Tedavi İle Hamileliğe Ulaşmaya Çalışanlar Hangi Yollardan Geçiyoruz Paylaşalım mı??

EzgiMec

UltraAslan
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
1.912
2
36
slm herkese burda tedavi yöntemlerimizi
ne kedar süredir hamilelik için uğraştığımızı
ve bu yolda ilerlerken neler yaşadığımızı paylaşalım

ben 3 yıllık evliyim ve 6 aydır çocuk istiyoruz benim adetlerim çok düzensizdi ve bunun için dr.a gittim ve pko (polikistik over) varmış yumurtalarımın gelişimini engelliyomuş ve adet olduğun zaman gel dedi tam 3 ay sürdü adet olmam çok kötü bi süreydi benim için oldum ve dr.a gittim ve bana klomen verdi 5 günlük kullanıp tekrar gidicektim ve dün bitti yarın dr.a gidiyorum yumurta takibim yapılıcak gelişip gelişmediğini öğrenicem bakalım klomen işe yarıyacakmı yarın gittiğim zaman haberleri burdan veririm bana dua edin:Saruboceq:
herkese sevgilera.s.
inşallah isteyen herkesin bebişleri olur:Saruboceq:

bende anlatayımm..ama benimki çok uzun kısaltıyorumm oyüzdenn..
1 oğlum var şimdi 9 yaşında..4 sene önce 2. bebişi yapmaya karar verdimm..6 ay olmayınca dr.ye gittim..rahim ağzında yara,yumurtalıklarda tembellik varmış..prolaktinim çok yüksekmiş..yarayı yaktırdım..dostinex le prolaktini düşürdük..gonaphaneyle yumurtaları çalıştırdıkk..1,5 yılda 5 kere gonaphane+çatlatma iğnesi kullandım..olmadı..sonra bu sitede okudum..hsg ve sperm analizini ..dr ye sordum tamda ben bunları isteyecektim dedii..delikafadulden..bildiğim ne kadar küfür varsa içimden söyleyerek ordan çıktımm..Çok üzgünüm çoook
2. dr ye direk hsg ve sperm analizi istediğimi söyledimm..testler hormon tahlilleri derken herşey normal çıktı..ama gonaphane uzun süre kullanılmazmışş.delikafadulden.o yüzden biraz dinlen dedii..benim adetin 17-19 günü hafif kanamam olurdu ..ilk dr normal dedi..bu dr.de normal olabilir dedii...sonra aynı tedaviyi yapmak istedi ..bu dr.dende hayır gelmiyeceğini anladımm..
çok yakın bi arkadaşımm bana tüp bebek merkezindeki dr.yi önerdii..orda yeni tahliller yaptırdımm..dr. sebebsiz infertiliten var dedii..hemen aşılama yapalımm..yaptırdımm..olmadıı..:umursamaz:..artık çok bunalmıştımm..dr.ye tedavie ara vercem dedimm..tamamm dinlen dedii..mayıs ayında adetimin 17. günü yine kanamam olduu..dr.ye gittimm..ovulasyon kanaması var..bu günlerde mutlaka ilişkiye girr..niye daha önce söylemedin ddedi kızdıı..ben şokk..aşılamayı şimdi yapmayalımm kanaman olduğunda bol bol çalışın dedii..çocuğunun olmamasının büyük bi nedenide kanaman olduğunda çalışma yapmamanızdır dedii..şimdi çalışıyoruzz.bal+çörek otu +tarçın karışımını kullanıyorumm..acayip işe yarıyoo..bu arada envai çeşit kürlerde kullanmıştımm..kasıma kadar olmazsa 2. aşılamayı yaptırcamm
kızlar dr. çok önemli..doktoru seçerken çok dikkatli olunn..şimdiki doktorum afyon tüp bebeğin sahibi mehmet telek herkeze gönül rahatlığıyla tavsiye ederimm..diğer doktorlarım beni yoluncak kaz gibi görüyolardı..
yawww çok uzun oldiiiii
inşallah allah isteyen herkese istediği zaman bebiş verirrr

benimde 2 düşüğüm var,en son mart ayında hamile kaldım,ama kimyasal gebelikmış...bende bu ay dr.gidecam yumurta takibine,yarın randevum var,klomen kulandım ve çok işime yaradı..bu ay sadece incir kürü yaptım...bakalım inş.yumurtalar oluşmuş..yarın dr.gelince yazarım size

kızlar bugün dr.a gittim ve klomen işe yaramış sağdaki yumurtam 15 mm olmuş dr bu işimize yarar dedi 2 gün sonra gel dedi eğer 19 mm e ulaşırsa çatlatma iğnesi yapıcakmış dua edin bana inş.işe yarar:Saruboceq:

bende anlatayim eylulde evleneli 4 sene olucak ilk basta adet duzensizliginden doktora gittim bir suru ilac tahlil falan filan verdi hepsini yaptim tabi bu arada yumurtalarimin yavas calistigini ogrendim 5 doz klomen kullandim femara menogan falan bir suru ilac yani catlatma ignesi ve asilama tabi o da kimyasal gebelik oldu temmuz ayinda ikinci asilama iicn tedaviye basladik karindan vurulan igneler femara falan falan ama o da tutmadi tedaviyi biraktim ilaclari falan hepsinni tabi ben o arada hamile kalmisim ilaclari biraktim idye adet de olmuyorum saniyorum meger hamileymisim gectigim ramazan bayrami arifesinde ohh deddim adet oluyor ama nasil bir sanci anlatamam ve arife gunu tuvalette benden bir parca dustu anlamdim acayip korktum ve hemen doktor tabiki tahliler falan dusuk aypiyorsun dedi doktor hemde 3 aylikmis ve sonunda kurtaj falan oldum simdide eylulden beri bebegimiz bize gelicek diye bekliyoruz İnsallah en kisa zamanda bebegim annesinin karninda yer alicak...

canım mutlaka yaz inş.güzel haberlerle gelirsin klomen benimde işime yaradı peki incir kürü nasıl yapılıyor??

çok üzüldüm canım gerçekten zor dönemlerden geçmişsin inş.en kısa zamanda gelir bebişin

pelin dr.gerçekten çok önemli işini önemseyen birini bulmak lazım benim dr.um çok iyi inş. onunla iyi sonuçlar alırız

kızlar yarın dr.a gidiyorum çatlatma iğnesi vurulucam dua edin lütfen:Saruboceq:

3 gün önce çatlatma iğnesini vuruldum bekliyorum bakalım sonuç ne olacak
ilk iğnede hamile kalınırmı acaba böyle olan varmı yoksa bi kaç tane vurulmakmı gerekiyo???

5 Ay Klomenle yumurta takibii.Çatlatma iğneleri...1.Aşılama...rahim flimi banamısın demedikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

slm kızlar bakıyorum da ohooo benim gibi insanlar ne kadar çokmuş bende pko luyum geçen ay serophene kullandım ama hiç hiç hiç yumurtlamamışım bu ay günde üç tane kullandım sabahları kuru incir yedim (incir kürünü içemiorum çünkü tiksiniyorum) bal tarçın çörekotu karışımı yedim bikaç gün kısacası ne duyduysam kendimce yapmaya çalıştım salı günü yumurta takibi yapılacak ve ben çok korkuyorum yine hüsrana mı uğrayacam diye bide iki gündür karnımda ve kasıklarımda acayip adet sancısı gibi sancı var acaba yumurtalarım bu sefer de çok mu büyüdü diye endişeleniyorum kısacası düşün düşün kafayı yiycem galiba ne zor bişeymiş çocuk sahibi olamamak allah kimseyi bununla sınamasın sağlıklı evlatlar versin inşallah

kızlar umtlarınızı kaybetmeyin ben de 3 ay öncesine kadar sizin gibiydin. bana böyle yazanlar çok umut veriridi . oyüzden yazmak istedim.ben d e1 kimyasal gebelik yaşamıştım. sonrasında nerdeyse 10 ay kadar istedik olmadı. doktor gittik pko dedi.yumurtamın gelişme problemi vardı. hatta klomen de işe yaramadı. göbekten merional diye bir iğne vuruldum. ozaman bi sürü yumurtam oldu ma olmadı o ay. hatta yumurtaların bi kısmı çatlamyınca kist oldu ben çok üzülmüştüm bia y daha boşa gitti diye. tabi kist olunca tedavi olmuyo.ara verdik o ay. ve ben soğan kürü yaptım.ve o ya bebk fikrini tamammen kafamdan çıkardım kist olunca. gezdim tozdum . hiç umudum yoktu. bi baktım adetim gecikti. yok ya dedim kist gitmedi 1 ay daha gitti dedim üzülüyodum. bi test yaptık çift çizgi. ama hala inanmıyorum olmaz kistim vardı ve tedavi d eolmadım diyodum. ama kan testi d eyaptırdık. bi baktık. çok beklediğimiz mucizmiz bize süpriz yaptı ve geliverdi. o yüzden umudunuzu kaybetmeyin her şeyin bi zamanı var.onu sadece Allah biliyo.bakın şimdi kaç haftalık olduk.çok güzel bi duygu. içinizde bi kalbin daha attığını bilmek.umarım en yakın zamanda hepiniz bu duyguyu yaşıyacaksınız. sadece zamanı var. sabredin ve dua etmekten hiç vazgeçmeyin. darısı bebişlerini hasretle bekleyen herkesin başına.

kızlar bişey sorucam acil cvp verirseniz sevinirim ben bi kaç hafta önce klomen kullandım ve 1 hafta öncede çatlatma iğnesi vuruldum şuan hamilemiyim bilmiyorum ama bu durumda denize girilirmi bi sorun çıkarmı birazdan denize gidicez ama kararsız kaldım
çatlatma iğnesi vurulup denize girince sorun olurmu???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…