Tek tüple hamile kalma şansı???

cilekli_sut

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2015
818
949
Kızlar hsg çekildim tek tüp tıkalı çıktı. Sizlere bir kaç sorum olacak:

Her ay farklı yumurtalıktan mı yumurtluyoruz?
Benim gibi tek tüp kapalı olan ve doğal yolla hamile kalan var mı?

Şimdiden teşekkürler..

Cnm benimde sağ tüpümde hafif bir tıkanıklık var ama doktorum tek tüple de hamile kalınabileceğini söyledi .Tabi ben hanüz hamile kalamadım ama kısmet ..Benim iki aydır sol tarafta oluşuyor yumurtam ama ondan önceki ay sağ taraftaydı yani değişiyor cnm .Eğer başka bir problemin yoksa tek tüple hamile kalabilirsin cnm.
Kızlar hsg çekildim tek tüp tıkalı çıktı. Sizlere bir kaç sorum olacak:

Her ay farklı yumurtalıktan mı yumurtluyoruz?
Benim gibi tek tüp kapalı olan ve doğal yolla hamile kalan var mı?

Şimdiden teşekkürler..

Cnm benimde sağ tüpümde hafif bir tıkanıklık var ama doktorum tek tüple de hamile kalınabileceğini söyledi .Tabi ben hanüz hamile kalamadım ama kısmet ..Benim iki aydır sol tarafta oluşuyor yumurtam ama ondan önceki ay sağ taraftaydı yani değişiyor cnm .Eğer başka bir problemin yoksa tek tüple hamile kalabilirsin cnm.
Eşimde de sorun var ama ona macunlar takviyeler yapıyorum hani eğer sağda olıyorsa ondaki de işe yaramaz diye düşündüm. Sağol cevabın için ne kadardır deniyorsun peki?

Eşimde de sorun var ama ona macunlar takviyeler yapıyorum hani eğer sağda olıyorsa ondaki de işe yaramaz diye düşündüm. Sağol cevabın için ne kadardır deniyorsun peki?
Ben üç seneye yakındır uğraşıyorum cnm.Çok şükür benim eşimde sorun yok bendede pco :KK43: Sen ne kadardır uğraşıyorsun ? Eşimede keçiboynuzu kürü uygula derim çok işe yaradığını duydum ..

Allah tez vakitte nasip etsin benim eşim beni çok geri çevirmez ama keçi boynuzu kürünü içemedi veb de zorlamadım. Keçiboybuzu özü bal ceviz vs karışımlarla bi macun yaptım onu yediriyorum. İnşallah rabbim hepimize tez vakitte hayırlı sağlıklı sıhhatli evlat l ar nasip etsin. Bi şey daha sorabilir miyim. Geçen sene ölçtürdüğünde fsh 7.7 idi geçen ay 10.6 bu ay 11.2 olmuş bu neden vu kadar hızlı. Arttı ki anlayamadım :KK43:

Allah tez vakitte nasip etsin benim eşim beni çok geri çevirmez ama keçi boynuzu kürünü içemedi veb de zorlamadım. Keçiboybuzu özü bal ceviz vs karışımlarla bi macun yaptım onu yediriyorum. İnşallah rabbim hepimize tez vakitte hayırlı sağlıklı sıhhatli evlat l ar nasip etsin. Bi şey daha sorabilir miyim. Geçen sene ölçtürdüğünde fsh 7.7 idi geçen ay 10.6 bu ay 11.2 olmuş bu neden vu kadar hızlı. Arttı ki anlayamadım :KK43:
Valla cnm benim eşimde içemiyordu meyve suyuyla karıştırıp verdim .. Cnm valla değerlerden pek anlamıyorum ama öncelikle senin hormonlarını düzenlemen lazım benimde FSH yüksek 6 aydır falan metformin kullanıyorum kan verdim yarın sonucumu alacağım bakalım düşmüş mü .İnsülin direncin yüksek olduğu için olabilir cnm insülin direnci yumurtalıklardaki erkeklik homonunu yükseltiyomuş kilo problemin var mı ?? Gerçi benim yok ama ailende şeker problemi olan varsada olabilir ??

