Tarlusal kullanıp sağlıklı doğum yapanlar

linas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2023
6
1
26
Selam kızlar 2 ay kadar reglim gecikti devamlı idrar testi kan tahlili yaptirmama rağmen gebelik çıkmadı en son gittiğimde tarlusal yazmıştı doktorum (kan tahlili yaptırıp kullandım) ona rağmen adet olmayınca tekrar doktora gittim ve hamile olduğumu öğrendim. Hamileyken tarlusal kullananlar var mı?

Bu durumu doktora sormalısınız bence, sağlıkla gelsin yavrunuz

Merhabalar sizinle aynı durumdayım ama benim farklı olarak 5 gündür yoğun kanamam var adet gibi.doktorum progesteron değerin düşük sağlıksız bir gebelik olabilir dedi.Doktora oldu da oldu sağlıklı bir şekilde devam ederse hapın bir zararı olur mu internette çok olumsuz yorum okudum dedim;kese görünmeden daha ileri bir haftada olmadığından bir zararı olmayacağını söyledi.Ama bende devam ederse gebeliğim mutlaka başka bir doktora gözüküp yapılması gereken test falan varsa yaptırmayı düşünüyorum.Bebeklerimiz sağlıcakla bizimle kalır inşallah

Aynı şey başıma geldi ve benimki düşükle sonuçlandı umarım sizinki sağlıklı ve sizinledir

Amin inşallah sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle

Amin inşallah sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle
walla kafam çok karıştı artık.2 tane doktora sordum hamilelik yeni oluşmaya başladığı için hiç bir şey olmaz dediler.siz öğrendiğinizde ne kadarlıktı acaba.umarım sağlıklı ve hayırlısıyla dünyaya gelirler.benim ki hapı kullanmaya başladığım gün olmuş muhtemelen çünkü doktorum kist var demişti muhtemelen çatlamaya hazır yumurtaymış

Ben ilacı kullanıp adet olmadim doktora gittiğimde 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve bebek gelişim çağındayken içtiğim için etkilenir demişti doktorum farklı bir doktor hiçbir problem olmaz dedi yani herkes farklı yorumluyor bakalım nasibimizde ne var sizin şuan kaç aylık

benim ki şaka gibi doktorun ilacı verdiği gün küçük bir kistin var demişti o muhtemelen yumurtaymış o döllenmiş.aylık değil,yeni döllenmiş tutunma aşamasında.7 tanesini kullandım içime bir şüphe düştü kan verdim öyle öğrendim.perşembe belli olacak 5 gün adet oldum.ALLAH nasip edecekse her şekilde bizimle kalırlar.sağlıcakla tutunsunlar.korkmayın 2 doktorda bir şey olmaz dedi.içinizi ferah tutun bol bol dua edeceğim hepimiz için.

Bende öyle hissediyorum inşallah sağlıkla doğarlar Allah razı olsun

Ah şu tarlusallllll
Gerçekten de sağlam sinir lazım.
Benim durumum bambaşka
Opu oldum 1 ve 2. Adetler aynı dr un söylediği gibi oldu. 3 adet geciktikçe gecikiyor.
Gecikmenin 7.gunu Bhgc test neg, tsh normal , yumurtaliklarim normal Ufak bir kist gördü dr onunla mı ilgili acaba bilmiyorum.
11.gun yani bugün acaba deyip erken gebelik testi de denedim
O da neg.
Regl olamıyorum
Ya opu yüzünden veya kist ya da başka bir durum var.

Ayhhh bende aynı şekilde 15. Gün knda 1870 ile gebelik öğrendim sonlandı ama o zamana.kadar hiç bir şey yoktu belirti pozitif sonuç zaten olsa icmezdim kardeşim de adet olamadi tarlusalnile ama o evli değil onda da hiç bir şey olmadı adet göremedi malesef sadece bünye ile mi yoksa ilacın etkileri mi bitti bilmiyorum şimdi de duphaston ile oluyorum zaten orası da ayrı bir ironi

Off çok üzüldüm ikinize de. Ben de dr kesin bir swy yok dedi diye 4gundur tarlusal içiyorum umarım hamile değilimdir zaten 2dusugum var önceden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…