Tatilde bebek??

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.625
62.305
Konu hemen taşınmazsa çok memnun olurum.
Bebeğim 1 yasinda, 5 günlük bir yurtdışı programımız var, yoğun bir gezi olacak, öğle yemeği molası yok, otelde sabah-akşam yemekleri olacak.
Gittiğimiz yerde otelde dahil olmak uzere çocuklara uygun bir şey bulma ihtimalim yok, ve bebeğimin beslenmesinde meme malesef yok diyeceğim kadar az.
Hazır kavanoz mamalardan cok haz etmesemde biraz beni idare eder, ama sürekli veremem. Günde 1 kere verdim desem, günde 5 öğün yiyen çocuğa yanımda neler götürebilirim?
Kuru meyve seviyor, hurma, kayısı, gün kurusu, kuru üzüm. Ama bunları o
Ögün gibi yediğini söyleyemem.
Ekmek yapar atarım valize diyorum, biraz kemirir biraz döker ama genelde yiyor.
Çorba icin yarım kiloluk kavanoz lara kaynarken koy konserve gibi hazırla diyen oldu, daha önce yapan var mı? Bir de bunları dökülme-kırılma açısından değil, yurtdışı uçuşu olduğu için problem olmasın?
Yoğurdu sizce muhafaza etme şansım olur mu? Bu termos cantalardan var ama oteli yine kestiremedigim için buzdolabı imkanı olur mu, nedir ne değildir bilmiyorum.
Daha önce tecrübesi olan veya fikri olanlardan yardım bekliyorum :)

Tahıllı kaşık mamaları var sıcak su bulmak zor olmaz.
Bebeğiniz kaç aylık bilmiyorum ama sanırım 4. aydan itibaren verilebiliyor.
Ben 1 yaşından sonra tahıllı gece maması vermiştim..
Dışarı çıktığım zamanlarda mama kutusu kase ve kasık alıyordum yanıma sıcak suyla hazırlayıp veriyordum.
Aynı şekilde bebe bisküvisi yapapıp yanınıza alabırsınız..
Sebze püresi biraz sıkıntı onuda kavanoz olarak almak zorundasınız tabi bebeğiniz yıyorsa.

Evde ne yiyor

Mesela yanınızda elektrikli cezve götürün makarna tarhana vs yapın

Bir de otelde neden uygu yemek olmadın ki ızgara makarna vs yer

Bir de öğle molası kur serbest zaman içinde kimse o kadar saat aç gezmez

Sandviç vs saati olur siz de çocuğun da yiyeceği şeylerden alırsınız mesela severse konserve balık olabilir

Yurtdışına her gıda maddesini çıkaramazsınız.
Her gıda maddesini cikaramayacagimi biliyorum. Bazı ülkeler çok kati bu konuda. Ama gittiğimiz yer orta Doğu. Biraz daha esnek olduğunu söylediler. Yine de toz şeklinde (tarhana gibi) paketli ve barkodlu olmayan gıdaya sıkıntı yasarsiniz. Ama çorbayı sorarlar pismis ve kavanoz da olan aciklayabilirsiniz dediler.

Evde ne yiyor

Mesela yanınızda elektrikli cezve götürün makarna tarhana vs yapın

Bir de otelde neden uygu yemek olmadın ki ızgara makarna vs yer

Bir de öğle molası kur serbest zaman içinde kimse o kadar saat aç gezmez

Sandviç vs saati olur siz de çocuğun da yiyeceği şeylerden alırsınız mesela severse konserve balık olabilir
Gittiğimiz yerde yemek baharatları bize uygun değil, aç kalma ihtimaliniz var diye baştan bir uyarı aldık. Evet serbest zaman olacak ama yemek için uygun bir şey bulamam ihtimali çok yüksek. Otelde ızgara konusunda haklisiniz. Ama zaten başarılı bir şekilde yemek yiyen bir bebek değil. Genelde sabah omlet, peynir, zeytin, hurma ile güzel kahvaltı yapar. Öğlen corba, bazen biraz erişte, ikindi de meyve, yoğurtla yada sütle birlikte, akşam et-etli sebze yemek ve cacık, gece de bazen muhallebi yaparım, bazen süt.

