Tam geçmişimle barışmışken yeniden düşünmeye başladım

sonfeciportakal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
68
10
24
Çok utanç verici hatalarım oldu. Bunları kabullenmiştim ve karşıma çıkmasınlar diye önlemler almıştım, sosyal medya kullanmıyordum. Fakat şu an işim gereği kullanmak ve kendimi insanlara tanıtmak zorundayım. Herkese rezil olmaktan o kadar korkuyorum ki. Düşünmemekten başka çarem yok mu?

Kişisel verilerin korunması, şantaj, tehdit, itibar zedeleme gibi mevzularda gerekli mercilere şikayet dilekçenizi yazarsınız böyle bir olay yaşanırsa. Yaşanmazsa yapacak bir şey yok olan olmuş ya olursa diye böyle tetikte bekleyeceksiniz. Yapacak adam bu zamana kadar yapardı zaten sanmıyorum bir şey çıkmaz

İsminizi en açık haliyle kullanmayın ad ve bir lakap gibi kısaltmalar kullanın ve biyografi/açıklama kısmına isminiz ve okul gibi bilgilerinizi yazmayın. Telefon numaranızı değiştirin. Aynı arkadaş ortamlarındaki kişileri de eklemeyin ve potansiyel kişileri baştan engelleyin. Adınız soyadınız, adınız okulunuz vs yazıldığında aramalarda çıkıp çıkmadığınızı kontrol edin. Bir de görülürse en kötü nolcak? 1 ay 1 sene çok utanırsınız sonra geçer. Herkesin bir cinsel hayatı var

Çok farklı, acayip güzek ve dikkat çekici bir yüzünüz yoksa kimse sizi hatırlamaz. Tek problem şu an daha hala bir yerlerde paylaşılıyor olma riski. Telegram grupları falan var.

Geçmişinden ders aldıysan hata yapmazsın korkma.

İnternet uzerinde sitelerde gezen foto videolarınız varsa polise şikayet ile kaldirtirsiniz kaçarak yaşanmaz dünya da kimse sütten çıkmış ak kaşık değil

İnsanlar hatayı yüze vurmakta çok başarılı. Bu olaylar ne kadar geçmiş? 10 yil falansa çoktan unutulmuştur ama geçmiş dediğiniz 2 3 yilsa bu içeriklerin karşınıza çıkması çok büyük bir ihtimal. Kariyer açısından iyi yerdeyseniz sosyal medyada çok ön plana çıkmanızı tavsiye etmem. Pişmanlık duyduğunuz bir olay sizi çaresiz bırakabilir. Ne kadar montaj diye inkar edip davalar açsanız da sinek küçük ama mide bulandırır derler ya kötü bir izlenim bırakabilir

Kariyer için Instagram niye gerekli olsun ne tip bir iş bu? Bence sadecd Linkedin aç, güzelce kartvizit bastır, üstüne Linkedin profilini ve telefonunu, mailino yaz. Yıllardır networking yaparım, herkese kendimi bu şekilde tanıtırım

Şöyle söyliyim yaptığım iş gereği ne kadar insan beni tanırsa o kadar başarılı olma şansım artıyor o yüzden sosyal medyayı çok aktif kullanıyorum

Artık yapay zekayla hepimizin yüzünü bir şeylere ekleme ihtimalleri var. Karşınıza çıkarsa yapay zeka meka bir şeyler sallayın gitsin. Canınızı sıkmayın. Önemli olan hataları tekrar etmemek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…