Tadilat

Ablanstarbebegim

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
210
267
32
Merhaba
Mutfak ve banyo yenilemesi yapmayı düşünüyoruz. Mutfak dolabı ve tezgah arasındaki duvar ile banyo fayanslarının üzerine kaplama yapılıyor, çok güzel şeyler ortaya çıkıyor. Ama buhar ve sudan ötürü deforme oluyor mu merak ediyorum.
Aranızda deneyen, memnun olan/olmayan var mı?
Daha fazla okunduğu için buraya yazdım, tavsiyeye ihtiyacım var

On yıllarca idare etmesini beklemeyin. Uzun ömürlü olmayacaktır. Fayansları değiştiremiyorsanız boyamak daha mantıklı kaplama yapmaktansa. En azında soyulma dökülme ihtimali yok.

Teşekkür ederim
Ev aldık, aslında komple değiştirmek istiyorum ama bütçemizi aşıyor
Bütçeyi aşıyorsa yapacak bişey yok. Ama yerleşmeden halletmek de daha mantıklı bir taraftan. Çok çok kötü değilse bırakın öyle kalsın. Çok kötüyse ucuz yollu değiştirmeyi bir deneyin. O da olmuyorsa boyayın ya da boyatın. Dolaplar değişecek mi?

Aslında fotoğraf atsanız daha net fikir veririz.

Evi henüz boşaltmadılar, foto çekemiyorum. Bende instada birinden gördüm.. Çok güzel yapmış ama bol suyla yıkanınca nasıl olur bilemediğim için yazdım.. Belki ilerleyen günlerde fotoğraf paylaşabilirim

Kaplama hakkında çok bilgim yok açıkçası. Yapanı görmedim. Kullanışlı mıdır, ne kadar dayanıklıdır bilmiyorum.

Ama görümcemin banyo ve mutfak fayanslarını, dolaplarını hatta küvetini bile boyadık birlikte. Üzerine cam vernik attık. 3 seneyi geçti hala ilk günkü gibi. Boya konusunda doğru malzeme kullanıldığında uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirim.

Aaa bende bu Durumu bilmiyordum, onu da araştırayım

Aaa bende bu Durumu bilmiyordum, onu da araştırayım
Hatta boyayan firmalar var. O daha profesyonel oluyordur muhtemelen. Armutta falan var ilanları.

Ben de mobilyaları boyatmayı planlıyorum değiştirmek yerine, ordan biliyorum mutfak banyo falan da boyadıklarını. Biz kendimiz yapmıştık oldukça yorucu oldu.

Fayans boyama şeklinde mi aratalım armutta
Ona gçre bakacağım

Sezon ürünleri değil de eski sezon seramiklerinden çok uyguna, zevkinize uygun bulabilirsiniz aslında.
Kaplamanın banyoda uzun ömürlü olacağını sanmıyorum.
Sonuçta yoğun nemli bir ortam.

Dekorz blog var instada.
Eski evinde banyosunu kaplamıştı daha önce.
Hiç bir zarar vermediğini söylemişti.

Kaplamalarda pahalı değilmi yahu
Bence dolapları değilde tezgah duvarını yenilemek ve tezgah çok kötüyse yeni bir tezgah yaptırmak olabilir
Banyoyada eğer duvar fayansları çok kötü değilse kalsın sadece zemini yaptırın uygun bir renkte
Yani fikrimi söyledim çünkü kaplamalarda çok pahalı birde bunu uygulatmasıda pahalıdır

kaplamadannkastiniz ne ?
neylenkaplayacaklar .
yiutubde kullananlarin videosununislemistim bir sure sonrankaplama yerleinde kabariyir ve cikiyor diye .
youtube a bakın

instagramda denizargan'ı takip etmenizi öneririm. daha yeni taşındı ve bu uygulamarı hem mutfak hem de banyosuna kendisi yaptı.
kullandığı ürünleri ve neyi nasıl yaptığını inceleyip fikir alabilirsiniz.
görüştüğüm ve çok samimi bulduğum biridir, hayal kırıklığı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Aslında çok eski değil, birkaç yıllık ama tarz olarak beğenmiyorum
Tamamrn değiştirmek yerine kaplama yapmak bütçeye daha uygun olur diyr düşündüm ama hiç bilemedim

Teşekkür ederim, takibe alacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…