Tek umblkial arter

Seyda52

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2022
5
2
27
Merhaba herkese.ikiz erkek bebeklere hamileyim ikisinde de böbreklerin de hafif derecede genişleme görüldü birinde ise tek umblkial arter denildi. Amniyosentez riskli olduğu için yaptırmadım bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu ? Doktorunuz ne dedi ne önerdi şimdiden teşekkürler

Merhabalar bende tek yumurta ikizlerine hamileyim ve banada
Bebeklerimden birinin tek umblikal arter ve bağırsakta parlaklık görüldüğü söylendi
Amniyosentez veya fetal Dna yaptırmamı önerdiler siz bir şey yaptırdınız mı?

Merhaba
ben fetal dna ve amniyosentez yaptırmadım. Detaylı ultrason konusunda iyi bir profesör buldum detaylı bir şekilde baktı.tek umblikal arter olmasına rağmen damardaki kan akışının çok iyi olduğunu gelişim geriliği yaşanmayacağını söyledi.10 günde bir takip gerektiğini söyledi. Dediği gibi de oldu çok şükür.
şuan 34. Hafta gelişim geriliği yaşamadık hatta ikizinden hep önde ilerledi kilosu.

Birde bağırsaktaki genişlikte zamanla küçüldü. Şuan için sorun olmadığını tabi takip gerektiğini söyledi.
artması halinde Gerekirse yenidoğan sünneti yapılmasını önermişti .

Birde bağırsaktaki genişlikte zamanla küçüldü. Şuan için sorun olmadığını tabi takip gerektiğini söyledi.
artması halinde Gerekirse yenidoğan sünneti yapılmasını önermişti .
Merhaba,16. Haftalık gebeyim,kordondaki arterin tek olduğunu söylediler ve takip etmemiz gerekiyor ama genel olarak bakıldığında bebekte bir sıkıntı gözükmüyor denildi,zaten fetal DNA testi temiz çıkmıştı,gebelik boyunca nelere dikkat ettiniz takip dışında doktorunuzun bir önerisi oldu mu?

Doktorum tek arterden geçen kan akımına bakmıştı gayet iyiydi gelişim geriliği kolay kolay olmaz demişti.onun haricinde tek dikkat edilmesi sağlıklı beslenmemi ve düzenli kontrole girmemi söyledi.sizin kaç haftalık kiloları nasıl gelişiminde sıkıntı varmı ? İnşallah sağlıkla doğarlar bebişlerimiz.

X