Tecrübeli anneler yardım lütfen işin içinden çıkamadım

cileklipasta95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
1.464
3.982
29
Merhabalar,

Kızım artık 6 aylık oldu :) Şimdiye kadar biçok şey tattırdık ama artık düzenli bi şekilde öğün hazırlamak istiyorum. Tecrübeli ve bilgili annelerden destek bekliyorum çünkü bi türlü kafamda oturmuyor. 7 aylık olana kadar bi öğün vereceğim sanırım öğleden sonra püre veya çorba olarak. Ne kadar vermeliyim? Çok verirsem kabız olur diye korkuyorum. 7 aylıkdan itibaren iki öğün, sonra 3 öğün mü vermeliyim? Bilgilendirin beni lütfenn..

Merhabalar. Ben 2 cocuk annesiyim. Birisi 8 yaşında birisi 3 aylik . Ben edindiğim ve cevremden gordugum tecrubelere dayanarak konuşmak istiyorum . Bebek ne kadar istekli o da onemli. Yani biraz ölçüler ile olmuyor ek gıda meselesi bana kalırsa . Sadece ilk 1 ay az az 2 öğün verin bence . Yani çay tabagini doldurmayacak kadar. İlk zamanlar yogurt verin. Sonra sebzelere geçin. Zaten yedirdikce isteğini anlicaksiniz. Kabızlık durumuna bakarsınız. Su verin üstüne bol bol .

Merhabalar,

Kızım artık 6 aylık oldu :) Şimdiye kadar biçok şey tattırdık ama artık düzenli bi şekilde öğün hazırlamak istiyorum. Tecrübeli ve bilgili annelerden destek bekliyorum çünkü bi türlü kafamda oturmuyor. 7 aylık olana kadar bi öğün vereceğim sanırım öğleden sonra püre veya çorba olarak. Ne kadar vermeliyim? Çok verirsem kabız olur diye korkuyorum. 7 aylıkdan itibaren iki öğün, sonra 3 öğün mü vermeliyim? Bilgilendirin beni lütfenn..
Ben unuttum bu işleri de bebekler 6 aylıkken tadımlar yeni başlamıyor muydu?

Hemen 1 ayda bitiyor muydu?

Ben 1 yaşına kadar tadım sürüyor diye aklımda kalmış.

Yanlış hatırlıyorsam,kusura bakmayın.

X