Tekrarlayan düşüklerde kaliteli yumurta önemlimi.......

Nargile

Yaş sadece bir sayıdır💜🎀
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
658
34
Ben iki kez düşük yaşadım...
Bende pko var ve yumurtalarımın sağlıksız olabileceğini söyledi doktorum...
Yapılan tahlillerimde herhangi bir sebep bulunamadı...
Sağlıklı bir gebelik için yumurtanın kaliteli mi olması gerekir...
Bana ve benim gibi arkadaşlara yardımcı olabilir misiniz.......

4 düşüğüm kürtajla sonuçlandı. Yapılan tahliller sonucunda hiçbir olumsuzluk çıkmadı. Hiçbir hamileliğim 7 haftayı geçmedi, bebeklerin hiçbirinde kalp atımı alınamadı. En sonunda doktorum tüp bebeği önerdi. 3 yıldır evliyim. Doktorum yaşım 42 olduğundan yumurtamın kalitesiz olması ihtimalinin yüksek olduğunu ve düşüklerin bundan kaynaklanabileceğini söyledi. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Artık umudumu tüketmek üzereyim.

Merhaba RuzgarDeniz,

Elinizde bulunan yaptırmış olduğunuz tahlil ve inceleme sonuçlarını gönderebilirseniz inceleme yapıp size daha net bir yönlendirme yapabilirim diye düşünüyorum. Karamsar olmamanızı öneriyorum, inceleme sonucunda yapılabilecek müdahaleler olabilir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhabalar benım FSH degerım9 ıkı defa tup bebek yaptırdım.tutmadı.Ayrıca esım varıkosel hastası.Yumurta sayım cok dusuk.Ilaclarla en fazla 4tane olusuyor.32yasındayım.esım33,ıkı tane saglıklı yumurtam oluyor.Fakat tutmuyor.Tuplerım acık, gecen sene hısteroskopı oldum rahımım de herhangı bır anormallık yok.Kılom 62 bana 3.denmem hakkında yardımcı olurmusunuz.Sızce denemelımıyım.Bebegım olurmu?Tesekkurler (Benım transferden sonra sancım cok oluyor.Tedavıde once kısa protokol uygulandı,sonra uzun protokol)

Merhaba bebetom,

Size bir kez daha denemenizi mutlaka öneririm. Ancak, bu denemeye başlamadan önce sizin immunolojik yapınızın ortaya konmasını sağlayınız. Bunun için, lütfen eşinizle birlikte kabul görmüş tüp bebek merkezlerinden yüz yüze görüşerek danışmanlık alınız. Size önerilenlere göre de tedavi alacağınız merkezinize karar veriniz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…