Doktorunuz Istemeyebilir Normaldir Ama Tabi Yaptirmakta Sakinca Yok Tetanoz Aşisinin Sebebi Sezeryan Veya Dogumda Makaslar Pensler Vb Cerrahi Malzemelr Kullaniliyorya Onlarda Tetanoz Mikrobu Kapmamk Için Yapiliyor Onun Için Günümüzde Yaptirmamiza Pek Gerek Yok çünkü şimki Hastaneler çok Ii Geyet Steril Onun Için Bazi Dr önermiyo Ama Gebelikte Sakincasi Yok. Sağlikocaklarindaki Ebeler Riski Göze Alamiyorlar Ve Kesin Yapilsin Diyorlar Nedenide Evde Dogum Yaparsa Yada Olurda Hastaneden Tetanoz Mikrobu Kapar Diye üsteliyorlar. Bu Arada Nerden Biliyosun Diyeceksiniz Bende Sağlikçiyim Ambulansta çalişiyorum.

benim doktorum da avrupa ülkelerinde yaptırılmıo bu aşı,sadece geri kalmış ülkelerde yapılıo steril olmayan koşullarda doğum oluyor diye demişti,yani yaptırmak zorunlu diilmiş ben yaptırmadım

yanı yıne ınsan daha guvende oluyor ne olur olmaz dıye....

neler duyuyoruzzz

aslında haklısın,daha sonra keşke yaptırsaydım dememek için aşıyı olmak en iyisi

bende sağlık ocağında iki aşımıda yaptırdım.fakat ağrım olmadı

benim doktorumun tavsiyesiyle 5. ay bitince sağlık ocağına gittim 6.ay dolunca gel dedi oradakiler 6. ay dolar dolmaz gittim zaten onlarda beni arayacakmış o gün gel aşını yapalım diye 19. şubatta 2. doz yapılacak ama ağrım falan olmadı kızarmadıda

banada dr.um yaptırsanda olur yaptırmasanda dedi ama benim içim rahat etmedi yaptırdım göbek kordonunun kesilmesinde bile mikrop bulaşabiliyormuş sonradan keşke demektense yaptırmak en mantıklısı bence

ben vurulmam gereken ay şehir dışındaydım doktora gidememiştim meger o ay vurulacakmış sonra gittiğimde vakti geçmiş dedi doktorum ama çokta önemli değilmiş gerçi teyzemin kızınada doktor tavsiye etmemiş vurulmasını iyi değil demiş bilmiyorum artık Allaha emanet inşallah bişey olmaz

ben yaptırdım benim drumda gerek yok demişti ama doğumun nerde nasıl olacağı belli olmaz hem ömür boyu koruma sağlıyomuş

Burda yok yavvv niyeki acepp??Herseyi iyi biliyoruz diye geciniyorlar ama tetanoz asisi yok hayret bisiii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…