Tarhana orbas tarifi aryorum

aynı tarhana canım bildigimiz tarhana yani.........ben tarhanayı ıslatırım kasede zeytinyagını salça ile kavururum.1,2 diş sarmısak rendeleyip kavururum,sivri yeşil biber dograrım.etsuyunu eklerim yoksa normal su eklerim ama bulyon atarım mutlaka tarhanayı katarım ve karıştırarak pişiririm.....sebzeli falanda yapılıyo ama tarhana sade olunca daha daha çok seviyorum..

en lezzetlisini yazayım ben hem yağ yok içinde bak maggi den tarhana çorbası al
su ile pişir sanırım 3 bardak ama sen 3 bardak su bardağı süt ekle
açaip lezzetli dene bana yaz :lepi::lepi:

bizim memleketin tarhanası meşhurdur bende kuru tarhana severim tabi yaş tarhanada oluyor hamur halinde ama kurusu daha muhafazalı oluyor ilk önce güzel kırmızı dometes rendelerim yada salça ama ben domatesli daha çok severim ..lezzet verio sonra az tereyagı az sıvı yağ vede sarımsak koyarım iki diş bunları kavururum sonra soguk su eklerim içerisinede 3 kaşık kuru tarhanayı koyarım top olmaması için karıştırırım sürekli koyulaşıncaya kadar içerisine birde tavuk bolyaon katarım bir müddet kaynatırım kısık ateşte üzeri köpüklenene kadar sonra kapatır servis yaparım ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…