Ten uyumumu yok, yoksa korktuğum için mi kendimi dizginliyorum

Dertlikaval

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2024
46
48
Merhaba, toksik, travmatik nişan ilişkimin bittiği sıralarda biri ile tanıştım. Yaklaşık 2 3 ay kadar oluyor. Bu süreçte bana çok destek oldu. Sanırım 5 kere yüz yüze buluştuk. Çok fazla dertleştiğimiz için sanırım bu samimiyet biraz flörte kaydı ama ben biriyle birlikte olmaktan son derece korkuyorum. Çünkü bağlanmak istemiyorum ve sevildiğime dair güven duygumu da eski ilişkimde yitirdim. Bu nedenle yeni tanıştığım kişiye karşı da çok dikkatli davranıyorum ama o biraz daha flört etmeye meyilli. İlk fiziksel temasında (saçım önüme düştüğü için düzeltmişti) çok kötü hissedip oradan uzaklaşmak istedim ve hatta onunla görüşmemeyi bile düşündüm ama ertesi gün yine buluştuk güzel de zaman geçirdim o da daha temkinli idi. Tanıdığım kadarıyla şu anlık son derece iyi, anlayışlı işinde gücünde biri.
Velhasıl ilişkimiz istemeden biraz kaçan kovalanır gibi oldu. Mesajlaşırken falan her şey yolundaydı, heyecanlanıyordum ama buluştukça o heyacanı hissetmediğimi fark ettim. Kendisi zaten ilgisini belli ediyor ama durumumu da bildiği için çekingen yaklaşıyor.
Son görüşmemizde elime temas etti o sırada tepki vermesem de kayış koptu. Zaten mimiklerimle de belli eden biriyim, modumun düştüğünü anladı. eve gidince mesaj attı ama mesafeli davrandığımı anlayınca o da beni kendi halime bıraktı. 2 gündür mesajlaşmıyoruz. Onunla hem konuşmak istiyorum hem de istemiyorum çünkü yüzleşecekmişiz gibi geliyor :KK43:
Çok endişeli olduğum için mi kendimi dizginliyorum yoksa burada söyledikleri gibi ten uyumu mu yok nasıl anlarım?

Merhaba, toksik, travmatik nişan ilişkimin bittiği sıralarda biri ile tanıştım. Yaklaşık 2 3 ay kadar oluyor. Bu süreçte bana çok destek oldu. Sanırım 5 kere yüz yüze buluştuk. Çok fazla dertleştiğimiz için sanırım bu samimiyet biraz flörte kaydı ama ben biriyle birlikte olmaktan son derece korkuyorum. Çünkü bağlanmak istemiyorum ve sevildiğime dair güven duygumu da eski ilişkimde yitirdim. Bu nedenle yeni tanıştığım kişiye karşı da çok dikkatli davranıyorum ama o biraz daha flört etmeye meyilli. İlk fiziksel temasında (saçım önüme düştüğü için düzeltmişti) çok kötü hissedip oradan uzaklaşmak istedim ve hatta onunla görüşmemeyi bile düşündüm ama ertesi gün yine buluştuk güzel de zaman geçirdim o da daha temkinli idi. Tanıdığım kadarıyla şu anlık son derece iyi, anlayışlı işinde gücünde biri.
Velhasıl ilişkimiz istemeden biraz kaçan kovalanır gibi oldu. Mesajlaşırken falan her şey yolundaydı, heyecanlanıyordum ama buluştukça o heyacanı hissetmediğimi fark ettim. Kendisi zaten ilgisini belli ediyor ama durumumu da bildiği için çekingen yaklaşıyor.
Son görüşmemizde elime temas etti o sırada tepki vermesem de kayış koptu. Zaten mimiklerimle de belli eden biriyim, modumun düştüğünü anladı. eve gidince mesaj attı ama mesafeli davrandığımı anlayınca o da beni kendi halime bıraktı. 2 gündür mesajlaşmıyoruz. Onunla hem konuşmak istiyorum hem de istemiyorum çünkü yüzleşecekmişiz gibi geliyor :KK43:
Çok endişeli olduğum için mi kendimi dizginliyorum yoksa burada söyledikleri gibi ten uyumu mu yok nasıl anlarım?
Nişanlın aklıma gelmiyor mu? Bu süreci nasıl atlattın ? merak ettiğim için soruyorum

Sen bence ilişkiye hazır değilsin.
Nişan da bitti ise hele 2-3 ay çok taze toparlamak için kişiden kişiye değişse bile.
Biten ilişkinin alışkanlığı ile birisini sohbet arkadaşı yapmışsın eksiğini kapatıyorsun.
Bence hiç acele etme ten men uyumu için rolantide git

