Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili

merve0991

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2024
1
0
33
Kızlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorum doğum için anlamadığım şeyler var bekleme süresi 6 ay yazıyo bu 6 ay içinde hamilelik olmaması gerekiyor anlamına geliyor sanırım diyelim oldu sigorta yanıyor demiş bir arkadaş nasıl yanıyo 6 aydan önce hamilelik olursa yatırdığım sigorta parasını geri alabilyor muyum veya özel değil de devlet hastanesine gitmiş olsam mesela bekleme süresi 6 ay diyorsa ilk 3 ay devlete 6.aydan itibaren de özele gitsem de yine yanıyor mu yani kısacası sigorta başlayana kadar devlette muayene olmuş olsam yanar mı:)

6 ay içinde hamile kalırsanız sigortanız karşılamıyor gebelikle ilgili konuları. Devlete gitmenizle alakalı bi konu değil, yine karşılamaz yani. Paranızı geri alamazsınız hayır

Sigorta yapılma tarihinden itibaren 6 ay içine gebelik olmamalı. 7. Ayda kalırsanız karşılar ama doğuma yetişmez. Sigortayı yenilenmeniz gerekir. Ben de doğum teminatlı yaptırdım sigorta ama hamile kalamadım

Ben Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kullanıyorum, bekleme süresi 1 ay. Bildiğim kadarıyla diğer firmalar en az 6 ay bekleme süresi veriyor, arayıp bilgi alabilirsiniz.

X