Konserve balık demişler ki yetişkinler için bile uygun değil ,sakın vermeyin
Taze meyve bulabilirsiniz ,bebekler sever ,yıkar soyar verirsiniz hem de oyalanır ,yanınıza da bol ıslak mendik alırsınız bir de şişe su ,ellerini sık sık yıkarsınız
Toz sebzeli,tahıllı mamalardan alırsınız .Sıcak su her yerde bulunur ama gitmeden evde bir kaç deneme yapın,hangisini sever anlarsınız .
Cici bebe alın yanınıza,otelde kahvaltıda haslanmış yumurta ve peynir ile mama yaparsınız,tok da tutar.
Domatesli spagetti her yerde bulunur,yedirebilirsiniz
Bebek ve çocukla çok seyahat ettim ,bilmediğiniz marka ve gıdaları asla yedirmeyin derim,Allah korusun.
Şimdiden eğlenceler,sağlıkla gidip dönersiniz inşallah.

oğlumun beslenmesi alıştığı ortam dışına çıkınca çok değişir.

genelde süte yönelirim ben de böyle durumlarda, bol bol süt içer.
bir de dışarıda şunları yer;
köfte,
tavuk çorbası,
pilav

1 yaş için süt yoğurtla biraz idare edebilirsiniz, et yiyorsa eğer dışarıda seçenecek bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
gittiğiniz yerin çorbaları da mı baharatlı, çorba genelde hayat kurtarıcı oluyor bizde.

hurma baya doyurucu olur, seviyorsa bol bol kuru meyve götürün.

Konserve balık demişler ki yetişkinler için bile uygun değil ,sakın vermeyin
Taze meyve bulabilirsiniz ,bebekler sever ,yıkar soyar verirsiniz hem de oyalanır ,yanınıza da bol ıslak mendik alırsınız bir de şişe su ,ellerini sık sık yıkarsınız
Toz sebzeli,tahıllı mamalardan alırsınız .Sıcak su her yerde bulunur ama gitmeden evde bir kaç deneme yapın,hangisini sever anlarsınız .
Cici bebe alın yanınıza,otelde kahvaltıda haslanmış yumurta ve peynir ile mama yaparsınız,tok da tutar.
Domatesli spagetti her yerde bulunur,yedirebilirsiniz
Bebek ve çocukla çok seyahat ettim ,bilmediğiniz marka ve gıdaları asla yedirmeyin derim,Allah korusun.
Şimdiden eğlenceler,sağlıkla gidip dönersiniz inşallah.
Teşekkür ederim. Bende konserve balık konusunda sizinle hemfikirim. Çok kullandığım seyahat termosum var, sanırım en iyisi kasik mama ile halletmek. En azından güvenilir olur.
oğlumun beslenmesi alıştığı ortam dışına çıkınca çok değişir.

genelde süte yönelirim ben de böyle durumlarda, bol bol süt içer.
bir de dışarıda şunları yer;
köfte,
tavuk çorbası,
pilav

1 yaş için süt yoğurtla biraz idare edebilirsiniz, et yiyorsa eğer dışarıda seçenecek bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
gittiğiniz yerin çorbaları da mı baharatlı, çorba genelde hayat kurtarıcı oluyor bizde.

hurma baya doyurucu olur, seviyorsa bol bol kuru meyve götürün.
Sanırım en başta yazsam iyi olacaktı. Kudüs yolculuğu olacak, Filistin ve İsrail. Yemekleri malesef bize pek uygun olmuyor. Ama en azından et konusu güvenilir. Sadece imkanlar çok başka. Malum işgal altında bir yer. Tur öncesinde söyledi yemek konusunun sıkıntı oldugunu. Yetişkin de problem yokta bebege uygun olmayabilir tedarikli gelin dediler. Panik yaptım sanırım :)

