Mutfak Püf Noktaları Tavuk (veya et) Suyu İçin Önerileriniz?

PeSpEmBe

Uyuduum ben Büyüdüüm ben
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2008
1.675
3
Hanımlar , tavuk veya eti haşlıyoruz .. Bunun kalan suyunu saklıyor musunuz ?

:uhm:Saklıyorsanız da neye koyup, nasıl saklıyorsunuz ?

:uhm:Kaç gün kullanabiliriz bu sakladığımız tavuk / et suyunu ?

:uhm: Buzlukta mı , buzdolabının normal kısmında mı saklıyorsunuz?

Ben hep hazır satılan bulyonlardan kullanıyorum pilavım ve çorbalarım için... Siz nasıl yapıyorsunuz ? Yardımcı olur musunuz?

NOT: Yazarken ayrıntıları atlamazsanız benim için daha iyi olacaktır; çünkü mutfak konusunda henüz çok yeniyim, hiçbir şeyi bilmediğimi varsayarak yazın lütfena.s.

ben genelde taze tavuk suyunu hani su buz icin buzluklar var ya,onun icine aktarir ve buzluga koyarim.. tam bir tablet gibi olur..yemek yaptigim zamanda bir tane kullanirim.. cok fazla tüketiyorsan bence buzluklarin hepsini doldurabilirsin.. ama biz fazla kullanmadigimiz icin hepsini doldurmuyorum.

Son düzenleme:
bende tavuk ve et suyunu buz poşetlerine doldurur öyle dondururum.lazım oldukça kullanırım

Şehriye çorbası , tarhana çorbası yada nohutlu ,etli,tavuklu v.b. pilavlar yapabilirsin.

bende buzdolabı kalıplarına döküyorum tavuk veya et suyunu donunca saklama kabına veya poşet içine alıyorum (ayrı olarak) ve dondurucuya koyuyorum ,pilavlar da ,çorbalarda-etli yemeklerde kullanıyorum

canım bende buz kalıplarında donduruyorum eğer haşladığım tavuktan kaldıysa ama bazende özel olarak sırf pilavlara çorbalara koymak içnde kendim hazırlarım onuda tavuğu sebzelerle haşlarım tavuğun özeliikler deri ve but kısımalrını haşlarım et suyu yapmak içinde kasaplardan kemik alırım kemikleri fırında kuruturum sonra sebzelerle haslarım umarım işine yarar

Buz kalıpları bana ufak geldiği için marketlerde satılan kağıt bardaklarda dondurur, poşetler ,deep freezede saklarım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…