tecrübeli arkadaşların dikkatine !

psilokum

Sıla'nın annesi :)
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2008
738
5
Arkadaşlar hepinize merhaba,

Bir süredir bu siteye üyeyim ve bir çok bilgiler edindim. Ben ve eşim son 3-4 aydır bebek istiyoruz ve korunmayı bıraktık. Sabahtan beri sol yumurtalığımın olduğu bölümde şişlik ve hafif agrı var. Şişlik o kadar belirgin ki elle dokununca hemen hissediliyor aynı zamanda sertlik te var. Şu an muhtemel yumurtlama günlerimdeyim. yaklaşık 4 gündür saydam akıntım var. Korunmayı bırakmadan önce doktora gittim ve gerekli herşey yapıldıktan sonra doktor gebelik için bir engeliniz yok korunmayı bırakabilirsiniz dedi. Ayrıca o gün ' yakın bir zamanda sol yumurtalığınızdan yumurtlamışsınız ' dedi. Adetlerim çok düzenlidir. Yukarıda sözünü ettiğim olay ilk kez başıma geliyor. Eşim ve ben biraz tedirgin olduk açıkçası. Yumurtlama günlerimde böyle belirtilerim olmazdı hiç. Eşimde dış gebelik belirtisi olabileceğini söylüyor. Neyseki agrım hafifledi. Zaten bir süre yattım ve geçmesini bekledim. Bu konuda bir fikri olan varsa lütfen belirtsin..

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Bir süredir bu siteye üyeyim ve bir çok bilgiler edindim. Ben ve eşim son 3-4 aydır bebek istiyoruz ve korunmayı bıraktık. Sabahtan beri sol yumurtalığımın olduğu bölümde şişlik ve hafif agrı var. Şişlik o kadar belirgin ki elle dokununca hemen hissediliyor aynı zamanda sertlik te var. Şu an muhtemel yumurtlama günlerimdeyim. yaklaşık 4 gündür saydam akıntım var. Korunmayı bırakmadan önce doktora gittim ve gerekli herşey yapıldıktan sonra doktor gebelik için bir engeliniz yok korunmayı bırakabilirsiniz dedi. Ayrıca o gün ' yakın bir zamanda sol yumurtalığınızdan yumurtlamışsınız ' dedi. Adetlerim çok düzenlidir. Yukarıda sözünü ettiğim olay ilk kez başıma geliyor. Eşim ve ben biraz tedirgin olduk açıkçası. Yumurtlama günlerimde böyle belirtilerim olmazdı hiç. Eşimde dış gebelik belirtisi olabileceğini söylüyor. Neyseki agrım hafifledi. Zaten bir süre yattım ve geçmesini bekledim. Bu konuda bir fikri olan varsa lütfen belirtsin..

canım geçmiş olsun benim başıma öyle birşey gelmedi ama ciddi olabilir. malum bizlerin o bölgeleri biraz hassasyerimseniben jinekologuna sorsan daha iyi olurdiye düşünüyorum by

bence korkmana gerek yok. üsütmüs olabilirsin.zeten gecmis.umarımbebeğini birana önce kucagına alırsın.

canım hamiş olmadığına emin misin?test falan yapmışmıydın?

Canım hamile olsam bile şimdi en fazla iki günlüktür. Bu ne idarar testinde ne de kan testinde henüz belli olmaz. Dolayısıyla bilemiyorum. sol yumurtalığımda nohut büyüklüğünde bir şişlik var ve sert. İlk ağrısı azaldı ama ayaktayken ve yürüken hafif acıyor. sık sık tuvalete gidiyorum ama fazla sıvı tüketiyorum ondan olabilir. Bugünde pazar, acile gitsem ciddiye bile almazlar. hafta içi doktoruma gitmeye çalışacağım. Başıma daha önce böyle bişey gelmediği için sizlere danışmak istedim. Birde döllenmeden sonra döllenmiş yumurtanın tüplerdeki hareketinde böyle bir durum olabilir mi hamile arkadaşlardan bunu öğrenmek istiyorum.

canım geçmiş olsun benim başıma öyle birşey gelmedi ama ciddi olabilir. malum bizlerin o bölgeleri biraz hassasyerimseniben jinekologuna sorsan daha iyi olurdiye düşünüyorum by

haklısın tabi bende bu yüzden endişelendim zaten. teşekkürler..

Arkadaşlar yarına randevu aldım. Bakalım neymiş mesele. şişlik indi ama hassasiyet devam ediyor. Çalışırken fazla ayakta kalamadım. Çünkü sıkıntı veriyordu ve acı hissettim. Zaman zaman adettekine benzer bir rahatsızlık oldu. sık sık tuvalete gidemediğim için birde hafif bir yanma hissetmeye başladım. Koskoca hastanede hiç bir hemşire arkadaşımda bir fikir yürütemedi üstelik..beze şişmesinden ya da yumurtalık iltihabından şüpheleniyorum. Korunmayı bıraktığımdan beri her türlü şey oldu. Adetin son günü aşırı agrı ve kramplar, adet gecikmesi ve çok ilginçtir her ay şişen gögüslerimin bu ayki adet döneminde şişmemesi ve acımaması :) Önceden adetimin saati bile şaşmazdı. Sonucu öğrendikten sonra sizleri bildiririm. Kadın hastalıkları zor mesleler...

X