Lekeler, Çiller Tca yanlış kullanımı YARDIM

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Slayer1313

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2015
12
0
28
Merhabalar ben kolumda ki jilet izleri ve acaba benleri de geçiriyor mu diye ufak bir alana internetten sürekli okuduğum tca uygulaması yaptım yaklaşık 4 gün oldu kullanalı. %40 tca olanından kullandım ve sanırım cildimde biraz fazla tuttum (4-6 dk arası) Sonra bol su ile yıkayıp üstüne bepanthol sürdüm nemlendirmesi için. 2 gün bepanthol sürdüm sürekli ve ondan sonra bepanthen plus kullanmaya devam ettim. Üzerinden 4 gün geçmesine rağmen hiçbir soyulma yaşamadım ve cildin tca sürdüğüm kısmı resmen renk değiştirdi. Evet kararmayı bekliyordum ama bende en başından beri çok koyu mor ve kahverengi karışımı bir renk oluştu. Şuan üst deri sanki ayrılmış gibi yani buruş buruş oldu ama hala ıslak ıslak ve dediğim gibi hiçbir yerden dökülme olmadı bu yüzden altta ki derinin rengini göremiyorum. Şuan köşe tarafları hala koyu orta taraf ise koyu kırmızı-pembemsi bir renkte. Acaba fazla tutman sonucu cildimi tamamen yakmış olabilir miyim? Cildiyeye gitmeme falan gerek var mı yoksa normal bir durum mu? Yakın zamanda fotoğrafları da ekleyeceğim teşekkürler.

Şuan ki fotoğrafı;

Eklentiler

• IMG_20151025_091019.jpg
    IMG_20151025_091019.jpg
    105,2 KB · Görüntüleme: 5.877
Bende yüzümdeki güneş lekeleri için geçen yıl TCA kullanmıştım.Kullandığınız oran bana yüksek geldi.Ve sizi korkutmak istemem ama bende hiç böyle morarma olmadı.Birde kullandığınız TCA'yı nerden aldınız ?

Bende yüzümdeki güneş lekeleri için geçen yıl TCA kullanmıştım.Kullandığınız oran bana yüksek geldi.Ve sizi korkutmak istemem ama bende hiç böyle morarma olmadı.Birde kullandığınız TCA'yı nerden aldınız ?
Doa kimyadan aldım ve kol için bu oranların kullanılması söylendi. Ben de internette bu kadar mor bir resim falan görmediğim için iyice telaşlanmaya başladım artık

Anladım canım.Diğer sitelerden almış olsaydın onlar meyve asidi yakıyor diyecektim ki benim aldığım siteden aldığını okudum.Kolunda alerjik reaksiyon göstermiş olabilir ve 4-6 dakika bana uzun geldi.İlk kullanımında keşke en fazla 1-2 dakika küçük bi alana uygulayıp deneseydin.Bence dermatolojiye gitmelisin.

Birde jilet izleri için lazer daha iyi oluyor diye biliyorum.TCA'nında benleri geçirdiğini duymadım.Benlerinizden de ya lazerle ya cerrahi işlemlerle kurtulabilirsiniz.

Çok teşekkürler ayrıca morluğun sebebi güneş kremi kullanmadığımdan olabilir mi acaba? Nasılsa sürekli evdeyim panjular falan sürekli kapalı diye ben hiç güneş kremi sürmemiştim

Olabilir.Ben düzenli güneş kremi kullandığım için aklıma gelmemişti bu.Uzmanlar evde de olsak en az bir kez güneş kremi sürmemiz gerektiğini söylüyorlar.Ki sen asit kullanmışsın.Kesinlikle kullanmalısın canım.

merhaba kolunuz nasıl oldu merak ettim ,umarım daha iyidir

Malesef pek de iyi durumda değil. Yavaştan deriler soyulmaya başladı fakat altından pembe, sanki yanık izi gibi bir deri geliyor(Gergin de değil buruşuk buruşuk). Biraz daha zaman geçsin fotoğraf eklerim. Ve ayrıca bu duruma ne iyi gelir bilisi olan var mı? Tanıdıklarım yumurta akı ve zeytinyağı kullanmamı öneriyorlar ama ne yapmam gerek gerçekten bilmiyorum

Ben de çatlak bölgesine kullanmıştım ve sizin gibi fazla tutmuştum. Cildim su topladı ve 1.5 senede anca geçen bir kararma oluşmuştu. Doktora da gitmeye çekindim. Kendimce yapabildiğim şuydu: Sert bir şekilde o bölgeyi keselemek, liflemek ve duş sonrasında da besleyici krem sürmekti. Şimdi çok çok hafif bir gölge kalsa da büyük kararma geçti.

