Tarlusal kullandım hala adet olmadım.

farahfarfarian

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
123
33
42
Merhaba over yetmezliğinden dolayı ilaçla adet oluyorum.Geçtimiz salı tarlusal kullanımım bitti,normalde bittikten 4 gün sonra oluyorum ama bugün ilacın bitişinden itibaren 6 gün geçti,regli olmadım.Böyle bir durum yaşayan var mı?_Hamile değilim_Tarlusaldan önce kan testi yaptırmıştım.En geç ne zaman adet olmalıyım?Doktorum beklememi önerdi ama sizlere de sormak istedim.

Merhaba over yetmezliğinden dolayı ilaçla adet oluyorum.Geçtimiz salı tarlusal kullanımım bitti,normalde bittikten 4 gün sonra oluyorum ama bugün ilacın bitişinden itibaren 6 gün geçti,regli olmadım.Böyle bir durum yaşayan var mı?_Hamile değilim_Tarlusaldan önce kan testi yaptırmıştım.En geç ne zaman adet olmalıyım?Doktorum beklememi önerdi ama sizlere de sormak istedim.
beklediğiniz için olmuyor stres yapmayın sakinleştirici çaylar vs için rahatlayın gelir o .

Tarlusal çok geç getiren Bi ilaç 10 günü buluyor bende kullandım ama hamileyken kullanmışım 7 haftalık hamile olduğumu öğrendim bu süreci nasıl geçireceğime dahil hiç fikrim yok

Tarlusal çok geç getiren Bi ilaç 10 günü buluyor bende kullandım ama hamileyken kullanmışım 7 haftalık hamile olduğumu öğrendim bu süreci nasıl geçireceğime dahil hiç fikrim yok
Hayırlı olsun inşallah bence yumurtanız daha sağlam tutunmuştur içiniz rahat olsun.Adet sancılarım var ve baş ağrısı yaptı nedense bir an önce olsam da rahatlasam diye düşünüyorum.

bende kullandım bazen 10 günü buluyor tabi bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor.

İnanın öyle daraldım ki…Hormonlarım zaten alt üst durumda-iyice stres oldum…İlaçla bile adet olamayacakmışım gibi hissediyorum artık.
ben estofrem tarlusal ve bir çok hormon ilacını 1 yıl aralıksız yüksek dozlarda aldım intihar etmeyi düşünecek dereceye geldim sizi çok iyi anlıyorum .ama bunu şöyle düşünün hastasınız tedavi oluyorsunuz ilaç kullanınca geçicek.çok geçmiş olsun tekrar.

bende pco var ilaçsız bende olmuyordum ,tarnusalla gelmiyordu bazen dr başka ilaçlar vermişti bide rahim filmi istemişti yapısıklık varmıs ondan olmuyormusum ,4 aydır düzenli oluyorum çok şükür

bende pco var ilaçsız bende olmuyordum ,tarnusalla gelmiyordu bazen dr başka ilaçlar vermişti bide rahim filmi istemişti yapısıklık varmıs ondan olmuyormusum ,4 aydır düzenli oluyorum çok şükür
bende de hafif yapışıklık var.ama doktorum beklememi istedi.daha önceki kullanımlarımda bittikten 4 gün sonra mutlaka oluyordum-gerçi hepi topu 2 kez kullandım bu ilacı.Daha ne kadar beklemeliyim bilmiyorum-bgn ilaç biteli 1 hafta oldu…

bende de hafif yapışıklık var.ama doktorum beklememi istedi.daha önceki kullanımlarımda bittikten 4 gün sonra mutlaka oluyordum-gerçi hepi topu 2 kez kullandım bu ilacı.Daha ne kadar beklemeliyim bilmiyorum-bgn ilaç biteli 1 hafta oldu…
canım bence yapısıklıktan oalbilir bende bundan dolayı 1 sene olmadım:)

Masajı da deneyeyim.Ama pek umutsuzum artık…
Arkadaşım benim de rezervim düşük ve adetlerim düzenli olurken tuhaf gecikmeler olmaya başladı. Ama 2 aydır hiç umursamıyorum nefes egzersizleri yapıyorum düzenli beslenip bol su içiyorum miktarı az da olsa tam gününde oluyor düzenli egzersiz ve yürüyüş rahim kaslarını harekete geçirir Ebru şallının pilates videoları çok etkili

Arkadaşım benim de rezervim düşük ve adetlerim düzenli olurken tuhaf gecikmeler olmaya başladı. Ama 2 aydır hiç umursamıyorum nefes egzersizleri yapıyorum düzenli beslenip bol su içiyorum miktarı az da olsa tam gününde oluyor düzenli egzersiz ve yürüyüş rahim kaslarını harekete geçirir Ebru şallının pilates videoları çok etkili
Bu sene 2 düşük yaşadım.Rezervim oldukça iyiyken şu an ultrasonda bazen yumurta gözükmüyor bazen de 1 gözüküyor.Doktorum bu denli baskılanmanın nedenini bulamıyoruz diyor…zor bir sene geçirdim,erken menopoz durumu oluştu.Ama ilaçla bile adet olamamak…Ne düşüneceğimi bilmiyorum. en son ağustosta kendiliğinden adet oldum.2 aydır da böyle işte bu ay da durum bu.💩Hormonlar çok kötü olsa bile tarlusal gibi ilaçlar en azından kalınlaşan rahmi söktürtüyor yumurta olmasa bile.Doktor bekle diyor-sancı çekiyorum bir taraftan.Ot çöp her şeyi denedim. çok çaresiz kaldım.Ben ağustos ayına kadar hayatımda adet gecikmesi bile yaşamadım…Sadece sağlıklı olmak ve önüme konan seçenekleri denemek istiyorum.Akupuntura gidiyprum ,en iyi vitaminleri kullanıyorum.Yaşım da ileri.Çok da bekleyecek zamanım yok.Önümü göremiyordum-şimdi 1 gün sonramı bile planlayamıyorum.

Hala regli olamadım arkadaşlar…Doktorum beklememi söyledi yine.Bugün ilaca başlayalı 17 gün oldu.Doktor 1 ayı bulabilir dedi…Gerekirse doğum kontrol hapı devam ederiz dedi.Ama ben endişeli haldeyim…

X