Tansiyonla alakalı bir durum kötüye mi işaret?

gelengiden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2023
3.998
12.733
Kızlar selam,
Bugün dışarıda serin bir ortamda baygınlık geçirdim tansiyon için yakın bir hastaneye geldik acilde beklerken tekrar bayılmışım uyandığımda doktor ve dört hemşire başımdaydı işte bir şeyler oldu nst takibi serumlar takıldı çocuk iyi dendi hareketlerini de hissediyorum az önce doktor yatış verdi şimdi ama net açıklama yok gidip gelip tansiyon serum takıyorlar saat 14:00dan beri bu durumdayız

Neden bu devlet hastanesinde açıklama yapılmıyor ben anlamadım bir gün yatış verecek ağızlarından zor laf alıyoruz

Kızlar selam,
Bugün dışarıda serin bir ortamda baygınlık geçirdim tansiyon için yakın bir hastaneye geldik acilde beklerken tekrar bayılmışım uyandığımda doktor ve dört hemşire başımdaydı işte bir şeyler oldu nst takibi serumlar takıldı çocuk iyi dendi hareketlerini de hissediyorum az önce doktor yatış verdi şimdi ama net açıklama yok gidip gelip tansiyon serum takıyorlar saat 14:00dan beri bu durumdayız

Neden bu devlet hastanesinde açıklama yapılmıyor ben anlamadım bir gün yatış verecek ağızlarından zor laf alıyoruz
Tansiyonun mu yükselmiş? Eğer öyleyse düşürmeye çalışıyorlardır. Kendi doktoruna haber verdin mi?

Kızlar selam,

Bitanem sakin ol. Kardeşim de aynısını yaşadı son ayındaydı. Gözetim altında kaldı, bir gece mi 2 gece mi ne yatırdılar. Gebelik tansiyonu olmuş. Korkma tedbir amaçlı kalıyorsun. Kendi doktoruna haber ver ama

Benimde tansiyonum düşüp baygınlık geçirmiştim, kendi doktoruma söylediğimde ‘yükselmesinden daha iyidir düşük olması’ demişti.
Çok geçmiş olsun inşallah aksi bir durum yoktur.

Çok geçmiş olsun canım. Tansiyonun mu düştü acaba. Havalar çok sıcak ter ile beraber vücuttan sıvı kaybediliyor. İnşallah daha iyi olursun

gecen ben de sağlık ocağında hemsire takibe çağırdı. gittim tamsiyon 10-6 çıktı. dönüşte evim önündeki markete uğradım birden basim dönmeye, gözlerim kararmaya başladı. zorla kendimi apartman girişine attım oturdum yerde 5-10 dk. eve çıktım. tansiyon 13-7 olmus. dinlenip bol su içtim 1 saat sonra 11-7ye düstü.

bence önlem amaclı tutuluyor. yüksek tansiyon gebelikte tehlikeli. 13 üzerine çıkması istenmiyor. inşallah toparlarsın hemen 🥰🥰 dinlenmene bak

Vermedim arayayım mı? Pazar diye aramadım doktor çocukta iyi diyince…
Tansiyon 6ya kadar düşmüş galiba öyle birşeyler dedi hemşire
Düşük tansiyon yüksekten iyidir. Doktoruna yine de bilgi ver istersen. Aramak istemesen de mesaj at. Şu an normale döndü mü tansiyonun?

Düşük tansiyon yüksekten iyidir. Doktoruna yine de bilgi ver istersen. Aramak istemesen de mesaj at. Şu an normale döndü mü tansiyonun?
Beybi teşekkür ederim…
Tansiyonum normale dönmüştü doktor tekrar baygınlık geçiririm diye tutmak istemiş, nabızda bir sıkıntı var dün belli saatler aralığında ölçtüm nabız hep yüksek ve kalp çarpıntım var sürekli, doktoruma mesaj attım dönmedi dün aradım açmadı…

Bilmiyorum özelde doğum yapacak herkes mi böyle bir türlü doktora ulaşamıyorum, doğum yapacak olsam ortada kalacağım galiba. Bugün kontrole ve konuşmaya gideceğiz gerekirse doktor değiştireceğim…

Gecmis olsun. Kac cikti tansiyon? Hava cok sicak zorunlu olmadikca cikma bence. Markete bile sabah 9da gidiyorum.
Çok teşekkür ederim zuzushh…
11-13 arasında normale döndü…
Bende öyle bir karar aldım sadece akşamları çıkacağım ana bence sıcaktan değil çünkü bunu yaşadığım ortam serin bir ortamdı..

Beybi teşekkür ederim…
Tansiyonum normale dönmüştü doktor tekrar baygınlık geçiririm diye tutmak istemiş, nabızda bir sıkıntı var dün belli saatler aralığında ölçtüm nabız hep yüksek ve kalp çarpıntım var sürekli, doktoruma mesaj attım dönmedi dün aradım açmadı…

Bilmiyorum özelde doğum yapacak herkes mi böyle bir türlü doktora ulaşamıyorum, doğum yapacak olsam ortada kalacağım galiba. Bugün kontrole ve konuşmaya gideceğiz gerekirse doktor değiştireceğim…
Gerektiğinde ulaşamıyorsan özele gitmenin anlamı ne ki?
Ben devlette takipliyim, bir şey olduğunda hastaneyi arayıp doğumhaneye bağlatıp bilgi alabiliyorum mesela. Gitmem gerekiyorsa gel diyorlar, bilgi vermek için doktorumu arıyorlar.
Hadi aramayı cevaplamadı, mesaja bile geri dönmemesi çok saçma.

Gerektiğinde ulaşamıyorsan özele gitmenin anlamı ne ki?
Ben devlette takipliyim, bir şey olduğunda hastaneyi arayıp doğumhaneye bağlatıp bilgi alabiliyorum mesela. Gitmem gerekiyorsa gel diyorlar, bilgi vermek için doktorumu arıyorlar.
Hadi aramayı cevaplamadı, mesaja bile geri dönmemesi çok saçma.
Doğru söylüyorsun, kadın çok iyi ama ulaşmak mümkün değil bugün gidip konuşacağız eşim barut gibi olmuş zaten her kontrol başı tonla para ödüyoruz gerisi yok…
En iyisi değiştirmek doğum zamanı yarı yolda bırakırsa tramvam olur valla

X