Jinekoloji TATİLDE REGLİ OLACAĞIM BUNU DAHA ÖNCE YAŞAYANLAR

cyge

Guru
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2012
1.221
63
45
Merhaba

Erken rezervasyon ile tatil planladım ve adet tarihim hep düzenliydi ona göre ayarladım ama son iki ayda doğa bana hile yaptı ve regli tarihimi erkene aldı şimdi bütün hesaplarım şaştı ve tatilde adet olma ihtimalim çok yüksek.
Doğum kontrol hapı ile son adeti ayarlıyım ki gelen adet planlı olsun dedim daha önce 12 yıl kullandığım (bırakalı da 10 yıl oldu ) doğum kontrol hapı dokundu ve ishal kusma gibi şikayetlerle ölüyordum kullanamadım. Bu dokundu adet geciktirici daha çok dokunur kullananamam yani ilaçla erteleme şansımı kaybettim bünye den dolayı.
Tampon zaten kullanabiliyorum regli kabı da edindim bu sorundan dolayı bunlarla idare etmeye çalışıcam gibi görünüyor ben çare bulmaya değil sizler de aynı durumlarla karşılaştığınızda neler yaptınız bunları öğrenip paylaşıp içimi rahatlatmaya geldim aslında :) Yorumlarınız ile psikolojik olarak rahatlayabilirim şimdiden yorum yazan yada okuyan herkese teşekkürler.

Tamponla iş halledilir. Zaten ilk iki gün çok yoğun olur genelde diğer günlerde hafifliyor. Sorun yaşamazsınız bence

Ben ilaç önermeye gelmiştim ama olmuyormuş. Benim düğünüm adete denk gelmişti primolut ilaçla geciktirdim mecbur. İlaç etki yapmadı da sonraki ilk adet berbattı. Böyle bir ağrı yok 🤦 inşallah iyi geçer tatiliniz ve bir mucize olur da adet olmazsiniz insallah.

Tarihlerim belliyse o dönem bir kayma olmadıysa 3 ay önceden civan percemi çayı ile regllerimi 1 gün öne çekmeye çalışıyorum. Regl olmadan 3 4 gün önce 2 gün içiyorum 1 gün öne geliyor. 3 ay yapınca 3 gün öne geliyor. Ama tabi bazen tarihlerim net olmuyor o zaman da ilk gün yoğun diğer günler çok az diye dert etmiyorum denize girince kesiliyor zaten.

Regl külodu/mayosu varmış bir de.
Ben tampon kullanıyorum ama hem sağlıksız buluyorum hem de çok stresli oluyorum sızdırırsa diye.
Diğer yöntemlerde de muhtemelen rahat edemem.

Tarçın ben de geciktiriyor günde bir çay kaşığı bir şeye karıştırıp içiyorum adet tarihinden 3 gün önceden, 3 4 gün geciktiriyor ama uzun süreli bir tatilde kesin bir çözüm değil
Adet geciktirici en son içtiğimde beni mahvetti 1 ay hiç olmadı diğer ay 15 günde bir oldu vs ona da tövbe ettim, veya tatil tarihinize yakınsa adet söktürücü deneyebilirsiniz erken olsun diye mesela karna sıcak su torbası koymak vs

Merhaba

Erken rezervasyon ile tatil planladım ve adet tarihim hep düzenliydi ona göre ayarladım ama son iki ayda doğa bana hile yaptı ve regli tarihimi erkene aldı şimdi bütün hesaplarım şaştı ve tatilde adet olma ihtimalim çok yüksek.
Doğum kontrol hapı ile son adeti ayarlıyım ki gelen adet planlı olsun dedim daha önce 12 yıl kullandığım (bırakalı da 10 yıl oldu ) doğum kontrol hapı dokundu ve ishal kusma gibi şikayetlerle ölüyordum kullanamadım. Bu dokundu adet geciktirici daha çok dokunur kullananamam yani ilaçla erteleme şansımı kaybettim bünye den dolayı.
Tampon zaten kullanabiliyorum regli kabı da edindim bu sorundan dolayı bunlarla idare etmeye çalışıcam gibi görünüyor ben çare bulmaya değil sizler de aynı durumlarla karşılaştığınızda neler yaptınız bunları öğrenip paylaşıp içimi rahatlatmaya geldim aslında :) Yorumlarınız ile psikolojik olarak rahatlayabilirim şimdiden yorum yazan yada okuyan herkese teşekkürler.
merhaba,
Reglken suya girmek sağlıklı mı onu da araştırmak lazım açıkçası yanılmıyorsam zararlı olabilir ben tercih etmiyorum. sizin adınıza üzüldüm. Tatilin hangi gününe denk geliyor. Tam ilk günleriyse adaçayı falan içip erkene çekebilirseniz en azından daha az gün gitmiş olur belki

Geçen sene tek başıma 4 günlük bir tatil düzenledim, erken oldu reglim ve benim de çok şiddetli geçer tatilin birinci günü akşam başladı, fethiyeye gitmiştim kanyona falan gittim, yoğun günlerini belki gezerek geçirebilirsiniz