Küçük bebekle ve çocukla birlikte o kadar çok seyahat ettimki anlatamam.Herşeyden önce size şu uyarıyı yapmak isterim.lütfen gittiğiniz yerde içtiğiniz sulara çok dikkat edin.otellerin çeşme suları bile çok tehlikeli olabiliyor diş fırçalarken filan.mümkün mertebe şişe suyu kullanın bunun için. Ve tabi bebeğinizin yemeklerine kullandığınız su yine şişe suyu olsun.
Ortadoğu ülkesi bile olsa otelde değilse bile dışarda eminim continental restaurantlar vardır. Gündüzleri çıktığınızda alırsınız.

Küçük bebekle ve çocukla birlikte o kadar çok seyahat ettimki anlatamam.Herşeyden önce size şu uyarıyı yapmak isterim.lütfen gittiğiniz yerde içtiğiniz sulara çok dikkat edin.otellerin çeşme suları bile çok tehlikeli olabiliyor diş fırçalarken filan.mümkün mertebe şişe suyu kullanın bunun için. Ve tabi bebeğinizin yemeklerine kullandığınız su yine şişe suyu olsun.
Ortadoğu ülkesi bile olsa otelde değilse bile dışarda eminim continental restaurantlar vardır. Gündüzleri çıktığınızda alırsınız.
Su konusunda bende hassasim. Hatta Otel Kettle larindan pek hoslanmadigim için yanımda Kettle bile götürdüm daha önce ki Türkiye den bahsediyorum :)
Ama yine de hatirlatmış olduğunuza sevindim. Bebek büyüdükçe bazı hassasiyetler gidiyor malum. Ne kadar unutsamda 1 yaş hala küçük :)

Konu hemen taşınmazsa çok memnun olurum.
Bebeğim 1 yasinda, 5 günlük bir yurtdışı programımız var, yoğun bir gezi olacak, öğle yemeği molası yok, otelde sabah-akşam yemekleri olacak.
Gittiğimiz yerde otelde dahil olmak uzere çocuklara uygun bir şey bulma ihtimalim yok, ve bebeğimin beslenmesinde meme malesef yok diyeceğim kadar az.
Hazır kavanoz mamalardan cok haz etmesemde biraz beni idare eder, ama sürekli veremem. Günde 1 kere verdim desem, günde 5 öğün yiyen çocuğa yanımda neler götürebilirim?
Kuru meyve seviyor, hurma, kayısı, gün kurusu, kuru üzüm. Ama bunları o
Ögün gibi yediğini söyleyemem.
Ekmek yapar atarım valize diyorum, biraz kemirir biraz döker ama genelde yiyor.
Çorba icin yarım kiloluk kavanoz lara kaynarken koy konserve gibi hazırla diyen oldu, daha önce yapan var mı? Bir de bunları dökülme-kırılma açısından değil, yurtdışı uçuşu olduğu için problem olmasın?
Yoğurdu sizce muhafaza etme şansım olur mu? Bu termos cantalardan var ama oteli yine kestiremedigim için buzdolabı imkanı olur mu, nedir ne değildir bilmiyorum.
Daha önce tecrübesi olan veya fikri olanlardan yardım bekliyorum :)
hangi ulkeye gideceksiniz?
mesela fransa'da marketlerde - eczanelerde inanilmaz guzel organik mamalar var bebekler icin tahilli, meyveli, etli, sebzeli.
bebek yogurtlari var yine hem organik hem normal.

hangi ulkeye gideceksiniz?
mesela fransa'da marketlerde - eczanelerde inanilmaz guzel organik mamalar var bebekler icin tahilli, meyveli, etli, sebzeli.
bebek yogurtlari var yine hem organik hem normal.
Filistin ve İsrail.
Bende Avrupa olsa isim daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

Filistin ve İsrail.
Bende Avrupa olsa isim daha kolay olurdu diye düşünüyorum.

sikinti yapmayin. 5 gun boyunca meyve detoxu yapar en kotu ihtimalle yavrucak :anne:

sutunu verirsiniz, zaten formul sutu vardir muhakkak kullandiginiz. bolca da meyve ve kuruyemis idare eder. hangi bolgelere gidiyorsunuz bilmiyorum ama israil'de cok luks alanlar var. her seyi avrupa gibi temin edebilirsiniz.