Ben de çatlak bölgesine kullanmıştım ve sizin gibi fazla tutmuştum. Cildim su topladı ve 1.5 senede anca geçen bir kararma oluşmuştu. Doktora da gitmeye çekindim. Kendimce yapabildiğim şuydu: Sert bir şekilde o bölgeyi keselemek, liflemek ve duş sonrasında da besleyici krem sürmekti. Şimdi çok çok hafif bir gölge kalsa da büyük kararma geçti.
Ya benim sıkıntım şuan o bölgede sanki deri kalmadı gibi. Pembe oldu orası sanki direk et gözüküyormuş gibi. Şu haline kese atarsam sanırım kemiği görmeye başlayacağım :KK70:

Ya benim sıkıntım şuan o bölgede sanki deri kalmadı gibi. Pembe oldu orası sanki direk et gözüküyormuş gibi. Şu haline kese atarsam sanırım kemiği görmeye başlayacağım :KK70:

Ben zaten 2-3 hafta adam gibi lif sürmemiştim. Sadece üzerinden geçiyordum köpüklü kısmıyla ki kolunuzun en hassas yerine sürmüşsünüz gibi. Baktıkça içim cız ediyor resminize :KK64::confused:Bepanthen gibi tedavi amaçlı da kullanılan kremlerden kullanıyorsunuzdur umarım.:KK49:

Ben zaten 2-3 hafta adam gibi lif sürmemiştim. Sadece üzerinden geçiyordum köpüklü kısmıyla ki kolunuzun en hassas yerine sürmüşsünüz gibi. Baktıkça içim cız ediyor resminize :KK64::confused:Bepanthen gibi tedavi amaçlı da kullanılan kremlerden kullanıyorsunuzdur umarım.:KK49:
Evet kullanıyorum. Bepanthenve Bepanthen plus kullanıyorum sürekli. Kolumun şu an ki hali;

Eklentiler

• IMG_20151101_200222.jpg
    IMG_20151101_200222.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 1.695
Bende de böyle olmuştu öncelikle geçmiş olsun iz kalmış kol ve bacak derisi çok incedir o nedenle yüksek oranları uygulamayın. Benim de bacak içimde buna benzer iz kalmıştı kavanoz kapağı büyüklüğünde şuan zor geçiriyorum. Hiperpigmentasyona kurban gitmişsiniz. Sırtıma aynı oran yapıyorum bir şey yok ama kol bacak yüz hassastır. %20lik bile fazla gelebiliyor bu bölgelere tavsiyem glikolik asit kullanımı bu bölgelerde. Yaptıktan sonra da karbonatla dengeleyin(karbonatı eczaneden satın alın)

Benimde böyle oldu nasıl geçirmeye çalışıyorum?

10 gün bekledim üzerine yine aynı oranda tca yaptım. soyuldu renk biraz açıldı ama geçmemişti sonra yuzde 30luk yaptım bu sefer bacağı toptan yaktım silverdin ve fito kullanarak kendine getirdim bacağı. şuan acnelyse fito ve madecassol kullanıyorum hala. acnelyse deriyi yavas yavas soyuyor. işe yaradığını düşünüyorum. dış çevresinde çok hafif koyuluk kaldı onun haricinde eski haline döndü bacağım diyebilirim. Çok geçmiş olsun bu bana ders oldu umarım size de olur.

Bend e de böyle olmuştu öncelikle geçmiş olsun iz kalmış kol ve bacak derisi çok incedir o nedenle yüksek oranları uygulamayın. Benim de bacak içimde buna benzer iz kalmıştı kavanoz kapağı büyüklüğünde şuan zor geçiriyorum. Hiperpigmentasyona kurban gitmişsiniz. Sırtıma aynı oran yapıyorum bir şey yok ama kol bacak yüz hassastır. %20lik bile fazla gelebiliyor bu bölgelere tavsiyem glikolik asit kullanımı bu bölgelerde. Yaptıktan sonra da karbonatla dengeleyin(karbonatı eczaneden satın alın)

10 gün bekledim üzerine yine aynı oranda tca yaptım. soyuldu renk biraz açıldı ama geçmemişti sonra yuzde 30luk yaptım bu sefer bacağı toptan yaktım silverdin ve fito kullanarak kendine getirdim bacağı. şuan acnelyse fito ve madecassol kullanıyorum hala. acnelyse deriyi yavas yavas soyuyor. işe yaradığını düşünüyorum. dış çevresinde çok hafif koyuluk kaldı onun haricinde eski haline döndü bacağım diyebilirim. Çok geçmiş olsun bu bana ders oldu umarım size de olur.

Üzerine aynı oranda tca uyguladım demişsiniz yani aynı derece (%) tca ayı gene aynı bölgeye, aynı süre ile mi uyguladınız acaba? Ayrıca ben de aynı olayı düşündüm %40 tca ile bu sefer 30-40 saniye tutsam gene bu kadar kötü bir sonuç mu alırım? Yoksa %20 olanından falan mı sipariş edip onu mu kullanayım?

Bende de böyle olmuştu öncelikle geçmiş olsun iz kalmış kol ve bacak derisi çok incedir o nedenle yüksek oranları uygulamayın. Benim de bacak içimde buna benzer iz kalmıştı kavanoz kapağı büyüklüğünde şuan zor geçiriyorum. Hiperpigmentasyona kurban gitmişsiniz. Sırtıma aynı oran yapıyorum bir şey yok ama kol bacak yüz hassastır. %20lik bile fazla gelebiliyor bu bölgelere tavsiyem glikolik asit kullanımı bu bölgelerde. Yaptıktan sonra da karbonatla dengeleyin(karbonatı eczaneden satın alın)

Ayrıca şunu da eklemeliyim ki bu bölge beyazlaştı. Beyaz - pembe karışımı bir renk oldu fakat tenin diğer bölgelerine göre çok daha açık renkte olduğu bariz belli.

X