Çocuk Hastalıkları Tecrubeli anneler yardim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Ay insallah bizimkide 1 haftada gecer .bugun yikadim bebek yagi surmedim acaba o mu bu mu su mu derken ne yapacagimi sasrdim.alkah baska dert vermesin tabi ama her gelen ay nolmus bu cocugun yuzune dynce dahada panik yaptim

Evet bazı insanlar payavatsız ne dediklerini bilmiyorlar senin içinde korku yokken bile insanın yüreğine korku düşürürler. Birde çocuğu öptürmemeye bak cildi bu derece hassasken daha fazla tahrik olmasın. Bebeği tutan kişinin kıyafeti de kaşındıran birşey olmasın böyle şeylere dikkat etmiştik biz başka bir insanın üstünde parfüm varsa ve bebeğin yüzüne felan değerse eğer bile o cildine dokunabilir

İnternetten bebeklerin en çok neye alerjisi olur bakın, onları tüketmeyin.

Oğlumun yüzü de sürekli kızarıyordu(ama bu kadar kızarık ve sivilceli olmadı), yumurtayı kestim geçti.
Ama 5 aylık oldu nerdeyse, hâla kuruyemiş yersem ertesi gün kızarıyor.

Biraz dikkat edin bakalım alerji mi başka bir şey mi.

Unbaby kullnyorum.onuda degsterm bakalim.kimyon cayi agir gelirmiki.ben ociyorum ona vermiyorum
ben de ictim kimyon cayi zarar verecegini sanmam. sen sampuani degistir sebamedi tavsiye ederim bende bir de mustela kullanmistim o da alerji yapmisti kizimda.
kiyamam hic. kiyafetlerini de dalinin jhipoalerjenik.sivi deterjani ile yikiyorum belki kiyafetlerindendir.

Cok tesekkur ederim .peki diyet vb.yaptnzmi.yani dokunan sey ne tespit edebildinmi.ne yemesem bilemiyorum.sut olsun dye boza icyorum gaz olmasn dye kimyon cayi iciyorum bunlar yaparmiki
Doktor bana fıstık, çikolata ve çilek tüketme dedi. Zaten yemiyordum. Bal yediğimde arttığını gözlemledim. Yemedim bende.

Alerjik seyleri azalt arkadaslarin onerdigi gibi. Dermatolog sampuan olarak jonsons baby sleep time ı önermişti bizlere mor renkli. Birde cok sarıp sarmalama bebekler sıcağı hic sevmez ne zaman sarsam sarmalasam ensesi sivilcelenir. Bolca yikamaya rahatlatmaya çalış. Cildi cok yagli ve hassastir bebeginin fazla ellememeye dokunmamaya çalışın. Yagli ciltler surekli temizlik ister islak mendil surmeden sadece nemli pamukla silebilirsin yüzünü. Ben bir ara gul suyu ile silerdim yüzünü kızımın 40i cikana kdr kullandm. Birse saf zeytinyagi kullandm kendi zeytinlerimizden yaptigimz

Hanımefendi oğlum 3 yaşında,arkadaşımın oğlu 4 yaşında,yeğenim 2 yaşında.hepsinde aynı durumu yaşadık.yenidoğan cildinde bunlar çok normal.oğlumda 6 ay sonra geçti.bebek cildi bu şekilde adapte oluyo hayata.bir nevi gelişim süreci tam altı doktora danıştık hepsi aynı şeyi söyledi.o kırmızı lekeler canını acıtmıyo kaşınmıyo hiç merak etmeyin.şuan krem kullanmanız,yağ sürmeniz vs cildin doğal dengesini bozar.bir arkadaşım bebeğine doğal kremler kullandı bir türlü laf anlatamadık,şu anda cilt hastası 5 yaşında bir oğlu var,sebepse aşırı pimpirikli olup ne duyduysa denemesi,çocuğun cildini bozdu.sabredin geçecek İnşaallah,dediğim gibi bebeğe bir rahatsızlığı yok zaten.içtiğiniz kamyon çayı bebeğe çok iyi gelir,rezene çayı da öyledir.ben günde 3 rezene çayı içtim Allah a şükür oğlum bir kez bile gaz problemi yaşamadı.acı baharatlı sarımsaklı şeyler tüketmeyin.limon sirke mandalina portakal gibi asitli şeyleri mümkün olduğunca az tüketin.2 günde bir yıkayın ve bir maşrapa şampuanlı suyla heryerini yıkayın,sonrasında saf suyla durulayın.şampuanı suda seyreltmeden cildine temas ettirmeyin.lif sünger vs kullanmayın elinizle hafifçe okşayarak yıkayın.suda çok tutmayın,bir yaşına kadar bebeklerde uzun suda kalma cilt kuruluğuna sebep oluyor.nazikçe kurulamanız yeterli birşey sürmeyin,bebeklerin cildinde yağlı bi tabaka vardır,o onları korur.kıyafetlerini battaniyelerini yani bebeğin temas ettiği şeyleri bebek deterjanıyla yıkayın yumuşatıcı kullanmayın ve yıkama işlemi bitince MUTLAKA ekstra durulmama yaptırın.hala eşyalarını ütülüyorsanız artık ütülemeyin.
Sevgiler...

X