''Tarçın'ım''

6sw5qq.jpg

Ama bu Tarçın bey çok yakışıklıymış:nazar::nazar:

ben de evde golden beslemek istiyorum.çok güzel bir duygu olduğunu tahmin edebiliyorum.çok zor oluyor mu evde bakmak.eşim de ben de çalışıyoruz ama en güzel şekilde ilgileneceğimize eminim.zorlukları hakkında bilgi verir misin cnm.

ben de evde golden beslemek istiyorum.çok güzel bir duygu olduğunu tahmin edebiliyorum.çok zor oluyor mu evde bakmak.eşim de ben de çalışıyoruz ama en güzel şekilde ilgileneceğimize eminim.zorlukları hakkında bilgi verir misin cnm.

Golden lar çok enerjik köpekler,düzenli egzersizlere ihtiyaçları var..Köpek beslemek elbette hiç kolay değil,pek çok zorluğu var büyük bir sorumluluk gerektiriyor ama getirdiği duygu tarif edilemez :) Çalıştığınızı söylemişsiniz,o saatler de evde kimse olmuyor mu ? Tuvalet eğitimi özellikle sabır isteyen bir konudur,buna yeterli vaktiniz olacak mı ? Uzun saatler yalnız kalmak onu üzecektir,hele yavruyken ağlanıp sızlayabilir,komşularınız buna anlayış gösterebilir mi ? Artı ve eksilerini düşünüp almanızı tavsiye edebilirim,maalesef pek çok köpek bir heves yüzünden alınıp,zorluğu görülünce barınaklara bırakılıyor..İlk bir sene sizin için çok zor olacaktır,bunu unutmayın.Sevgiler :)

Golden lar çok enerjik köpekler,düzenli egzersizlere ihtiyaçları var..Köpek beslemek elbette hiç kolay değil,pek çok zorluğu var büyük bir sorumluluk gerektiriyor ama getirdiği duygu tarif edilemez :) Çalıştığınızı söylemişsiniz,o saatler de evde kimse olmuyor mu ? Tuvalet eğitimi özellikle sabır isteyen bir konudur,buna yeterli vaktiniz olacak mı ? Uzun saatler yalnız kalmak onu üzecektir,hele yavruyken ağlanıp sızlayabilir,komşularınız buna anlayış gösterebilir mi ? Artı ve eksilerini düşünüp almanızı tavsiye edebilirim,maalesef pek çok köpek bir heves yüzünden alınıp,zorluğu görülünce barınaklara bırakılıyor..İlk bir sene sizin için çok zor olacaktır,bunu unutmayın.Sevgiler :)

ben çok yoğun tempoda çalışmıyorum öğretmenim.yani bazen 2 saatliğine gidiyorum mesela.bu konuyu eşimle konuştuk ikimizde bakabileceğimizi düşünüyoruz.bunun analizini defalarca yaptık.hatta bizim için ii olacak.onun evde olması.bizim almamız kışı bulur galiba ben de o zamana kadar iyice araştırıyorum.enine boyuna.yardımların için saol ihtiyacım olursa yine başvurabilirim.alkisalkisalkis

amaaa bu çoookkk tatlı yaaaa...valla iştahım kabardı şimdiiii.amanın nasıl da asil duruyor pek havalı...

Ah canım benim ya allah nazardan saklasın bende çok seviyorum goldenleri ama bulamadım bir türlü

ben çok yoğun tempoda çalışmıyorum öğretmenim.yani bazen 2 saatliğine gidiyorum mesela.bu konuyu eşimle konuştuk ikimizde bakabileceğimizi düşünüyoruz.bunun analizini defalarca yaptık.hatta bizim için ii olacak.onun evde olması.bizim almamız kışı bulur galiba ben de o zamana kadar iyice araştırıyorum.enine boyuna.yardımların için saol ihtiyacım olursa yine başvurabilirim.alkisalkisalkis

Almadan önce derinlemesine bu konuyu araştırmanız çok iyi bir şey,eminim bir köpeğiniz olursa ona iyi sahip olacaksınız,başka sorularınız olursa cevaplayabilirim,sevgiler :)

ciğerini bilirim ben bunların, ne akıllı oluyolar.... hihoyyyt
bendede var bi tane, ama dişi benimki, 1,5 yaşında. sarı kızım benim. ya bu goldenlar ayrı bi dünya, gider sizin ayakkabınızı yer, olay mahalinde enkaz üzerinde çalışırken bulursunuz onları:) yüzünüze öyle bi bakarlarki, kızamazsınız bile... benimki daha 4 aylıktı, çok sevdiğim süet kırmızı bi ayakkabım vardı, ama üstüne toz olsa üzülürdüm ayakkabım diye... bi gün sabah kalktım, bi baktım bizim kız ayakkabının başında, paramparça yapmış, "naptın sen" dedim yüksek sesle, öyle bi bakış yerleştirdiki yüzüne, evdeki bütün ayakkabıları önüne yığasım geldi, al parçala ama yeterki sen üzülme diye:) o gözlerindeki bakış yeter...
dişleri döküldüğünde, yeni dişleri çıkarken oyuncakları yerine, bizim el ayak parmaklarımızla dişlerini kaşıyordu. hergün yeni bi vukuatı vardı, yaramazlıkta sınır tanımıyodu...ama artık abla oldu o, büyüdü, uslandı...hiç bişeye zarar vermiyo:)
şöyle düşünüyorumda, onu ilk aldığım gün 2,5 kiloydu, minicikti... şimdi 36 kilo, minik danamız bizim:)
baya insan gibi oldu, her lafı anlıyo, herşeyi anlıyo, sadece komut almak anlamında değil, tarif edemiyorum şu an onu :)
bi gün konuşursa hiç şaşırmammm:)
bu goldenlar anlatmakla bitmez... :)

sizede yakışıklı oğlunuzla beraber, mutluluklar diliyorummm:) allah bağışlasın, çok güzelmiş :nazar:

keşke bakabilecek zamanım ve mekanım olsa bi dk beklemem
bayıldım bu yavrulara ben her gün resimlerine bakıp bakıp iç geçiriyorum yavru dişi goldenım olsun istiyorum :asigim:
dün bi pet shopa gittim henüz iki aylık bi golden vardı o da dişi öyle tatlıydı ki
hayatımda ilk defa bi köpeği kucağıma aldım bayıldım ona yaa nası masum aynı bebek gibiydi :asigim:

X