temizlik için kullandıklarımızı paylaşalımmı???

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
slm kızlar....
hepimiz evimizde çeşit çeşit deterjanlar çamaşır suları vs. kullanırız...ama kimimiz doğru yerde kullanırken kimimiz de yanlış yerde kullanır...
haliyle bilinçsiz bilgiyle yanlış sonuçlar ve emekler harcamış oluyoruz...
burdaki amaç neyin nerde kullanılacağını bilerek hem maddi hem emek sarfiyatını en aza indirgemek...
hadi paylaşalım kim nerde ne kullanıyor...öneriler yöntemler aklınıza ne gelirse...istişare eder birlikte neyin doğru yanlış olduğunu tartışır öğreniriz...hem yeni evleneceklere fikir olur, hemde tecrübeli olarak gördüğümüz kendimizin yanlış olanlarını ölçüp tartmış oluruz ne dersiniz...
mesela örnek olarak ben şöyle başlayayım,,,

annemin çok sık yaptığı bir hatayı,hata olduğunu öğrendikten sonra kendi evimde asla kullanmıyorum...annem bulaşık yıkarken balık tavuk yumurta gibi kokusu çıkmayan yiyeceklerden sonra, mutlaka çamaşır suyu kullanıyor, bulaşık yıkama suyuna bir kaşık kadar döküyor ve yıkıyor...tamam kokuları çıkıyor ama sağlık için resmen bir zehir...
ben bunun boyutunu öğrendim ve kalıcı hastalıklara sebep oluyormuş tedavisi zor şartlar çıkıyormuş...
ben o yüzden asla çamaşır suyu kullanmıyorum mutfakta...
domestos daha tehlikesizmiş...domestos ve cif kullanıyorum ben mutfak bölümünde...

Günaydın gazel annem eve kireç sökücü,yada çamasır suyu gibi maddeleri asla sokmaz yıllardır mutfakta cif kullanıyoruz artık bir domestos kullanıyoruz onuda herşeyde kullanmayız elde yıkamak için bulaşık deterjanı olarakda sunlight cif kullanıyoruz bir ara pril kullanıyorduk ama artık onu almıyoruz bir ara ilk çıktıgında fairy almıştık ama benim ellerimde kabuklar soyuldu anneme bişey yapmadı sanırım benim cildimden kaynaklandı çünkü ilk defa başıma böyle birşey geldi o yüzden onu almıyoruz artık.Bulaşık makinesi için bingonun tozunu kullanıyoruz çok memnunuz bulaşık makinemizi alalı yaklaşık 2 yıl oldu arçelik 2 programl bize yetiyor servisi anneme tablet kullanmayın bulaşıklarınızı çizer dedi toz yada jell onu önerdi bizde sadece 2 yıl önce deneme amaçlı yanılmıyorsam 1 kere yıkadık 2 de olabilir bir kaç bardagımız hafif derecede çizildi dedikleri gibi artık toz kullanıyoruz 2 yıldır hiç bir sorunumuz yok çizilme yada sararma gibi.Çamaşırlarda beyazlarda alo karçicegi yada beyaz sabun kokulu+vernel başka birşey yok renklilerde ise perwoll+vernel kullanıyoruz yerleri silmede ıslak zeminde cif yüzey temizleyeci parkelerde pronto kullanıyoruz birde parkelerde prontonun fısfısı var ayda 1 kere onu kullanıyoruz renkleri daha parlak oluyor kireç sökücü kullanmıyoruz bir ara alıyordu kireç sökücü ama artık 18 yıldır eve sokmuyor.

Günaydın gazel annem eve kireç sökücü,yada çamasır suyu gibi maddeleri asla sokmaz yıllardır mutfakta cif kullanıyoruz artık bir domestos kullanıyoruz onuda herşeyde kullanmayız elde yıkamak için bulaşık deterjanı olarakda sunlight cif kullanıyoruz bir ara pril kullanıyorduk ama artık onu almıyoruz bir ara ilk çıktıgında fairy almıştık ama benim ellerimde kabuklar soyuldu anneme bişey yapmadı sanırım benim cildimden kaynaklandı çünkü ilk defa başıma böyle birşey geldi o yüzden onu almıyoruz artık.Bulaşık makinesi için bingonun tozunu kullanıyoruz çok memnunuz bulaşık makinemizi alalı yaklaşık 2 yıl oldu arçelik 2 programl bize yetiyor servisi anneme tablet kullanmayın bulaşıklarınızı çizer dedi toz yada jell onu önerdi bizde sadece 2 yıl önce deneme amaçlı yanılmıyorsam 1 kere yıkadık 2 de olabilir bir kaç bardagımız hafif derecede çizildi dedikleri gibi artık toz kullanıyoruz 2 yıldır hiç bir sorunumuz yok çizilme yada sararma gibi.Çamaşırlarda beyazlarda alo karçicegi yada beyaz sabun kokulu+vernel başka birşey yok renklilerde ise perwoll+vernel kullanıyoruz yerleri silmede ıslak zeminde cif yüzey temizleyeci parkelerde pronto kullanıyoruz birde parkelerde prontonun fısfısı var ayda 1 kere onu kullanıyoruz renkleri daha parlak oluyor kireç sökücü kullanmıyoruz bir ara alıyordu kireç sökücü ama artık 18 yıldır eve sokmuyor.

