test pozitif ama regl olacak gibiyim normal mi bu sancı?

hazalizaaa

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
759
422
Sevgili anneler size danışmak istediğim bir şey var. İki sene önce ilk gebeliğimin 3. ayında düşük yaptım. Travma oldu bu durum bende. Şimdi adetim 4 gün geçti test yaptım silik ama belli bir çizgi var, görselini ekliyorum. Normalde 26 günde bir adet döngüm var ama nadiren uzadığı oluyor. Yine öyle bir şeydir ve kimyasal gebeliktir diye çok korkuyorum. Regl sancım var bayağı regl olacağım gibi günlerdir. İlk gebeliğimde hiç böyle sancım olmamıştı. Gebeliğin ilk haftası böyle regl sancısı yaşayan var mı? Gönlümü rahat ettirmeye çalışıyorum adet olmayacaksın diyerek ama beynimi kemiriyor bir yandan. Sizce gebelik var mı?

Eklentiler

• IMG_9348.jpeg
    IMG_9348.jpeg
    81,4 KB · Görüntüleme: 52
benim 3-4 gün regl sancısı oldu ama sürekli değil. günde 4-5 kez gelip giden bir sancıydı. sancınız çok siddetliyse doktora görünün.
benim de uzun sürmüyor bir anda geliyor şiddetleniyor kesiliyor. ama yaklaşık 2-3 saatte bir tekrar ediyor böyle. her seferinde adet olacağım diyorum sonra ağrı geçiyor. arada bir şiddetlenmesi beni tedirgin etti. inşallah gidicem pazartesi sabahına randevu aldım. korkuyorum:KK43:

benim de uzun sürmüyor bir anda geliyor şiddetleniyor kesiliyor. ama yaklaşık 2-3 saatte bir tekrar ediyor böyle. her seferinde adet olacağım diyorum sonra ağrı geçiyor. arada bir şiddetlenmesi beni tedirgin etti. inşallah gidicem pazartesi sabahına randevu aldım. korkuyorum:KK43:
yani benimki çok siddetli değildi. ve cok kısa sürüyordu. ama tabii ki her bedenin tepkisi de aynı olmaz. benim doktorum sancı durumunda haber vermemi istemisti. 8.haftada tekrar sancım olunca hafif şekilde düsük önleyici başladı bana 🥲 bence normal bir durum ama yine de ne olur ne olmaz doktorunuz bilsin durumu

Ben yaşadım hatta o kadar regl olacağım sanmıştım ki normalden erkenden test yapan ben 3 gün gecikme sonunda arkadaş ısrarıyla test yapmıştım her şeyim regl olacak gibiydi hiç korkmayın inşallah sağlıkla ilerler

X