tecrubelıler yardım

ALEYA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2008
124
0
43
slm kızlar son adet tarıhıme gore 8 haftalık hamıleyım ve 3 4 gundur kasıklarımda batma hıssedıyorum ozellıkle solda.dun yıne daha ıyıydı bu sabah yıne basladı.cok fazla degl ama ara ara batma var sızce normalmı.bu haftada ıns kalp atıslarını duyucam

canım o hisettiklerin normal...o batmalar bebeğin içerde büyüdüğü için hisediyorsun...rahmin genişlemeye çalışşıyor...yani normal canım...ilerde sanırım daha çok hisedeceksin kasılma şeklinde falan sanırım...tam bilmiyorum ama hamile bayanların yazılarını okuduyumda ağrılardan şikayetçi ve normalmi diye soruyorlardı ordan biliyorum canım..

evet o hisettiklerinin hepsi normal canım...

canım hamişliğin hayırlı olsun.bebişin rahminde kendine yer açıyor.bu arada hafif batmalar , sancılar oluyor.bunlar normal.

ama şiddetli ağrın olursa mutlaka doktoruna danış.

aleya çok normal benimde ilk zamanlar daha çoktu şimdi hafifledi şimdi eğer yorulursam çok ayakta kalırsam oluyo hemen uzanıp ayağımın altına yastık koyuyorum ii geliyo gündüz yapamıyorum ama akşam evde hep öle dinleniyorum tv karşısında öle yatıyorum

canım bunlar normal fakat doktorum bana istirahat vermişti bebek yerleşiyo ya onun için bol bol uzan

canım bunlar normal ağrılar rahmini tutan bağların artık yavaş yavaş büyümeye geçmesinden kaynaklanıyor....bu sıralar bol bol dinlenmelisin...ben 16 haftalık hamişim,ikinci çocuğum ve hala o söylediğin ağrıları hissediyorum malesef...alışacağız artık...sevgiler...

saolun kızlar yorumlarınız ıcın ıcım rahatladı.gercektende 5 dk uyusam agrı gıdıyor halsızlıgım gıdıyor.yerleşemedı gıttı babası kılıklı Şeniz

arkadaşlar 40+3 de normal ve harika bir doğumla bebeğimi dünyaya getirdim ve allaha çok şükür bebeğim de dünya tatlısı ve çok uslu bir bebek yanlış anlamazsanız size tavsiyem hamileliği bir nekahat dönemi gibi görmeyin (tabi ki doktorunuz düşük tehlikesi vs .sebeple aksini söylemedikçe)normal aktivitelerinize devam edin ve sürekli kendinizi dinlemeyin böylece stressiz ve güzel bir hamilelik ve doğum geçirirsiniz dinlenmeniz gerektiğinde vücut zaten sinyalini veriyor ve yorgunluk hissediyorsunuz.eğer yorgun değilseniz sürekli yatmaya zorlamayın kendinizi dediğim gibi ben 40 hafta 3 gün boyunca eskiden nasılsam öyle davrandım ve böylece fazla kilo da almamış olursunuz kolay doğumlar dilerim:)

ben de 10 haftalık hamişim ve kasık ağrılarım oluyo dün kontrole gittiğimde dr a sordum kanama olmadığı müddetçe karın ve bel ağrısı normalmiş ilk gebeliğimde hiç ağrım yoktu onun için ben de korkmuştum ama şimdi içim rahat

X