Tekmelenen madenciye 6 yıl hapis talebi

evet çok acı bir durum ama bu haber ve yaşananlarda kopukluk var....çünkü karalamak için yapılmış bir haber....kabul edelim ki adam çork korkmuş eli kolu bağlı avukatı nasıl bu kadar konuşmıuş....madem sindirildi....demek istediğim bu....

Hepimizin inandığı ortak Allah adaleti ile bazı şeyleri yaşatmadan öldürmez. korkarım hak çalmaya sözümle tavrımla. Bazıları cesaretli dediklerinden bile cesaretli. olayı yaşamazsın, bilmezsin görmedik hiç birimiz gözümüzle. belki biz de yanlış yapıyoruz yanlış söylüyoruz ama daha acısını söylerken bile fakir olandan yana vicdanımız.

ben gece rahat uyuyorum. Bazen konuşmaktan ve söylemekten de korkmak lazım. Allah kimseye yakınını böyle kaybettirmesin.

Bu arada dejavu oldu.Gecen yilda eline saglik yusuf yerkel diyen vardi.Ha gayret bu topicte o kivama geldi.Bende kalkmis yolsuzluktan falan dem vuruyorum.Kime neyi sikayet ediyorsam.

Bu arada dejavu oldu.Gecen yilda eline saglik yusuf yerkel diyen vardi.Ha gayret bu topicte o kivama geldi.Bende kalkmis yolsuzluktan falan dem vuruyorum.Kime neyi sikayet ediyorsam.
çevremdeki akepelilerle bu konuyu konuştum,yerkel denen gaddarı savunmaya kalkan bir iki kişi çıktı.onları hayatımdan çıkardım.diğerleri yerkele çok kızgınlardı.

Yahu adam avukat! Ne demesi yada dememesi lazimdi? Sussun mu? Sonuçta adam hakaret etmemis birsey etmemis, sadece isini yapiyor. Bunun kopuklugu nerede?

Yahu adam avukat! Ne demesi yada dememesi lazimdi? Sussun mu? Sonuçta adam hakaret etmemis birsey etmemis, sadece isini yapiyor. Bunun kopuklugu nerede?
aynı avukat neden dayak için başvuru yapmamış madem yapmamış şimdi neden sızlanıyor....
anlatmak istediğimin özü bu

Adamda para yok ki dava açsın.. Ki zaten davanın kimin alehine sonuçlanacağı belli. Boşu boşuna parası gidecekti.
Şu zamanda para candan daha kıymetli.

aynı avukat neden dayak için başvuru yapmamış madem yapmamış şimdi neden sızlanıyor....
anlatmak istediğimin özü bu

Adam sizlanmiyor. Adam diyor ki madem ceza kesilmis bile 530 lira, niye bu hapis cezasi talebi? Sonuçta hakli degil mi? Kim bilir adam için stratejidir, yani ceza davasina birsey yapmamak, kim bilir adami rahat birakirlar diye fakat rahat birakmadilar.

Ilginç olarak devletin acili bir adama sadece para ceza kesmesi degil, hapis cezasi istegi üzerine durmuyorsunda, avukat mi problem oldu sence?

Ben çok üzüldüm bu duruma, o adam simdi neler çekiyordur. Hem yakini kaybet, hem böyle bir durum ile karsilas. Ondan sonra Erdogan bide din'den dem vurup, kuran ile meydanlarda geziyor. Su an içimde o kadar küfür etmek geliyor ki...

Once kendi konvoy aracina tekme atiyor o arada korumalar tarafindan durduruluyor.Hatali kendisi.Arizanin biride kendine hakim olamayip kisiye tek.e atiyor(ki cokkk hatali bir hareket)
Hakliyken haksiz duruma dusurulme sebebi oluyor ve boyle bir habere sebep olunuyor.
WAYYY ANAM WAYYH

1-"543 liralık hasar verdiği gerekçesiyle 6 yıl hapis talebiyle dava açıldı."
bitekmeyle bu kadarlık hasar!!!
2-"tekme attığı dizinde kızarıklık ve yumuşak doku şişliği oluştuğu iddiasıyla doktordan 7 günlük işgöremez raporu aldı."
dayak atan kocalara ÖRNEK TEŞKİL edecek bir durum !!

o da şikayetçi olsaymış neden olmamış....bunu düşünen var mı.....
neden olmamış olabılır ?
adam iş bulamıyor , bitekmeyle 543liralık! hasar için 6 yıl yiyor..
hangi hak hukuka dava açıp , kimi kime şikater edecek bu adam !

adamın canı yanı farkında mısınız ?
301 can gitmiş.. kendı ne halde çıktı acaba.. öfkeli kızgın. azıcık empati ...
haa sonuç noldu bu arada bilgi verir misiniz ? soma davası noldu ? ordakilere ne yardım yapıldı ?
benim en son bildiğim ; babasını kaybeden küçük çocuk ; annesinin mektubuna cvp beklerken ÖLDÜ !!!

olur mu canim muhim mi olenler sanki?
Gozyaslarinin bile hakedene aktigini iddia edenler(bknz arnavutluk soma) tabi arabaya tekme atilmasini affedilmez gorecek.

Ayrica orada yuhalananinca verdigi tepkiyi de son derece hakli gorurler. Sen halksin utan herhangi bir devlet gorevlisini yuhalayamaz ona karsi gelemezsin. Ne haddine!

üfff o bir tekmeyle arabanın da canı ne kadar çok yanmıştır

ben madenciye para yedirildiğini düşünmüyorum,sindirildi.tıpkı soma da erdoğanın tokatladığı adam gibi
para verilip , tehdit edilip susturulmuştur. adam yemese gidip darp raporu alır mı ?

üfff o bir tekmeyle arabanın da canı ne kadar çok yanmıştır
işçi makam arabasına tekme atmasaydı , müşavir adamı tekmelemek zorunda kalıp yumuşak dokusu zedelenmicekti..
cık cık cık... hay senın yumuşak yerine birde ben tekme atsam..

Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, maden faciasının ardından Soma’yı ziyaretinde, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in tekmelediği madenci Erdal Kocabıyık 'kara listeye' girmesinin ardından hamallık yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor.

Tüm iş kapıları yüzüne kapanan Kocabıyık, tekmeyi yiyen kişi olmasına karşın, bir de üstüne aç kalma korkusu yaşıyor. Hepimizden destek bekliyor, sesini duyurmasına yardım edelim....

bunları gördükçe neden akepeye oy vermediğimi daha iyi anlıyorum ve bazılarıyla neden yıldızımın barışmadığını da iyi anladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…