ben bulaşık makinesinde tablet kullanıyordum acaba bardaklarım ondanmı çizildi :26::26::26::26:
önceden bingonun tozunu kullanıyordum ama sanki iyi temizlemiyor gibiydi parlamıyor diye tablet almaya başladım...değiştireyim olmazsa bu deterjan fikrimi...

Mutfak dolapları ocak gibi yerlerde cif mutfak
Bulaşıklara fairy
Banyo tuvalet lavobo duvar ve yer fayansları cam ve bulaşıklara yeri gerektiğinde bulaşık makinasına domestos
bulaşık makinası için fairy tablet
çamaşır makinası omo matik calgon yumuşatıcıyı her seferinde farklı kullanıyorum
laminantlar içinde cifin pembe olan deterjanını kullanıyorum hepsinden gayet memnunum

Merhaba.

Ben camasir suyunu eger beyazlarim da cikmayacak lekeler varsa kullaniyorum,bunun haricinde her zaman degil, ara ara yer silme suyuna cok az ekleyip oyle siliyorum, ve de balkon yikarken suya biraz koyup yikiyorum.BUnun haricinde cilit bang urunklerini cok begeniyorum,ozellikle camlarin beyaz kisimlari ve lavobalari ovamak icin kullanyiorum.klozet ve banyo temizligi icin mr.propper kulaniyorum,diger butun denedigim urunler iyi sonuc vermedi,bu hem iyi temizliyor hem iyi kokuyor.mutfakta cif kullaniyorum.onun haricinde cogu zaman elma sirkesi de kullanirim,mutfakta kirec cocuzu olarak,banyoda da fayanslardaki kirec ve sabun kalintilarini yok etmede birebir,ayni zaman klozet icinde kullanilabilir.kokulari yok edip,mikrolari kiriyor.aslinda benim en sevdigim iki temizlik urunu tursil ve elma sirkesi.bu ikisi ile cok para harcamadan evinizi mis gibi yapabilirsiniz...

tablo halınde yazılksa da ıyı olmazmı

asprinı her alanda kullanıyorum

cunku renk agartmıyor, halıya koltuga degdıgınde veya uste basa

sımdı

mutfak dolaplarım mebran parlak ; sadece prilli suyla silmemi onerdı mutfakcı

tezgahımı cif mutfak jel ile

ankastrem fırın cam ocak ve aspriratörüm var bende bunlarda ne kullancam bılmıyorum ?

mobılyua tozu alırken bazen cam sıl bazende su yapıp sılıyorum su yapıp sıldıgımde asprin ve sırke katıyorum

yerlerıde asprinle sılıyorumama sankı bunu dogru yapmıyorum gıbı gelıyor

onun harıcınde camasır sulu cıfımıde banyo wc lavabo ve dusa kabınde kullanıyorum yanı teknesınde

tuvalet ıcın domestos bulunduruyorum

kapılarım beyaz amerıkan asprin kullanıyorm gene

beyazlarımı yıkarken acıkası bu konuda emın degılım kacta yıkamam lazım
halvu ıc camasırı atlet gomlek aynı postata oluyor o kadar cok bırıktıremıyorum cunku deterjanın uzerıne asprini dokuyorum

renklılerde hıc kullanmadım
tul perde ve guneslık henuız yıkamadım ama onlardada kullanacagım

bu kadar baskada bı alan kaldımı

he koltukta apsrinle sıldım

duvarlarımıda asprible sılıcem

cunku renk agartmıyor, halıya koltuga degdıgınde veya uste basa

sımdı

mutfak dolaplarım mebran parlak ; sadece prilli suyla silmemi onerdı mutfakcı

tezgahımı cif mutfak jel ile

ankastrem fırın cam ocak ve aspriratörüm var bende bunlarda ne kullancam bılmıyorum ?

mobılyua tozu alırken bazen cam sıl bazende su yapıp sılıyorum su yapıp sıldıgımde asprin ve sırke katıyorum

ankastre ürünler için sadece bulaşık deterjanı ile siliyorum canım servis sadece bulaşık deterjanını önerdi daha sonra inoxlar için parlatıcı var onu sıkıp peçete yardımyla siliyorum servis söyledi

onun harıcınde camasır sulu cıfımıde banyo wc lavabo ve dusa kabınde kullanıyorum yanı teknesınde

tuvalet ıcın domestos bulunduruyorum

halvu ıc camasırı atlet gomlek aynı postata oluyor o kadar cok bırıktıremıyorum cunku deterjanın uzerıne asprini dokuyorum

renklılerde hıc kullanmadım
tul perde ve guneslık henuız yıkamadım ama onlardada kullanacagım

bu kadar baskada bı alan kaldımı

duvarlarımıda asprible sılıcem

ankastre ürünler için sadece bulaşık deterjanı ile siliyorum canım servis sadece bulaşık deterjanını önerdi daha sonra inoxlar için parlatıcı var onu sıkıp peçete yardımyla siliyorum servis söyledi onuda rengi parlak duruyor amerikan kapılar için pronto kullanabilirsin ayda 1 kere çok güzel oluyor.