Sen bence ilişkiye hazır değilsin.
Nişan da bitti ise hele 2-3 ay çok taze toparlamak için kişiden kişiye değişse bile.
Biten ilişkinin alışkanlığı ile birisini sohbet arkadaşı yapmışsın eksiğini kapatıyorsun.
Bence hiç acele etme ten men uyumu için rolantide git
Evet hazır değilim, zamanla yakınlaşma oldu diyebilirim bazen insanlar flört amaçlı tanıştık sanabiliyor. İlk görüştüğümüz zamanlarda bana temas ettiğinde eve gidip ağlamıştım. O yüzden arkadaşlarım sana iyi gelmiyor bir süre görüşme, ilişkiniz ilerledikçe daha da zorlanırsın dedi. Gün içinde hep ona mesaj atmak istedim ama onu oyalıyor gibi de olmak istemiyorum hemde ondan korkuyorum, bir tehlike olarak görüyorum sanırım. Tekrar yüz yüze görüştüğümüzde tüm şeffaflıkla anlatmayı düşünüyorum

Hazır değilseniz konuşmayın. Karşı tarafı da sıkıntıya sokar bu durum. Tabi naz yapılır ama fazlası aşk usandırır derler doğru aslında. Haklısınız tabi kötü tecrübe sonrası güvenmek çok zordur. Ama bi taraftan da '' hayat kısa kuşlar uçuyor '' diye düşünüp aslında çok kasmamak gerektiğine inanıyorum. Herkesin keyifli vakit geçirmeye, ilgiye hakkı var. Hayatınızı yaşayın çok derin düşünmeyin derim.

Siz yeni bir ilişkiye hazır değilsiniz bence. Sadece o kadar kötü bir nişan döneminden sonra konuşacak, dertleşecek üstüne birlikte güzel vakit geçirecek bir arkadaş yapmışsınız ve bu size iyi gelmiş.
Uzak kalmanız, kendinizi toparlamanız en güzeli sanki. İlişkiye hazır olunca bunları zaten yaşamayacaksınız.

Aynı konuları açıp duruyorsunuz, adamı oyalamayın siz de biraz kendi halinizde kafanızı dinleyin derim. Sizinki biraz hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın durumu. Sadece arkadaşlık istiyorsanız adama bunu belirtmeniz gerekiyor şu an boşa ümit veriyorsunuz hiç hoş değil.

Aynı konuları açıp duruyorsunuz, adamı oyalamayın siz de biraz kendi halinizde kafanızı dinleyin derim. Sizinki biraz hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın durumu. Sadece arkadaşlık istiyorsanız adama bunu belirtmeniz gerekiyor şu an boşa ümit veriyorsunuz hiç hoş değil.
Adama boşa ümit verdiğim yok. Flört amaçlı da buluşmuyoruz zaten. Benim de kafam karıştığı için zaten konuyu açtım ortada somut bir şey yok.

🙄🙄

Geçmiş ilişkilerden kendinizi arındırmadıkça yeni ilişki yaşamasın kimse. Temizleyin tüm negatifleri.

Adama boşa ümit verdiğim yok. Flört amaçlı da buluşmuyoruz zaten. Benim de kafam karıştığı için zaten konuyu açtım ortada somut bir şey yok.
Sizin cephenizden böyle olabilir, ama o böyle düşünmüyor gibi hissettim. Yoksa neden elinize temas etsin? Hangi normal erkek arkadaşımız elimizi tutumak için temas ediyor?

Bu adam size iyi gelmiş, bir nevi yara bandı olmuş. Savaştan siz çıkmışsınız, hazır değilsinizdir ama o bir savaştan çıkmadı, size arkadaştan öte yaklaşıyor.

Geçmişin faturasını bu kişiye kesmeyin yani gerçek hislerinizi yoksa buluşup, görüşüp umitlendirmeyin. Sırf size iyi geliyor diye, bu durumu kötüye kullanmayın.

ya ten uyumu olmasa yükselmezsin en fazla. hissedebileceğin duygu maksimum "yükselmememek" olur
ama sen adam sana temas ettikçe rahatsız oluyorsun
hoşuna gidiyor olsaydı böyle hissetmezdin
eski nişanlınla ten uyumun var mıydı veya hayatına daha önce giren başka kişi veya kişilerle?
çünkü ten uyumu bambaşka bişey, o ten çekimi farklı bişey ve sürekli öpüp koklamak, dokunmak falan istiyorsun
böyle kokusunu içine çektiğinde sanki cennetteymiş gibi huzurlu hissediyorsun nefes almak gibi geliyor
koynundan çıkmak istemiyorsun falan çok başka oluyor onun sıcaklığı

ya ten uyumu olmasa yükselmezsin en fazla. hissedebileceğin duygu maksimum "yükselmememek" olur
ama sen adam sana temas ettikçe rahatsız oluyorsun
hoşuna gidiyor olsaydı böyle hissetmezdin
eski nişanlınla ten uyumun var mıydı veya hayatına daha önce giren başka kişi veya kişilerle?
çünkü ten uyumu bambaşka bişey, o ten çekimi farklı bişey ve sürekli öpüp koklamak, dokunmak falan istiyorsun
böyle kokusunu içine çektiğinde sanki cennetteymiş gibi huzurlu hissediyorsun nefes almak gibi geliyor
koynundan çıkmak istemiyorsun falan çok başka oluyor onun sıcaklığı
Nişamlımdan önce ciddi bir ilişkim olmamıştı sanırım o da ayrı sarstı.

X