tecrübesi olanlar cevap bekliyorum

UcukMavi

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2008
10.655
734
5 haftalık hamileyim, yarın 5 hafta bitiyo ve dr. a gideceğim.Ama ben vajinal yoldan ultrason istemiyorum.bunun düşüncesi bile çok rahatsız ediyo beni.:çok üzgünüm: acaba üstten bakıldığında, karın bölgesinden yani bebeğim henüz görünmez mi.bilen arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa çok sevinirim:1rolleyes:

canım ben ilk 5 + 5 günlükken gittim doktorum normal karnımdan baktı vajinadan bakmadı ve bebeğim göründü tabi nokta kadar bişeydikaydirigubbakcemile3 7 + 5 günlükkende kalp atışlarını duymuştuk... inşallah görürsün bebeğini canım sendea.s.

canım 5 haftalıkta benim vajinal yoldan bile görünmemişti.6+5 günlükken vajinal yoldan ilk kez görüp kalp atışlarını almıştık.illaki üstten bakılsın istiyorsan 1-2 hafta falan daha bekle bence

Canım korkunu anlıyorum bende çok tırsmıştım ilk gittiğimde 5 haftalık hamileydim zaten alttan muayene edecek olsa yaptırmıcaktım çıkar gelirim diyordum kendi kendime çünkü kuzenim ilk 2 bebeğini de düşürdü biz buyüzden düşürdüğüne inanıyoruz 3. sünde karından baktırdı hiçbirşey olmadı Allah a şükür benim gittiğim doktor da karından görünür alttan bakmayı tercih etmiyorum dedi tabi bende ohh çektim gayette iyi bi şekilde gördü kesenin içinde bebişimi.
Ama devlet hastanelerinde doktorlara bu şekilde ben istemiyorum diyince kızıyolarmış biz bebeği tehlikeye atarmıyız diye

korkmana gerek yok bu çok normal bişey sonuçta doktor zaten 5 haftalık olmuş diosun bakmaz büyük ihtimalle karından bakar ama alttan gerekiyosa bırakın

Hayir cnm ben karindan ultrasona girdim siyah keseciki gördüm ayin 27 sine gel kalp atişina bakalim dedi doktorum doktorundan rica edersen karindan bakar belkide kormana hiç gerek yok direk karindan bakar bende öle oldu önce kiste bakmak için alttan bakardi bunda direk karindan bakti ama varya bende hiç sevmiyom altan bakmaya

eğer istemiyorsan zorla bakmaz zaten doktor.
hem gerek de yok.
karından görünmezse bir iki hafta daha sabredip görünmesini beklemek daha iyi bence..
bana teklif etmişti doktor ben istememiştim..
sabretmek zor oluyor cidden ama vajinal ultrasondan iyidir bence..

canım 5 haftalık henüz cok küçük...bebgın sadece kesesi gözükür bu haftada..9-10 haftada gözükür bebgın...hayırlı olsun

inanın anlamıyorum bu vajinal ultrasondan nie korkuldugunu haklısınız bende cok korkuyordum ama mecbur kadığım için baktırdım ve hersey daha net
ayrıca dr un görmediği şey değil ki
hani bi sakatlık söz konusudur keseye zarar gelir die korkuyorsanız anlarım ama dr bakmıo bile sadece vajina girişine bakıp aleti sokuyor daha sonra bakmıo bile cekinecek bişey yok yani

neden bukadar korkuyorsunuz ki ?
ya kizlar dogum yapacaksiniz inanin bu ondan beter degil :))

Ya bence korkudan değildir de bebeğe bişi olcak diye çekinen de olabilir olmadık bişi değil çünkü

evet aynen öyle sonuçta bebekten önce dr.a muayene oluyoruz.korkum bebege zarar vermesi tabiki, neyseki dr. bugün bakmadı ama karından daha net bi şekilde görünmedi pztsi tekrar gideceğim