evet buzdolabım ve bulasıgımda ınox
neyle sılıyorsunuz nalamadım yelız

buarada omo matık beyazlara

persilmi tursılmı ne renklılere
faıry bulasık deterjanı
makıne ızın calgonıt toz

yumusatıcıda vernelmı yumosmu cok koyu bı lacıvert sısede alıyom markayı unututm

evet buzdolabım ve bulasıgımda ınox
neyle sılıyorsunuz nalamadım yelız

buarada omo matık beyazlara

persilmi tursılmı ne renklılere
faıry bulasık deterjanı
makıne ızın calgonıt toz

yumusatıcıda vernelmı yumosmu cok koyu bı lacıvert sısede alıyom markayı unututm

elde yıkama bulaşık deterjanı canım artık sen ne kullanıyorsan bulaşık süngerine onu koyuyorum siliyorum sonra inox parlatıcı var onu sıkıp peçete yardımı ile siliyorum rengi parlak oluyor netten inox parlatıcı yazarsan çıkar.

ersağ temizlik ürünleri kullanıorum bende arkadaşşal.faranjitten dolayı asla çamasır suyu kullanamaıorum o yüzden bitkisel olmasından dolayı beni tıkamıo ve ferah ferah heryeri tüm ürünleriyel temizliorum.

nasıl yani.. hiç duymamıştım.. bildiğimiz asprin mi??

yok canım olurmu
asprin deterjan
sır markalı olanı kullanıyorum
nılen markasınında var gogole bı yaz gormusundur

yok canım olurmu
asprin deterjan
sır markalı olanı kullanıyorum
nılen markasınında var gogole bı yaz gormusundur

ben amway loc halılar ve koltuklar için.
mutfakta domestos+fairy sıvı deterjan
bulaşık makinesi için fairy platin tablet ( mükemmel otesi bir şey)
çamaşır için beyazlarda kesinlikle ariel + kosla leke çıkarıcı (pembe olanı)
renkliler için aloyu kullandım bir ara fena değil.şimdi arielin tablet şeklinde olan sıvı deterjanını kullanıyorum o da çok iyi.
onun dışında banyo temizliiğinde çamaşır suyu ve domestos şart benim için

ben tvde bir kimya mühendisi dinlemiştim, en masum kimyasal şimdilik çamaşır suyu demişti. domestosta sonuçta daha çok şey var. ben şimdilik çoğu şeyde ersağ kullanıyorum bakalım nasıl gidecek :44: ondan önce de çamaşır suyu, mr. muscle ve cif kullanıyordum çoğu yerde; ama bulaşıklara çamaşır suyu hiç değdirmedim :KK9:

ben tvde bir kimya mühendisi dinlemiştim, en masum kimyasal şimdilik çamaşır suyu demişti. domestosta sonuçta daha çok şey var. ben şimdilik çoğu şeyde ersağ kullanıyorum bakalım nasıl gidecek :44: ondan önce de çamaşır suyu, mr. muscle ve cif kullanıyordum çoğu yerde; ama bulaşıklara çamaşır suyu hiç değdirmedim :KK9:

bazı arkadaşlar çamaşır suyu yerine domestos demiş ama bence farkı yok ki.. hatta koyulaşmış kıvam falan daha da kimyasal dolu, doğru söylüyorsun..

Aspirin markalar varya tavsiye ederim her yerde kullanılabiliyor,özellikle ankanstre ürünlerde çok iyi uzun süre temiz tutuyor..

$hmnv1.jpg

Ben camlarım için amway cam temizleyici kullanıcıyorum.
Yerler için amway Loc kullanıyorum (harika)
Mutfak dolaplarım için amway mutfak temizleyici kullanıyorum(O olmasaydı ne yapardım bilmiyorum)
Tuvalet için domestos
Banyo lavabo ve küvet için amway banyo temizleyici kullanıyorum(gerçekten çok işe yarıyor)
Kapılar için pronto kullanıyorum(Çok güzel)
Beyaz ve sararmış çamaşırlar için ariel ve amway beyazlatıcı kullanıyorum
Renkli çamaşırlar için Ace kullanıyorum.
Bulaşık sabunu fairy platinum kullanıyorum(mükemmel bir ürün)
amway bulaşık makinesi deterjanı kullanıyorum(böyle bir temizlik yok)

X