tehlikeli mi lekelenmeler?

kavuniçi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
45
2
kızlar 4 haftalık hamileyim kahverengi siyah lekelenmlerim oluyo progestan içiyorum neyse ama sancım agrım yok doktor normal böle demişti telde ama korkuyorum bugün yine gidicem keseyi felan görmüştük nie böle oldu iiii tutunmusta dedi saglıklı dedi kafayı yicem böle olanlar varmı kızlar nolur yarım edin bana

tatlım hiç korkma ben bunun sebebini az önce öğrendim.bebiş yerleşiyormuş, kendine bir nevi temel kazıyor yani. buna genel olarak yerleşme kanaması diyorlar korkulacak bişey yok yani.bu lekelenmeler normal , fakat bunun miktarını ve süresini doktorun bilmeli.. gebelik.org sitesine gir orda hafta hafta hamilelik bölümünü bul 4.haftada yazıyor tatlım .a.s.

merak etme canım aynısı bende olmuştu lekenleme ve aşırı kasık ağrısı doktor banda bebek kendine yer açıyo bazı kadınlarda oluyo demişti aşırı kanama ve parça düşürmediğin sürece sorun yok dedi progestan hapı bende kullandım lekelenme ve sancı kesilince bıraktım şu an iyiyim çok şükür bebeğimde iyi sende korkma inşallah bebeğini sağ salim kucağına alıcaksın

Benim de pembe lekelenmem olmuştu geçen hafta progestan kullandım şimdi bıraktım. Ama sabah biraz iş yaptım yine leke geldi. :KK43: doktor iş yapmıycaksın dedi. dikkat edicem artık. Kavuniçi canım sen de dikkatli ol her ihtimale karşı ama daha senin 4. hafta belki yerleşme kanamasıdır.

Ben 11hafta 2 günlük hamileyim 2 kutu progestan kullandım .8 haftadan beri kahverengi lekelenmelerim devam ediyo.Doktor sorun yok dedi.Bebek sağlıklı ve ultrosonda bebeğin etrafında herhangi bir kanama da yok .Bende zaman zaman çok endişeleniyorum .

Korkma birşey olmaz canım bendede oldu aynı durum günde 3 kere progestan aldım 1 7,8 haftamda lekelenme olayım bitti..

Benim Başima Halen Gelmekte Cannim Meraklanma Düşük Tehlikesi Olabiliyor Ama Pragestan Yuttun Mu Geçiyor ...

arkadaşlar bu lekelenmelerin miktarı nasıl oluyor? ufak bir yaprak pet batıyor mu mesela? yoksa leke leke mi oluyor? bende çok az olmuştu..

bende ki lekelenme önce kahverengiydi sonra kırmızıya dönüştü tuvaletten sonra peçete ile silince görüyorum.progestan hap verdi doktorum.ağrım yok.28 martta öğrendim gebelimi.umarım düşürmem bebeğimi.

suan 14haftalik hamileyim.6-7haftadan beri lekelenmelirim oluyodu ara ara.sonra 11hafta olunca iki kere kan geldi.kan gelincede doktor progestan verdi. ama ultrasonda tehlike yok dedi. ictim bihafta. bidaha olmadi ne kan ne lekelenme, insaallah hamileligim boyunca bidaha olmaz.korku yaratiyor

Bende başından beribu lekelerle uğraşıyorum.Hala da ara ara oluyor.Progestanı kaç kutu içtim hiç bilmiyorum ama iyi geliyor.Bu haftalarda olan lekelere doktorumda anlam veremedi.çünkü tüm değerlerim normalmiş.
lekesi olanlara tavsiyem dr dinlenmenizi istiyorsa dinlenin.Siz kendinizi iyi bile hissetseniz dinlenmeyi ihmal etmeyin.Rabbim herkezin bebeğinin, sağlıklı olarak doğmasını nasip etsin inşaallah.:nazar:

lekelenme olduğunda mutlaka doktor haberdar edilmeli.damla bile olsa. ben de 3 gün olmuştu arka arkaya. cahillikten doktora gitmeyi de ihmal ettim. 3. gün düşük yaptım :KK43:( belki önce gitseydik durum farklı olacaktı.aman ihmal etmeyin..

X