Arkadaşlar eğer vajinal muayene düşüğe sebep olsa sizce doktorlar bu riski göze alırlar mı? Netten vajinal gebelik muayenesi yazın okuyun. Hiçbir zararı yok. Zaten keseyi yada bebeği vajinadan ayıran bi zar var. Dolayısıyla ultrason cihazı vajnadan girince keseye yada bebeğe uzak bir mesafeden ayrıca arada zar varken görüntü alıyor. Ben ilk muayenemi 3,5 haftalıkken vajinal yoldan oldum. Henüz kese bile yoktu. Hamilelik süreci yeni başlamıştı. Rahim kontrolü yaptık. İkinci muayenemi ise 5 haftalıkken yine vajinal yoldan oldum çünkü karnımdan kese görünmedi. Ama aşağıdan göründü. 3.muayenemi ise 8 haftalıkken artık gözükür diye karından olduk ve kalp atışlarını gördük. Yani korkulacak bişey yok. Üstelik kimbilir günde kaç kişiyi bu şekilde muayene ediyorlar. Tamam rahatsız edici bir durum ama unutmayın ki bebek alttan daha iyi göründüğü için ilk zaman riskleri daha kolay belirleniyor. Doktorlarınıza güvenin...

valla kizlar bence korku ne derseniz deyin
ama birtek siz hamile degilsiniz o doktorda birtek sizi kontrol etmiyor
ayrica arkadasimizin dedigi gibi bir süre bebege zarar verilmeyeceklerini bildikleri bir süre zatenn yapiyorlar bu kontrollleri
ayrica doguma gittiginizde aynen alltan bakacaklar acilma varmi diye ozamandami bebegime zarar gelin ellemeyin diyeceksiniz?

ikisi çok farklı açılma oldugunda zaten doğum yaklasmış demektir zarar söz konusu olamaz ayrıca insan hele de ilk bebeği ise daha da hassaslaşıyo ve kendini her konuda kısıtlıyo en azından ben böyleyim.

Arkadaslar korkacak ve endiselenecek hic birsey yok.Ben Almanyadayim ve burada doktorlar en azindan ilk bes ay vajinal ultrason yapiyor ve hicbir riski yok.Bunu tecrübeli bir anne olarak söylüyorum.Zaten ilk üc ay bebek cok kücük oldugu icin karindan yapilan ultrason cok güvenilir olmuyur.Bebegin organ gelisimini ve herhangi bir sorunu tespit etmede vajinal ultrason daha kesin sonuc verir.En azindan ilk üc dört ay yaptirmanizi tavsiye ederim.Düsünce olarak itici gelebilir ama unutmayinbu bebeginizin sagligi icin.

bebeğinin 5 haftalıkken karından görülme olasılığı çok az benim beta hcg sonuçlarım yüksek olmasına rağmen karından görünmemişti 5 haftalıkken ama vajinal ultrasonda göründü bence bekleyeceğim diye gitmemezlik yapma kesenin görünüp görünmediğini öğrenmiş olursun ayrıca bir problem varsa erkenden önlem alman kolaylaşır

canim bence bosuna korkuyorsun.vajinal ultrason hic de oyle rahatsiz edici birsey degil.....ve hic bir zarari yok oyle olsa d rlar yapar mi?aksine cok iyi aslinda vajinal ultrason bebegini daha erken gorursun,bir sorun varsa daha iyi anlasilir....ben 16.haftama kadar vajinal ultrason oldum hic rahatsiz olmadim agrim da olmadi...biraz da dr unla alakali....dr vajinal ultrason yaparken kendini serbest birak,sikma o zaman hicbisey hissetmezsin...ayrica karnindan gebelik kesesini de biraz gec gorursun ...

ilk doktora gittiğimde 5 hafta yeni bitmişti karından sadece keseyi gördü bebek görünmüyor istersen bir hafta sonra gel istersen vajinal bakalım sağlıklı bir gebeliğe hiç bir zararı yok dedi ve çok net görmüştük miniğimi hatta kalp atışlarını bile gördüm içim rahatladı beklemek çok zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…