tedaviye başlamak için bir yılın dolmasını bekleyenler........

axsxina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
1.133
18
günaydın arkadaşlarım,
10 aydır korunmuyoruz ama bebeğimiz olmadı henüz.
aranızda tedaviye başlamak için bir yılın dolmasını bekleyen var mı?
doktorların tavsiyesi de bu yönde,
beklediniz mi, başladınız mı?

benimde 6 ay oldu ama ben bekleyemedim :eek: doktorum bu ay yumurta takibi ve iğne tedavisine başlayacaktı. bütün hormon testlerimide yaptırmıştım ama kocişim eğitim için 15 günlüğüne şehir dışına çıkınca kaldı, ama az sonra doktora gideceğim. en azından yumurta takibi yaptırırım. :teytey:

benimde 6 ay oldu ama ben bekleyemedim :eek: doktorum bu ay yumurta takibi ve iğne tedavisine başlayacaktı. bütün hormon testlerimide yaptırmıştım ama kocişim eğitim için 15 günlüğüne şehir dışına çıkınca kaldı, ama az sonra doktora gideceğim. en azından yumurta takibi yaptırırım. :teytey:

canım ben de bir başlamak istedim, hormon testimi yaptırdım, hsg isteyince erteledim, zaten 3 ay sonra bir yıl dolacak, geçen ay yumurtamın 23mm olduğunu öğrendim, ama çatladı mı çatlamadı mı bilmiyorum, adet olduğuma göre ya çatlamadı ya da başka birşey var, aslında kafam da karışık bu konuda beklesem mi, başlasam mı diye?

bence geciktirmeden başla. anladığım kadarıyla 9 aydır uğraşıosunuz ve bence bu küçümsenecek bir zaman değil. benimde doktorum klomen tedavisindende sonuç alamazsak hsg çekeceğini söledi. aslında korkmuyor değilim ama genel anestezi ile yaptıracağımdan takmıyorum kafama :teytey:

ayrıca zamanında adet olduysan çatlamıştır. sanırım çatlamayı döllenme olarak biliyorsun ama değil. yumurta bir çeşit kılıf içinde oluyor ve zamanı gelince bu kılıfdan çıkıyor ve tüplere yollanıyor. bu kısaca çatlama oluo. a.s.

canım..... benim 2 sene olacak yılı sonu ve ben hala bir tedaviye başlamış değilim allaha şükür hiçbir sorun yok ve doktorum yeni evlenen çiftlerde 2 sene olmaması normal dedi tabi hiçbirsorun yoksa bende yıl sonunu bekliyorum hayırlısı tabi yıl sonu ne olacak bende bilmiyorum ya yumurtlama takibi yapılır yada aşılama hakkımda hayırlısı

neden bu kadar acele ediyorsunuz anlamadım. herşeyin vakti zamanı vardır. 21. ayımdayım hala ilaç tedavisine başlamıyor doktorum. bu ayda olmazsa başlayacak hemen ilaçlara başlamayın bünyeniz için zararıda var bu ilaçların. kilo yapıyor şekeri yükseltiyor v.s. 1 senenizi doldurun derim ama tabi bu sizin tercihiniz.

balımnur bende 20.ayımdayım gerçi aşağıda yazdım ama bende bişeye başlamadım doktorum 2 yılı doldurmadan başlamak hem maddi hem manevi açıdan psikolojik açıdan size zararı olur dedi yani allah vereceği zamanı bilir yani herhangi bir sorun yoksa en iyisi beklemek

günaydın arkadaşlarım,
10 aydır korunmuyoruz ama bebeğimiz olmadı henüz.
aranızda tedaviye başlamak için bir yılın dolmasını bekleyen var mı?
doktorların tavsiyesi de bu yönde,
beklediniz mi, başladınız mı?

canım ben başla derim.ne gerekiyosa yap.çünkü ertelemek bebeği ertelemek gibi bişey.ben 1 yıl korundum.şimdi 5 yıllık evliyiz hala bebek sahibi olmuş değiliz.3 yıldır tedaviye rağmen.herşeyin vakti zamanı var doğru ama.tedbirinide almak lazım.işallah 1 yılı doldurmadan kalırsın hamiş.allah tüm istiyenlere nasip etsin.

balımnur bende 20.ayımdayım gerçi aşağıda yazdım ama bende bişeye başlamadım doktorum 2 yılı doldurmadan başlamak hem maddi hem manevi açıdan psikolojik açıdan size zararı olur dedi yani allah vereceği zamanı bilir yani herhangi bir sorun yoksa en iyisi beklemek

canım 2 yılın dolması gerektiğini ilk kez duydum. genellikle doktorlar 1 yıl diyorlar ama senin dr.nun da vardır bir bildiği elbet, ama arkadaşın dediği gibi tedavi sürecinin de ne kadar süreceğini bilemiyoruz. Bizim temmuzda 1 yılımız dolacak, en geç temmuzda başlıycam ama daha erken de olabilir. Allah hepimizin yardımcısı olsun, tez zamanda kavuştursun bebişlerimize hayırlı ve sağlıklı bir şekilde...........

bu kadar az kişi olduğumuza göre demek ki çoğu arkadaş tedaviye başlamışşşşşşşşşş,
benim regl günüm yarın, Rabbim! inşallah tedaviye filan gerek kalmaz (amin)

X