Tapu ve icra işlerinden anlayanlar bakabilirmisiniz

Elalaleelele

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2022
259
201
32
Hanımlar size bi şey danışıcam, şimdi bizim bi arsa var dedemin 8 pay var,benim babam vefat etti ve 2 halamda vefat etti onların çocuklarına kalıyor,bazı mirasçılarda icralik ,bi halam arsayı almak istiyor iyi hoş ama abimle bana 20 bin veriyor,abimde kabul etmiyor,diğer kişilerden dilekçe yazmasını isticekmiş biz ücretsiz veriyoruz hakkımızı veya annem vasiyet etti halama ücretsiz verin diye,sizinde bankaya üstünüze atarım parayı ister kabul edin ister etmeyin diye,bnde sen öyle birşey bnde satış iptali davası açarım dedim,şimdi icralik olanlar ücretsiz hakkını devredebilir mi? haciz gelmez mi arsaya?yada bizim hakkımızı imza atmadan bankaya yatırabilir mi?

Siz yetki vermeden nasıl satacak ki? Tapu sizin ve diğerlerinizin üstüne. Ayrıca o icralık olanların kısmına şerh konulmuştur zaten. İcra kalkmadan yine satış olmaz.
İcra dairesi veya banka v,s hisseyi satışa çıkarmaz mı?ordan alınır,iş inada binerse bnde önalımdan hisse toplamayı düşünüyorum

siz abinizle tapunuzu çıkarttınız mı?
sizin üstünüze olan payı kafasına göre siz satmadan yada devretmeden üstüne alamaz.
o icralık olanlar halanıza devredebilir halanız icralık olarak aldığını kabul eder. ama sizin payınızı alamaz siz vermedikçe.

Olacağına bak zaten,midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacak,uyardım bide ben haber verdim,icraliklar var önden para verme tapuya haciz gelir dedim

İcra dairesi veya banka v,s hisseyi satışa çıkarmaz mı?ordan alınır,iş inada binerse bnde önalımdan hisse toplamayı düşünüyorum

halanız arsa üstündeki icrayı ben kaldırırm bana devredin demiştir.
onların borcunu ödeyerek satın alacak.
sizin burda bir çıkarınız yok. siz satmayın en son bütün arsayı istiyorsa size gelecek mecbur ederi neysede size ödeyecek.

Hisselere böldürmedik,ben başvuru yaptım geri çektirdi kendi başvuru yapacaktı,onlarda bağış yolu ile vericek ama yine el konulmaz mı?

Ödeyemez ki hepsinin toplam borcu zaten arsa fiyatından fazla

Odeyemezse üzerine alamaz ki hatta icralık olanlar arsayı sattirir alacaklarını almak için Öyle yazı yazarak ben hakkimdan vazgeciyorum vs diye olmaz ki o borç ödenecek ya peşin yada arsa satışı ile.

Son düzenleme:
Sizin payınızda haciz kararı yok, kendi payınızı halanıza tapuda devredebilirsiniz. ( anladigim kadarıyla 1/12 sizin payiniz. Veraset intikal beyannamesinde bellidir, kacta kaçı sizin olduğu)

Arsayı, başka biri yada halanız tamamıyle almak isterse, önce icrayı çözdürecek, sonra icra konulmuş hisseyi o kisilerden tapuda satın alır.

Bizim başımıza böyle bir şey gelmişti. Miras payına haciz koyan kişi, ortaklığın giderilmesi davası açtı. Mahkeme sonunda taşınmaz , açık artırma yoluyla satılıyor. Biz de artırmaya girip taşınmazı kendimize almıştık.

Bnde o yüzden umursamadım, ağamm bizimle eğleniir dedim ama olan bu
Bizim tasınmaza da diğer hissedarlardan biri 80 000 vermisti. Annemin teyzesi. Biz de tmm dedik, büyüğümüzdür hic onemli degil ÜÇ AŞAĞİ BEŞ YUKARİ. Sonra razı olmayan bir kisi yüzünden ortaklığın giderilmesi davası açıldi ve tasinmaz 300 000 liraya satıldı.

Odeyemezse üzerine alamaz ki hatta icralık olanlar arsayı sattirir alacaklarını almak Öyle yazı yazarak ben hakkimdan vazgeciyorum vs diye olmaz ki o borç ödenecek ya peşin yada arsa satışı ile.
Anlatamıyorum ona işte bunu,o bana kazık atmaya çalışıyor bense onu kurtarmayadiğerleri elden parayı alacak haciz gelince parayı da dönmicek

Zaten bnde onu istiyorum artık iyice sıkıldım,dalga geçer gibi Allah aşkına bir çift küpe olmuyor o paraya

Hisselere böldürmedik,ben başvuru yaptım geri çektirdi kendi başvuru yapacaktı,onlarda bağış yolu ile vericek ama yine el konulmaz mı?

hisseler bölünmez ortaklı arsa atıyorum 9 kişi varsa 9 da 1 i sizindir.
tapuda da böyle gözükür zaten.
siz babanız öldükten sonra veraset ve intikal işlemlerini yaptınız mı? tapuda adınız gözüküyor mu? haciz varsa şu anda arsanın üstünde ve biri hakkını satarsa alan kişi hacizli olarak aldığını kabul ettiğini belirtmeli tapu devri sırasında.
yani onlar naparsa yapsın halanız fazla hisseye sahip olursa ödeyeceği haciz miktarıda artar.

e o zaman kendi zarar eder.
şu anda mesela arsa üzerinde 10 haciz var.
10 da pay sahibi. 1 öderseniz haciz kalkar.
ama halanız 6 kişiden devir alırsa halanızın kendisiyle beraber 7 ödemesi gerekir haczi kaldırmak için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…