Eskiden tatilde yuzecegim zamanlar tampon kullanirdim. Son 3-4 yildir denk geldiginde regl kabi kullaniyorum. Asla bunun icin hormonlarla oynamaya gerek yok.
Regli kabında çok acamiyim ilk bu ayki adetimin son gününe denk geldi aldım 1 gün kullandım rahattı sorunsuz taktım çıkardım ama devamlı kullanımı tatilde olurmu inşallah olur ondan çok umutluyum tampon da sık değiştirmek gerekiyor hunda öyle bir dert yok gibi ama yoğun zamanda nasıl olur kap bilmiyorum hiç

merhaba,
Reglken suya girmek sağlıklı mı onu da araştırmak lazım açıkçası yanılmıyorsam zararlı olabilir ben tercih etmiyorum. sizin adınıza üzüldüm. Tatilin hangi gününe denk geliyor. Tam ilk günleriyse adaçayı falan içip erkene çekebilirseniz en azından daha az gün gitmiş olur belki
tabiki de seçme şansım olsa girmemeyi seçerdim ama bütün yıl bu tatili bekleyip o zaman kenarda oturmak yerine olası riskleri göze alıp denize ve havuza girmeyi tercih ederim şahsen kap yada tampon ile.

Regl külodu/mayosu varmış bir de.
Ben tampon kullanıyorum ama hem sağlıksız buluyorum hem de çok stresli oluyorum sızdırırsa diye.
Diğer yöntemlerde de muhtemelen rahat edemem.
regli kabı aldım bence oda iş görücek gibi inşallah sızıntı olmasa da tampon kullanırken sanki sürekli olucakmış hissi oluyor aktımı geldimi taştımı belli mi sonuçta zaten rahat olmuycak o kesinde napalım en azından anın tadını çıkarabilirim diye düşünüyorum

Ben ilaç önermeye gelmiştim ama olmuyormuş. Benim düğünüm adete denk gelmişti primolut ilaçla geciktirdim mecbur. İlaç etki yapmadı da sonraki ilk adet berbattı. Böyle bir ağrı yok 🤦 inşallah iyi geçer tatiliniz ve bir mucize olur da adet olmazsiniz insallah.
çok teşekkür ederim inşallah olmam olmama ihtimali de var inşallah bari son gününe felan denk gelse diyorum. Geciktirici kızım kullanıyor iki tatildir hiç sorun yaşamadı tatil dönüşü hapı kesincede adet oluyor ama bünyem maalesef ilaç kullanmama izin vermiyor yoksa doğum kontrol hapı ile biticekti o iş :)

Tarihlerim belliyse o dönem bir kayma olmadıysa 3 ay önceden civan percemi çayı ile regllerimi 1 gün öne çekmeye çalışıyorum. Regl olmadan 3 4 gün önce 2 gün içiyorum 1 gün öne geliyor. 3 ay yapınca 3 gün öne geliyor. Ama tabi bazen tarihlerim net olmuyor o zaman da ilk gün yoğun diğer günler çok az diye dert etmiyorum denize girince kesiliyor zaten.
yaaa evet benim hep düzenliydi not alıyorum çünkü ama son iki ayda süpriz yapıp erkene aldı süpriz yaptı bana yıllardır hep düzenli gider ona göre ayarlarım hiç aksama olmaz bu yıl böyle bir süpriz yaşıycaz bakalım bende yazıcam gelince tatil dönüşü neler yaptım ki araştıranlarada bilgi olur

tabiki de seçme şansım olsa girmemeyi seçerdim ama bütün yıl bu tatili bekleyip o zaman kenarda oturmak yerine olası riskleri göze alıp denize ve havuza girmeyi tercih ederim şahsen kap yada tampon ile.
Denize girin ama havuz bir tercih olmasın normal şartlarda bile tavsiye edilmiyor hele regl halinde iken daha sıkıntılı.Arastirabilirsiniz......İyi tatiller 🌼

Ben artık komple saldım regl ve tatil olayını. İlaçlar mahvediyor tüm düzeni ve ağrısı da cabası. Hiç takmıyorum o şekilde gidiyorum. Denize de tamponla giriyorum.

Ben artık komple saldım regl ve tatil olayını. İlaçlar mahvediyor tüm düzeni ve ağrısı da cabası. Hiç takmıyorum o şekilde gidiyorum. Denize de tamponla giriyorum.
Ya aslında çok haklısınız çünkü bunun planıda olmuyor ilaçlar dokunuyor ölüyordum iki gün acillik olucaktım resmen zehirlendim sonra dedim aman canımdan öte değil ya tampon kap her neyse takar en azından yaşarım yani :)

Vajinal cup öneririm. İnanılmaz rahat bir şey. Varlığını unutuyorsunuz resmen.

Kap da tampon da gayet iyi çözümler. Ben de birkaç defa tatilde regl oldum. Ama sadece 1 gün yoğun geçiyor benim. Diğer günler daha sakin. O yüzden çok kafaya takmıyorum. Tamponumu takıp denize giriyorum, çıkar çıkmaz değiştiriyorum. Havuz konusunda çok emin değilim ama denizden mahrum kalmayın kesinlikle.

Vajinal cup öneririm. İnanılmaz rahat bir şey. Varlığını unutuyorsunuz resmen.
Cup aldım ama sadece bir gün deneyileyebildim regli son gününe denk geldi organikcup aldım onu artık olursa ki inşallah olmaz tatilde deneyimliycem inşallah iş görür

X