Bebekle tatil bide turla iyi dusundunuz mu :) yoksa aniden bir gezi karari mi oldu :)

sikinti yapmayin. 5 gun boyunca meyve detoxu yapar en kotu ihtimalle yavrucak :anne:

sutunu verirsiniz, zaten formul sutu vardir muhakkak kullandiginiz. bolca da meyve ve kuruyemis idare eder. hangi bolgelere gidiyorsunuz bilmiyorum ama israil'de cok luks alanlar var. her seyi avrupa gibi temin edebilirsiniz.
Lüks olandan ziyade eski şehir kısmında tur planı, kudus, batı seria vs.. evet 5 günden bir şey olmaz inşallah. Şu anda da hasta oldugu icin biraz huzursuzum. Bir de normalde pek hazır gıda vermiyorum. Ondan ne yapacağımı bilemedim :)

Su konusunda bende hassasim. Hatta Otel Kettle larindan pek hoslanmadigim için yanımda Kettle bile götürdüm daha önce ki Türkiye den bahsediyorum :)
Ama yine de hatirlatmış olduğunuza sevindim. Bebek büyüdükçe bazı hassasiyetler gidiyor malum. Ne kadar unutsamda 1 yaş hala küçük :)
Tedirgin olmakta haklısınız ben bebeğim 1 yaşındayken birde kızım 5 yaşındaydı taaa Küba ya gitmiştik.fakir ülke malum doğru düzgün restaurant bile yoktu.otelde sabahları corn flakes öğlen deniz ürünleri akşam makarna ve deniz ürünleri şeklinde geçmişti. O kadar bikmistik ki anlatamam.çocuklara güzel birşey yedirebilmek için kaç km yol gittik ohoo..otelde banyoda akan su bile balık gibi kokuyordu.dönünce çok uzun bir süre balık yiyemedik))

Tedirgin olmakta haklısınız ben bebeğim 1 yaşındayken birde kızım 5 yaşındaydı taaa Küba ya gitmiştik.fakir ülke malum doğru düzgün restaurant bile yoktu.otelde sabahları corn flakes öğlen deniz ürünleri akşam makarna ve deniz ürünleri şeklinde geçmişti. O kadar bikmistik ki anlatamam.çocuklara güzel birşey yedirebilmek için kaç km yol gittik ohoo..otelde banyoda akan su bile balık gibi kokuyordu.dönünce çok uzun bir süre balık yiyemedik))
Kulağima kupe olsun :) ben tek çocukla napacagim derken 2 çocuk iyi cesaret :) ama muhtemelen bizde öyle oluruz bir kaç seneye :)

Tarhana mutlaka olsun
Bebek yoğurdu da olsun onlarda minik puding danino gibi kutularda oluyor kullan at
Küçük paketlerde labne peynir satılıyor onlarda kurtarır ekmek üstüne sürersin eline verirsin yer
Ve meyve ve sebze kavanozları tarhana çorbası yapar içine ezersin tatile gidince öyle yapıyordum ben
Cam kavanozda çorba fikri güzel ben o şekilde saklıyorum çorbayı ama valizde iyi saklaman gerek kırılsa bittin
5 günde kavanoz çorbaları yesede bişey olmaz bence hindi etli kırmızı etli tavuk etli olanlar vardı hepsi değişik bir kaç günde tarhana yeter
Bebe bisküvisini unutmayalım

X