Makyaj Ürünleri Tene göre allık uyumu

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

tahinlikurabiye

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2013
42
0
kızlar ben beyaz tenliyim hatta baya beyaz. benim yüzüme en uygun allık tonu hangisidir? pırıltılı allıklar uygun mudur? ya da beyaz ten için bir allık öneriniz var mı? fiyat 30 liradan yüksek olmaması şartıyla önerilerinizi bekliyorum canlarım

Pastel Spring Blush-on allıklardan blog camiası çok memnundu ben de denemiştim gerçekten renk vermesi falan güzel
fiyatı:10tl
The Balm-İnstain allıklar da çok güzel. Beyaz ten için Houndstooth rengi derim. Yada turuncu tonlu olan Swiss Dot rengi. Fiyatı 27tl :)
ve bence beyaz tene tatlı pembe ve narçiçeği tonları çok güzel oluyor, havalar güzelken birazcık ışıltı fena olmaz

teşekkür ederim canıııım gratis ve watsonsa bakıcam inşallah bulabiliriim Ben de bu sefer ışıltılı almayı düşünüyorum ve renk ve marka önerilerin için teşekkürleer

bişey değiiilll gördüğünü dene
bir de essence'in allıklarına bak gratis'te fiyat-performans açısından çok iyiler gerçekten

bişey değiiilll gördüğünü dene
bir de essence'in allıklarına bak gratis'te fiyat-performans açısından çok iyiler gerçekten

onlar da mı pırıltılııı bu arada sen baya tecrubelisin sanırım hayatımmmmm bana tavsiye verebileceğin başka ürünler var mı, cilt bakım ürünleri olsun nemlendiriciler olsun, bb kremler olsun falan neler kullanıyorsun meselaa ben her şeye yeni başladım bu site de gerçekten çok yardımcı oldu bana, mesela eyeliner sürmeyi hayatta beceremezken bu siteden essencenin eyelinerının çok kolay sürünebildiğini ve çok iiyi olduğunu duydum gerçekten çok iyi harika sürebiliyorum artııııık eyeliner sorunum ortadan kalktı bidaha hayatta değiştirmem ben de bunu önerebilirimmmm

Ben sana kesinlikle mat bitişli allıkları öneririm sim pul parıltı uzak dur en fazla hafif sedefli gibi duranlar olabilir eğer kuru ise cildin krem allık alabilirsin ESSENCE yeni serisi me and my ice cream di galiba orada vardı krem allıklar:) ama kesinlikle ben sana The Balm Frat Boyu öneririm:) hatta the balm standındaki tüm ürünleri gözün kapalı alabilirsin:) ama paletleri için özel günleri bekle zira 50 60 tl pahalı %50 indirim zamanı beğendiğini alırsın :)

Cildinde kusur yoksa ve kuru ise hiçbir şey sürme bence bir güneş kremi sür yeter:) ama yağlıysa rimmel stay matte ( watsons da bulabilirsin) kullanabilirsin

Bence çok ucuza fazla ürün alacağına cildine birebir uyan sürekli kullandığın 3 5 ürün olsun yeter :)
Mesel ben sürekli alırdım 2 yıldır gördüğümü aldım denedim beğendim/beğenmedim birikti birikti şimdi bi kısmının süresi doldu attım bi kısmını arkadaşa eşe dosta dağıttım azaltmaya çalışıyorum :)

Son düzenleme:

bence de kesinlikle SİM olmasın. Ama havalar güzelken de mat ben sevemiyorum :) pırıltı sheer denilen çok da güzel duruyor.
benim cildim yağlı, o yüzden makyaj öncesi baz kullanıyorum. Sephora'dan almıştım onu da. BB kremi deneme amaçlı watsons'ın markası pure beauty smoothing almıştım. Mavi tüpte olan. Başarılı :) ufak kusurları kapıyor, cilt tonumu eşitliyor, parlama yapmıyor. Hatta bazen baz olarak bile kullanıyorum.
Başka BB krem denemedim çünkü cildimde sivilce lekelerim var kapatıcı şeyler arıyorum.
o yüzden süper kapatıcı özelliği olan Estee Lauder Double Wear fondöten kullanıyorum. Vazgeçmem asla :)
göz altı kapatıcısı olarak da The balm-time'ı kullanıyorum. Ama bi süre sonra çizgilenme yapıyor tavsiye etmem ( AHH AHH o garnier'in roll on kapatıcısını bulursan mutlaka onu al. Bi kapatıcı ferahlatır mı ya çok güzeldi ((
Göz kalemi Clinique kullanıyordum, ne akma ne bulaşma. Sür çık. Ama artık göz kalemi yerine siyah far kullanıyorum kirpik diplerime.
Rimel olarak da essence'in pembe olanını kullanıyorum. 10tl. Ve gerçekten çok güzel. Tüm arkadaşlarım aldı sırayla
Dudak nemlemdiricisi olarak Burt's Bees kullanıyorum.

UNUTMADAN nemlendirici olarak EXCİPİAL HYDRO(su bazlı) kullanıyorum. İçinde paraben falan yok. 7tl :) eczanelerde bulabilirsin. Güneşlendikten sonra vücuduma bile kullandım :)

ben şuan maybilline rocket rimel, flormar pudra, essence eyeliner, avon allık kullanıyorum bu kadar ama bb krem gibi bişey istiyorum cildim yağlı değil fakat karma yani yağlı şeyler sürünce parlıyo sinir oluyorum, nemlendiricim sebamed o da yağlı ona da sinir oluyorum değiştirmek istiyorum allığımı da değiştirmek istiyorum çünkü çok kolay siliniyo, benim allığım mat fakat geçen watsonsta bir allık önerdi ordaki görevli elime sürdü hiç zarıl zarıl parlamıyor çok güzel bir ışıltı veriyor sadece sim falan hiç öyle bişey değildi ve çok hoşuma gitttiiiii. rimelim, pudram ve eyelinerımdan çok memnunum değiştirmem, ama bb krem gibi birşey, nemlendirici ve allık istiyorummmm

teşekkür ederiiim rimelim bittiğinde essence deneyeceğim nemlendiricini de denicemm çünkü nemlendiriciye ihtiyacım var

bb krem ben de maybelline aldım idare eder garnier inkini çok beğenen var ama ben pek beğenmedim:) bi de rimmel london ın var bb kremi kullanıp memnun kalan arkadaşım vardı ama ben denemedim

Son düzenleme:
teşekkür ederiiiiimmm peki krem allık kullanamam çünkü cildim parlıyor allık için önerin nedir canım?

the balm la tanışmadıysan bence bir gidip standına tüm allıklarını incele çok hoş renkleri var :)
bende sadece frat boy var ama hepsi çok hoş almaya fırsatım olmadı:) onun dışında ben flormarın terra cotasını seviyorum ama terra cotalar ışıltılı çok az o yüzden sen yine de the balma bak allıkları hep mat olduğu içi sendeki parlamaya birebir olacaktır:)

teşekkürler hayatııım bakıcam the balma:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…