Tansiyona Dikkat !

febi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
2.762
0
Kızlar cumartesi doktora gittim sağ tarafımda hafif şişme hissetiğim için , tansiyonum yüksek çıktı , bir sürü test yaptırdım , değerlerimden birisi yüksek çıktı , karaciğerle ilgili bir enzim ( ALT ) , devamlı tansiyon ölçtürcem .. bu hafta tekrar doktora gidicem karaciğerle ilgili .. ara sıra tansiyonunuzu ölçtürün derim , ben yüksek olduğunu hiç anlamamıştım ... çoook önemliymiş gebelikte tansiyon ... inş. önemli bir sorun yoktur.. herkese sağlıklı günler ..

canım bende doktora her gıttıgımde ılk ısı tansıyonu olcmek olur ve ıyı der .

onemlı konu........

kesinlikle , preeklampsinin en önemli bulgusu tansiyon çünkü.. ama doktora ayda bir gidiliyor , daha sık ölçtürmek lazım değil mi.. hele senin doğumun yaklaşmış.. sağlıklı bir doğum dilerim ayrıca ..

kesinlikle , preeklampsinin en önemli bulgusu tansiyon çünkü.. ama doktora ayda bir gidiliyor , daha sık ölçtürmek lazım değil mi.. hele senin doğumun yaklaşmış.. sağlıklı bir doğum dilerim ayrıca ..

Ayaklarım şişmeye başladığında doktorum inşallah preeklampsin değildir yoksa yandık demişti. Çok şükür hem tansiyonum normal çıkmıştı hem de tüm tahlillerim iyiydi. Ama doktorum da tenbihlemişti beni tansiyonumu ara sıra ölçtürmem konusunda. Kesinlikle çok önemli, atlamamak lazım.

canım geçmiş olsun. ben hergün ölçüyorum tansiyonumu. tansiyon gebelikte çok önemli çünkü

bende her doktora gittigimde asistan kız ölcer ve hic inip cıkmazmı senin bu tansiyonun der allaha cok şükür tansiyon sorunum yok inş. olmaz olanlarda vallahi cok dikkat etsinler az kaldı doguma zaten

az önce sağlık ocağından geldim kızlar tansiyonum normal çıktı çok şükür :) yanlız sağlık ocağına gidip mutlaka kayıt yaptırmak gerekiyormuş , herkes kendi semt sağlık ocağına gidip yaptırmadıysa kaydını yaptırsın.. ben tetanoz aşısı olmamıştım ama bu gidişle aşı yapacaklar bana da... kitapçık filan da verdiler çok ilgililer , hamile olunca hiç sıra da beklemiyosun , iyi yani.. karaciğerle ilgili bişey de çıkmaz inş.. tuza dikkat , kızlar aman .. ben tuzu hiç kesmedim , gerçi albümin çıkmadı ama şişliklerle tuzun bağlantısı oluyor .. yasakkelime

febi canım çok geçmiş olsun, sonradan düzelmesine sevindim tansiyonunun bi daha yükselmez inşallah, bu arada tetanozu muhakkak ol ben oldum, ikincisini olcam yakında, bu hem ömür boyu seni korucak hemde bebişini, sütünle onada geçicekmiş çünkü bi de doğumda plesanta kesilirken falan bebişini korucak canım, sağlıcakla kal

az önce sağlık ocağından geldim kızlar tansiyonum normal çıktı çok şükür :) yanlız sağlık ocağına gidip mutlaka kayıt yaptırmak gerekiyormuş , herkes kendi semt sağlık ocağına gidip yaptırmadıysa kaydını yaptırsın.. ben tetanoz aşısı olmamıştım ama bu gidişle aşı yapacaklar bana da... kitapçık filan da verdiler çok ilgililer , hamile olunca hiç sıra da beklemiyosun , iyi yani.. karaciğerle ilgili bişey de çıkmaz inş.. tuza dikkat , kızlar aman .. ben tuzu hiç kesmedim , gerçi albümin çıkmadı ama şişliklerle tuzun bağlantısı oluyor .. yasakkelime

beni da aradılar sağlık ocağından eşim tesadüfen gittiğinde sölemişler çarşamba gideceğim sadece kayıt altına almak için mi çağırıyolar :sm_confused: yoksa herhangi bir tahlil mahlil yapıolarmı ?

teşekkür ederim bitanem.. hamilelik böyle işte , her an kendini dinlemek lazım .. kendimize ve bebeğimize çok dikkat etmemiz lazım.. bir ayağımız doktorda olacak bir kaç ay ama devamlı kontrolde olmak en iyisi , olmaz olmaz demeyip tedbirli olmak lazım a.s.

beni da aradılar sağlık ocağından eşim tesadüfen gittiğinde sölemişler çarşamba gideceğim sadece kayıt altına almak için mi çağırıyolar :sm_confused: yoksa herhangi bir tahlil mahlil yapıolarmı ?

cnm hem kayıt altına alıyolar hem de kan sayımı filan yaptırmadıysan yapalım diyolar, boyun, kilon, tansiyonun kan değerlerin yazılıyor, vurulmadıysan aşını yaparlar filan.. kendi kafamıza göre gebelik geçirmeye müsaade edilmiyor bir anlamda , çünkü başka bir canlının hakları söz konusu , hiç doktora gitmeyenler filan için daha çok geçerli bu tabii .. iyi bişey walla , imkanları olmayanlar için özellikle ..

bende heray ölçtürüyorum tansiyonmu çok şükür hep normal çıkıyor inş son aylara doğru bir sorun olmaz...

X