Tefal Secure Düdüklü Tencere nasıl kullanılır

mermaid2608

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2015
2.860
2.424
43
Tefal secure düdüklü tencere aldım ama kullanamadım . Düdüklü fobim var. Bana bu tencereyi kullanıp adım adım anlatacak kimse var mı?

Tefal secure düdüklü tencere aldım ama kullanamadım . Düdüklü fobim var. Bana bu tencereyi kullanıp adım adım anlatacak kimse var mı?
Yıllardır kullandığım tencere de burdan nasıl anlatsam bilemedim?
Sadece şunu söyleyebilirim korkacak bir durum yok son derece güvenli ve kullanımı pratik, mutfakta elim ayağım benim adeta...

Canim bende cok istiyorum almak düdüklü yemekleri cok hoşuma gidiuor fakat bende de ayni korku var malesef :KK43: korkudan alamiyorum

Kendimi gördüm resmen almıştım korkudan kullanamadım teyzeme verdim. Şimdi tekrar alsam mı diye düşünüyorum :KK53:

Patlama riski yok ,güvenle kullanabilirsin. yemeği tencereye koyup kapağını kapattıktan sonra üzerinde sebze ,et falan gibi ayarları var ,daha da varsa hatırlayamadım şimdi .ne pişirmek istiyorsan onu seç ve kaynadiktan sonra ocağın altını kıs. Süre dolunca alarm çalıyor zaten .o zaman ocağı kapat ve buhar boşaltma durumuna getir .bide o ayarlar yapılmadan kapak açılmıyor .yani dalgınlıkla açarım patlar gibi düşünme .sabah sabah (bana göre :) toparlayıp yazamadım .soracağın birşey varsa sor ona göre söyleyeyim .bide 15 dk da et pişirmesi mukemmel

Yeni nesillerde patlama riski söz konusu değil kitapçığı oku kullan korkacak birşey yok ki

Şimdi taze fasulye yapıyorum. Soğanı kVurdum..tuz fasulye bir fıncan su koydum Kapağı kapatıp sebze kısmına getirdim. Kitapçık 8 dakika diyor . 8 dakika sonra ocağı kapatıyorum. Sonra?

Kitapçık elimizde hiçbir şey anlamadık vallahi

Bende de clipso var.En son gecen gun cesaretimi toplayip kullandim.Cidden pratik.Gerci hala elimle yuzumu kapatip acmaya calisiyorum kapagi ama olsun.Ben gidip tefal shop ta yetkiliye sormustum.Youtube da anlatimli videosu yoktu.Belki sizin modelin vardir.Bir bakin.

X