Tebrikler

tubatuba

İNSAN
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
73
11
56
Bayan Gürtunayı içten tebrik ediyorum. Duruşuna ve insanlara hizmetlerini
Yakından takip ettiğim bayan Gürtuna zaman zaman eşinden daha öne çıkarak
Topluma güzel mesajlar vermekde idi. Son olarak ise uzun yıllar başından çıkarmadığı
Türbanını çıkararak şu mesajı vermekdedir . Ülkemin türbandan çok daha önemli
Sorunları vardır ve bu konu üzerine siyaset yapılmamalıdır. Son yaşadığımız
Kaosu başından hatırlarsak sayın Cumhurbaşkanı adayımızın eşinin türbanı sorun olduğu
İçin adaylığı red edilmişdi keşke sayın bayan Gül’de bayan Gürtuna’nın yaptığı büyüklüğü
Yapsaydı şimdi yaşadığımız sorunları belki bu kadar derinde yaşamayacakdık.
Din ve ibadet birey ile Allah_ü Teala arasındadır kim kimden daha dindar kim daha az
Dindar bunu bilemeyiz bizide ilgilendirmez. Bu kişinin bireysek özgürlükleri arasındadır
Kimseyi ateist olduğu için suçlayamayacağımız gibi dindar olduğu içinde alkışlayacak değiliz. Önemli olan toplumun mutluluğu ve huzuru ise siyasilerimizin hepsinden vatandaş
Olarak beklentimiz önce kendisini değil toplumun refahını düşünmesidir.
Bu ülke çok zorluklar yaşadı, artık Ülkemizin büyüme zamanı lütfen kısır döngüler içinde
Kalıp , yanlış davranışlar sergilemeyelim.
ÖNCE VATAN DİYELİM.

ağzına sağlık tubacım.
ama nerde ülkenin çıkarı için bu fedakarlığı yapacak yürekkk

Sevgili lenacım bizler güçlü Türk kadınları olarak her zaman olduğu gibi yine sağ duyumuzu kullanarak eminim ülkemiz adına çok şeyler yapabiliriz.

İlgine çok teşekkür ederim :)

birşey sorsam yanlışmı anlaşılırım acaba başını açsın sorun biter mi diyorsunuz.benmi yanlış anladım

birşey sorsam yanlışmı anlaşılırım acaba başını açsın sorun biter mi diyorsunuz.benmi yanlış anladım

Bence yanlış anlamadın baş örtüsü sorun diyorlar.Bende çok üzüldüm bayan gürtüna adına.Ama herkesin kendi tercihi tabii...

eğer doğru anladıysam evet üzüldüm ama dediğin gibi kendi tercihi.evet bu ülkede başörtüsünden daha büyük sorunlar var bende kabul ediyorum. kimseyi türbanlı yada açık diye yargılayamayız düşünce özgürlüğünden haktan bahsediyoruz.ama yıllardır yerimizde sayıyoruz.bir metre örtüye takılmış durumdayız.

Yeliz ve jasmin's türbana hayır kampanyası değil benim bahsettiğim konu. Tabiki başörtüsünü siyasete alet edenlere benim sözüm umarım anlatabildim
İlginiz için teşekkür ederim

Gürtuna'yı gerçekten tebrik ediyorum.Yazılan yorumları okudum,takdir ettim,davranışı ve yazılan yorumları....
--------------------------------------------------------------------------

ERTUĞRUL ÖZKÖK BAŞÖRTÜLÜ OLSAYDI
Kategori: Güncel Olaylar | 0 Yorum | 15 Okunma | Yazan: Özlem Aydın | 15 Haziran 2007 10:KK31:59

Ama örtülü bir kadın olsaydım, bu fotoğrafı karşıma koyar, üzerimdeki bütün "mahalle baskılarını" bir kenara bırakıp özgürce düşünürdüm... Ertuğrul Özkök'ün yazısı...

Eğer başı örtülü bir kadın olsaydım

ESKİ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın eşinin başı açık fotoğraflarına bakıyorum.

Şu izlenimime herhalde çok katılan olacaktır.

Reyhan Gürtuna, bir anda sanki 10 yaş gençleşti.

Meğer türban, bir kadını olduğundan çok yaşlı gösteriyormuş.

Daha da önemlisi, bir kadın yüzünün güzelliğini fena halde saklıyormuş.

Daha daha da önemlisi, bir kadının karakterini gizliyormuş.

Go-kart üzerindeki kadın bana çok rahatlamış göründü.

Reyhan Gürtuna bir tabuyu yıktı, bir putu devirdi.

Demek ki bir kadın örtünebildiği gibi, örtüsünü çıkarabilirmiş de...

Benim özlediğim Türkiye bu.

Kadının açılma özgürlüğünü de, örtünme kadar meşru kabul eden bir zihniyet ortamı.

Elbette karışmak haddime düşmez.

Ama örtülü bir kadın olsaydım, bu fotoğrafı karşıma koyar, üzerimdeki bütün "mahalle baskılarını" bir kenara bırakıp özgürce düşünürdüm...

Güzellik bu dünyaya ait bir şeydir.

Ama emin olunuz, bu dünya da çok güzeldir ve asla ihmal edilmemelidir...

Ertuğrul Özkök - Hürriyet
10987654321

nrsnkma39 eklentin için teşekkür ederim. Sayın Ertuğrul Özkök de başka açıdan ele alarak konuyu detaylandırmış. Bende bu yazıyı beğendim.

Yeliz ve jasmin's türbana hayır kampanyası değil benim bahsettiğim konu. Tabiki başörtüsünü siyasete alet edenlere benim sözüm umarım anlatabildim
İlginiz için teşekkür ederim

Arkadaşım şimdi bu bayanın bu hareketi türbanı siyasete alet etmemek mi oluyo
böyle bir seçim arefesinde bunu yapan birinde art niyet ararım .
Çıkar kokan bir tavır.Zamanında niye kapattıysa şimdide onun için açmış besbelli.
kişisel tercihidir.baş örtüsü takanları kınamadığım gibi ,çıkaranlarıda alkışlamam..

Ben bayan Gürtuna'nın kararına saygı duyuyorum. Ama bence olay 'Türkiye'nin önünde ciddi sorunlar var' yaklaşımı değildi. Bu, Bayan Gürtuna'ın kendi iç yolculuğu idi. Onu bu şekilde tamamlamayı ya da bu şekilde devam ettirmeyi uygun gördü. Türbanı bilinçli tercih ve bilinçli vazgeçiş bana göre kişinin kendi ruhsal yolculuğunda verdiği kararlara alakalıdır. Burada karşılaştığı ya da önüne koyduğu konular görünürde birincil neden olsa da etrafına toplanan o fikri ayakta tutan yardımcılardır daima. Aslolan insanın yüreğinin ne söylediğidir. Ben Gürtuna'nın zaman zaman röportajlarını okumuş, resimlerini görmüş biri olarak böyle bir yolculuk yaptığını ve bu şekilde sonuçlanacağını tahmin etmiştim. Bunun tebrik, takdir ya da tenkit edilecek bir yanı yok. Kişisel tercih Allah mutlu etsin.

X