Benimde4 yıl önce dış gebelik geçirdim sol tüpüm alındı...4 yıldır tedavi görüyorum malesef hamile kalamadım ne hikmetse hep sol tarafta yumurta oluyor bir kere sağ tarafta gelişti çatlatma iğnesi kullandık oda catlatmamış kiss oluştu

Benimde4 yıl önce dış gebelik geçirdim sol tüpüm alındı...4 yıldır tedavi görüyorum malesef hamile kalamadım ne hikmetse hep sol tarafta yumurta oluyor bir kere sağ tarafta gelişti çatlatma iğnesi kullandık oda catlatmamış kiss oluştu
Geçmiş olsun cnm Allah bir daha yaşatmasın bebişin daha fazla bekletmesin inşallah en kısa zamanda kavuş bebeğine..Sana bana tüm isteyenlere rabbim yaşatsın o Gzl heyacanı inşallah :)

İyi akşamlar arkadaşlar hsg de tek tüpüm kapalı çıktı doktor aşılma önerdi sizede böyle diyen doktor oldu mu

Diğeri açıksa hemen aşılama demesi garip geldi biraz. Tek tüple de doğal yoldan hamile kalabilirsiniz.
Başka bi doktora daha danışın isterseniz

Benim dış gebelik sonrasında sol tüpüm alındı.
3 ay sonra nasıl olduysa sol taraftan hamile kalmışım :)

Benim dış gebelik sonrasında sol tüpüm alındı.
3 ay sonra nasıl olduysa sol taraftan hamile kalmışım :)
Ben 1.5 yıldır evliyim ne düşüğümnede dış gebelik oldu ne de başka bir şey sağ tüpün tıkalı dedi ve aşılma olcak dedi hala hamileysen rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kucağına aldıysanda hayırlı sağlıklı ömürler versin rabbim

Çok teşekkür ederim. Bir de başka doktora görünseniz iyi olur sanki. tek tüp çünkü olasılıkları azaltıyor sadece.

Ben 1.5 yıldır evliyim ne düşüğümnede dış gebelik oldu ne de başka bir şey sağ tüpün tıkalı dedi ve aşılma olcak dedi hala hamileysen rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kucağına aldıysanda hayırlı sağlıklı ömürler versin rabbim

Bende öle yapcam zaten gittiğim hastanede yapılmıyomuş aşılama başka hastaneler önerdi 1 tanesine gitçem bakalım rabbim hayırlı sağlıklı nasip eder inşallah

Benm anneminde gencken kist yuzunden 1 yumurtaligi alindi annemde tek tupuyle dogurdu bizleri hemde hemen hamile kaliyomus annem bircokta kurtaj yapmtirmis. benmde basimdan 1 kurtaj gecti 5 6 aydir urasiyrm olmuyo acaba diyrm icimden tikandimi benmkilerde benmde ozellikle sol yumurtaligim hep yumurtlama gunlerimde acaip agriyo boyle batma oluyo nefesm kesiliyo orda tikaniklik yuzunden mi oluyodur agri acaba korkuyrm cok kafam karisik kesin tikandi bnmkilerde bliyrm cnku bende hic sans yok :KK43:

Ben de hsg çektirdim. Sol tüp kapalı. Sağ taraf açıkmış. Doktor ameliyatla açılır ama ameliyat olma dedi. Çünkü tekrarlayabiliyormuş. İğne tedavisine başlayalım sağ taraftan hamile kal dedi. Kendimi kendi halimemmi bıraksam iğneye mi başlasam bilemedim. Bu iğneler hormon tedavisi olduğu için yan etkileri kafamı karıştırıyor.

Benm anneminde gencken kist yuzunden 1 yumurtaligi alindi annemde tek tupuyle dogurdu bizleri hemde hemen hamile kaliyomus annem bircokta kurtaj yapmtirmis. benmde basimdan 1 kurtaj gecti 5 6 aydir urasiyrm olmuyo acaba diyrm icimden tikandimi benmkilerde benmde ozellikle sol yumurtaligim hep yumurtlama gunlerimde acaip agriyo boyle batma oluyo nefesm kesiliyo orda tikaniklik yuzunden mi oluyodur agri acaba korkuyrm cok kafam karisik kesin tikandi bnmkilerde bliyrm cnku bende hic sans yok :KK43:
Gidip baktırman lazım zaten iyi doktora gittin mi hsg istiyorlar ve oba göre işlem yapıyorlar bence bir an önce gitmelisin

X