Tecrubeli anneler bilginize ihtiyacim var

emine2168

Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2023
46
1
öncelikle selamlar 12 aylik bebegim sürünerek emekliyor normal emeklemiyor ellerinden tutunca yürüyor hep böyle istiyor yerden ayagi kalkamiyo cabasi var ama yapamiyo alkis yapar istedigi seyi gösterir eliyle sürekli cok istahsiz azini kapatir verince cok az yer üst disleri yeni bitane cikti digerleri geliyor.gülec bir bebek yabancilara önce bakar bi süre sonra yüz buldumu kucagina gider bir dakka durmaz yürütmesini ister baba mama bunlari söler agzinda mirildanir iiiiih diye ses cikarir bunlar normalmi anneler ?

öncelikle selamlar 12 aylik bebegim sürünerek emekliyor normal emeklemiyor ellerinden tutunca yürüyor hep böyle istiyor yerden ayagi kalkamiyo cabasi var ama yapamiyo alkis yapar istedigi seyi gösterir eliyle sürekli cok istahsiz azini kapatir verince cok az yer üst disleri yeni bitane cikti digerleri geliyor.gülec bir bebek yabancilara önce bakar bi süre sonra yüz buldumu kucagina gider bir dakka durmaz yürütmesini ister baba mama bunlari söler agzinda mirildanir iiiiih diye ses cikarir bunlar normalmi anneler ?
Bana normal geldi sizi rahatsiz eden tarafı ne peki

Hepsi normal bana göre. Emekleme gelişim basamağı değil zaten. O konuda da endişe etmeyinx

Yürümemesi sizi endişelendiriyorsa ben yaşımı geçtikten sonra yürümüşüm örneğin. Azıcık daha vakti vardır belki miniğin.

Ama sürekli yürütülmek istiyo kendi basina oynamiyo oyalanmiyo
12 aylık bebek daha kendini etrafı yeni keşfediyor, 3 4 yaşındaki çocuk gibi oturup tek başına oyalanamaz. Siz gün içinde birlikte oynayıp aktiviteler yapacaksınız.

İştah konusunda ise diş dönemlerinde red olabilir sevdiği yoğurt meyve varsa onları deneyin, sizi emiyorsa ona da güveniyordur.

Oğlumda sürekli elinden tutalım istiyordu 15 aylıkken yürüdü.
Şimdide 17 aylık tüm oyuncağını alıp bana veya babasına verir birlikte oynamak ister tek durmaz.

Hepsi normal bana göre. Emekleme gelişim basamağı değil zaten. O konuda da endişe etmeyinx
Yere biraktigimiz an kalkmak istiyo yani beni kucagi gezdirmemi istiyor istahida yok agzini
Yürümemesi sizi endişelendiriyorsa ben yaşımı geçtikten sonra yürümüşüm örneğin. Azıcık daha vakti vardır belki miniğin.
insaallah öyledir artik bizide yoruyo elinden tut yürüt sürekli kim dayanabilir buna en sevdigi bu

12 aylık bebek daha kendini etrafı yeni keşfediyor, 3 4 yaşındaki çocuk gibi oturup tek başına oyalanamaz. Siz gün içinde birlikte oynayıp aktiviteler yapacaksınız.

İştah konusunda ise diş dönemlerinde red olabilir sevdiği yoğurt meyve varsa onları deneyin, sizi emiyorsa ona da güveniyordur.

Şimdide 17 aylık tüm oyuncağını alıp bana veya babasına verir birlikte oynamak ister tek durmaz.
Bizimkide insallah öyle olur yakinda oturmak istemiyor sürünerek emekliyor yerde ne bulsa hemen agzina atiyor oyun aktivite yapmaya calisiyorum ama malesef en sevdigi 1 2 dakka bakar oyuncaga sallar felan atar birde alkisi ögrendi bay bayi birtürlü ögrenemedi

Agzini kapatiyo yemek istemiyo herseyi yedirmeye calisiyorum ama nafile mama icer onuda telden kendi videosuna bakar öyle icer önceden alisti onsuz zor yani icmez

Ama sürekli yürütülmek istiyo kendi basina oynamiyo oyalanmiyo
Yürümek isteyecek tabi ne yapmasını bekliyorsunuz otursun mu 🤣🤣🤣 ayrıca benim oğlum 4.5 yaşını geçti oda tek başına oynamıyor oyalanmıyor hangi çocuk oyalanıyor ki 🤣🤣🤣

Yere biraktigimiz an kalkmak istiyo yani beni kucagi gezdirmemi istiyor istahida yok agzini

insaallah öyledir artik bizide yoruyo elinden tut yürüt sürekli kim dayanabilir buna en sevdigi bu
Ne demek kim dayanir buna, tabiki kosulsuz sevmek zorunda olan annesiyle babasi.

Cocugunuz normal, siz dusuncelerinizi degistirmelisiniz.

İyide sadece siz böyle değilsiniz ki herkes aynı şeyleri sırayla yaşıyor . Yani ne yapalım buradan size sırayla bebeği biz mi tutalım ? Benim çocuğum yürümeye çalışırken siz neredeydiniz ?

Bizimkide insallah öyle olur yakinda oturmak istemiyor sürünerek emekliyor yerde ne bulsa hemen agzina atiyor oyun aktivite yapmaya calisiyorum ama malesef en sevdigi 1 2 dakka bakar oyuncaga sallar felan atar birde alkisi ögrendi bay bayi birtürlü ögrenemedi
Kötü amaçla söylemiyorum ama forumda farklı bebek konularına bakın daha kötü motor becerileri gelişmemiş çocuklar var, sizin yaşadığınız şeyler çok normal sıradan hatta.

Siz bunalmış olabilir misiniz? Yani eşiniz size destekçi olmuyor sürekli sizde mi tüm bebek bakımı?

Sürekli yürümek istemesi birde kendi ayagi kalkamamasi
Yürume aşamasında olan her bebek sürekli yürümek ister benim oğlumda emeklemedi mesela sürekli surunuyordu ondanda bir süre sonra sıkılıp ağlıyordu sonra bir anda emeklemeye başladı 11 aylık falandı yaşına girdikten iki hafta sonrada yürümeye başladı kimi bebek tam yaşında kimi bebek daha errken kimisi geç yürür 18 aya kadar normal karşılıyor doktorlar.

X