Tesettur hakkında yardım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 yıldır carsaf giyen biriydim fakat bu sıralar çok ağır gelmeye başladı eskisi gibi geniş ferace uzun basortu seklinde tesettur ölçülerine uyarak devam etsem diyorum kendimi içinde mutlu hissetmemeye başladım böle düşündüğü m içinde vicdanım sızlıyor Bi yandan millet ne der cekingesi var içimde aa bak yapamadı çıkardı dicekler ama sırf milletten dolayıda giymek istemiyorum Allah biliyor birilerine sordum çıkarma pişman olursun diyorlar bu dahada beni kahrediyor fikir verirmisiniz
Pişman olursanız ne olur ki? Baktınız pişman oldunuz tekrar giyersiniz inancınız gereği yapıyorsunuz kime ne?

Bir şeyi merak ettim bazıları çarşafla beraber peçe de kullanıyor o şekilde mi tesettür içindesiniz siz yoksa sadece çarşaf şeklinde mi?

Bir şeyi merak ettim bazıları çarşafla beraber peçe de kullanıyor o şekilde mi tesettür içindesiniz siz yoksa sadece çarşaf şeklinde mi?
Eldiven de takanlar var peçeyle birlikte hatta sandalet de giyse kalın corap giyenler? Neye göre tesettürün zirvesi merak ettim ben de.

Farz olan tesettürdur çarşaf değil ❤️
O yüzden kendinize yük etmeyin
Bol ferace ve büyük başörtü bu şartları sağlıyor zaten
Hanımefendi haklı, dinimizde çarşaf olarak tanımlanan bir örtünme yok. Vücut hatlarınızı belli etmeyen bir üst ve omzunuza kadar uzanan bir başörtüsü gayet de yerinde bir tesettür olucaktır 🌸

Eldiven de takanlar var peçeyle birlikte hatta sandalet de giyse kalın corap giyenler? Neye göre tesettürün zirvesi merak ettim ben de.
Herkesin dini görüşü elbette saygı duyarız ama bu tarz örtünme modelleri dışarıda daha çok dikkat çekici geliyor bana nedense

yav durduk yere banlancaz.
zor tutuyorum kendimi🤦‍♀️
Ya ben senin için ban yerim :KK70: ben de müslümanım ama müslümanlığın en çok kalpte ve vicdanda olduğunu düşünürüm diğer şahısın profiline girip attığı yorumlara baktım bu şahısa göre açık olan kadınlar namussuz ve dinden çıkmış kişilermiş. Soyu tükenesiciler ya sizin gibiler soğutuyor dinden a. tarikatcısı

Ya ben senin için ban yerim :KK70: ben de müslümanım ama müslümanlığın en çok kalpte ve vicdanda olduğunu düşünürüm diğer şahısın profiline girip attığı yorumlara baktım bu şahısa göre açık olan kadınlar namussuz ve dinden çıkmış kişilermiş. Soyu tükenesiciler ya sizin gibiler soğutuyor dinden a. tarikatcısı
Pardon o lafı kime dediniz acaba

Tesettüre uyduktan sonra ne fark eder ki? Etraftakiler bir süre lafını ederler ama siz kendinizi bildikten ve uygun giyindikten sonra vicdanınız rahat olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X