Tavuk zehirlemesi

Love_lover

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
938
1.717
Kızlar bugün markete geç gittim tavuk alacaktım akşam yemeği için. Sadece yarın son kullanma tarihliler kalmıştı. O anda düşünemedim aldım marketin kapanmasına 15 dk vardı aklıma başka şey gelmedi. Koku yoktu ama but almıştım bir tanesi rengi beyaz gibiydi onu attım diğerlerini yaptım sıkıntılı koku falan yoktu. Eşim geç geliyor ben bi tane yedim yarım saat oldu. Bi sıkıntı yok. Sizce bişey olur mu? (Bana biri sorsa yeme derdim 🤷🏻‍♀️)

Ben de yemismdir tarihi gecmis et ve et ürünleri😄😁şükür bi aksi durum yaşamadim şimdiye kadar. Buzluktaysa sıkıntı yoktur bence😄

Koku yoksa, sıcakta beklemediyse, sosa bulanmış tavuk değilse sorun olmaz büyük ihtimal. Aynı gün yemişsiniz zaten. Dolapta beklemeyecek.
Sadeydi koku yoktu ona güvendim. Eşimde biraz önce geldi yedi bakalım. Ya bu nasıl bir salaklık. Adama koca bir tas cacık yaptım yanında zehirlenirse diye. Cahil cahil hareketler

Bir şey olmaz. Zaten normalde de son kullanma tarihi geçen tavukların etiketlerini değiştirip bize satıyorlarmış 😅 bol bol su iç, evde reflor varsa kullanırsın bir şey olmaz

Bir şey olmaz. Zaten normalde de son kullanma tarihi geçen tavukların etiketlerini değiştirip bize satıyorlarmış 😅 bol bol su iç, evde reflor varsa kullanırsın bir şey olmaz
Yalnız reflor öyle ağır ishallerde işe yaramıyor. Ben tatilde bir şeyler kaptım, iki gün reflor içtim iki üç tane bana mısın demedi. İkinci gün doktora gittim doktor antibiyotik başlattı onda bile daha yeni etkisini görmeye başladım. Ki bu zehirlenme. Öyle yoğurt ye reflorla geçmez. En ufak belirtide hemen acile gidin konu sahibi. Tavuk zehirlenmesi ciddidir

Yalnız reflor öyle ağır ishallerde işe yaramıyor. Ben tatilde bir şeyler kaptım, iki gün reflor içtim iki üç tane bana mısın demedi. İkinci gün doktora gittim doktor antibiyotik başlattı onda bile daha yeni etkisini görmeye başladım. Ki bu zehirlenme. Öyle yoğurt ye reflorla geçmez. En ufak belirtide hemen acile gidin konu sahibi. Tavuk zehirlenmesi ciddidir

Reflor zaten ishali kesmez. Amaç enfeksiyonlarda ishali kesmek değildir. Probiyotikle bağırsakları desteklemektir. Konu sahibi şu an çok panik olduğu için psikolojik olarak da bağırsak düzenini bozabilir.

Tavuk zehirlenmesi olduğunda diğer yemek zehirlenme vakalarında olduğundaki gibi ateş,halsizlik,bulantı kusma,bilinç kaybı olur.Sizde bu sıkıntılar olmadıysa zehirlenme olacağını sanmam.

X