tansiyonlarınız kaç çıkıyor?çarpıntı var mı?

fxixndxixkiçim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
370
6
47
kızlar bende son 3 gündür aşırı kalp çarpıntısı ,nefes alamama var..sizde de oluyor mu?

bide tansiyonum 12-8 çıktı...sizce iyi mi? gebelikten önce hep 10-7 civarı olurdu da.

ya son bı kac gndur carpıntı benndede var genelde yatrken oluyor durrup dururken kalbim kut kut hızlı hızlı atıyor sanki ama nefes darlıgı yok

canım ben 37 haftadayım fındık benımde 12 9 cıktı doktor yarın gel dedı ıdrar ve kan testı yapacak

tuzu bana kes dedı

benim de geçen cmts 13 9 du.... bir sürü test yaptırdım, tuzu kestim , hergün tansiyonumu ölçtürdüm 11 6 ve 10 6 ya son olarak düştü.. yüksek tansiyon gebelikte alarm demek .. çok mühim sık sık ölçtürmek lazım ihmale gelmez kıslar ..

febı testlerın nasıl cıktı canımmm

iyi çıktı cnm yaa çok şükür, idrar temiz kan değerim de iyi , sadece şişme var diye ALT , AST ye bakıldı ALT biraz yüksek çıktı .. bir ilaç dokununca filan oluyomuş .. inş. sizlerin de testleri temiz çıkar.. ama temiz çıkmış olsa da ben tuzu kesince rahatladım :bbo:

walla nerdeyse hiç.. yüksek olduğu dönem tamamen kestim şu anda da eskiye göre yarı yarıya azalttım ..

benimde dun sağlık ocagında 11e 6 çıktı...normalde hamilelikte aralıgının kaç olması gerekiyor...

Benim çarpıntılarım 15 gündür var.
Hatta geçen gün bu yüzden dr. bile gittim.
Doktor tansiyonum 10-7 dedi. Biraz düşük ama gebelikte yüksek tansiyon riskli dedi
Kanın düşüktür ondan tansiyonun düşüyor çarpıntın var dedi.
KAnımı ölçtürdüm 12 olması gerekirken 10 çıkmış. Doktorumla görüşücem ebe gerekirse günde 2 tane kan hapı iç diyor ama doktoruna da danış dedi.

ınsanlah canım bır daha cıkmaz

ben 21 gun kaldı zaten.....

sızede kolay dogumlarr

canım hayırlısı olsun inş çok kolay bir doğum yaparsın sağlıkla bebeğini kucağına al inşallah darısı biizim başımızaa:teytey:
bu arada benim tansiyonumda 10 7 11 4 falan çıkıo normal demişti sağlık ocağındaki ebe...

ilk aylarda 12/8 çıkıyodu artık düşüyo 10 /6 8 /6 oluyo..ama doktor yükselmesinde düşsün sadece ayaklarını yüksekte tutarak dinlen 5 dakika dedi.tansiyonu düşen varsa arkadaşlar minik bi öneri:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…