Mutfak Dekorasyonu Tabak Takımı Hakkında

Vernalagnia

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
1.177
1.044
32
Kızlar merhaba,

Tabak takımı konusunda fikir danışmak istedim.

Öncelikle misafir için ayrı bir takım düşünmüyordum ancak hem sayı olarak ne olur ne olmaz mantığı ile fazla olması gerektiğinden, hem de günlükte tüm set bir arada kullanılmayacağından iki ayrı set oluşturmam gerekecek.

https://www.evidea.com/noble-life-b...kimi-14659-nma1944/p/250978?refKey=sxwbGkmzh#

Bu takımı misafir takımı olarak düşündüm.

İçerisinde
• 6 Adet Servis Tabağı
• 6 Adet Yemek Tabağı
• 6 Adet Kahvaltı Tabağı
• 6 Adet Çorba Kasesi
• 2 Adet Küçük Servis Tabağı
• 1 Adet Büyük Servis Tabağı
• 1 Adet Salata Kasesi var.

Tabi ki 6 kişilik olduğundan 2 takım şeklinde alınarak 12 kişilik yapmış olacağım.

http://www.porselensepeti.com/kutahya-porselen-medusa-krem-24-parca-8128-dekor-yemek-seti

Bu sevimlileri de günlük kullanım için düşündüm. Yine 2 tane alınacak şekilde.

Bunun içerisinde ise;
6 Adet Servis,
6 Adet Pasta,
6 Adet Kase,
6 Adet Çukur Tabak bulunuyor.

Direkt olarak 12li setlerde porselen çorba tenceresi, çay bardağı, kahve fincanı gibi şeyler var. Mesela çorba tenceresini hiç kullanacağımı düşünmüyorum. Keza bardaklarımı da setle bir örnek değil, daha farklı almak isterim. Bu yüzden 6lı takımları ikişer tane alıp 12li takım oluşturmak daha mantıklı geldi.

Ayrıca yemek takımları baya bir pahalı. 1000-1500 neredeyse en düşükleri. Bu şekilde aldığımda ise hepsi toplam 1000 TL'ye geliyor.

Evet değerli yorumlarınızı alayım bakalım. :) Takımlar uygun mu, düşüncelerim mantıklı mı farklı görüşlere ihtiyacım var.

neden olmasın canım, nasıl yaparsan öyle olur. :KK66: ayrıca takımlar gayet şıklar. noble life porselenleri incecik, narin. günlüklerimi ondan düşünüyordum, sadece kaseleri bana çok küçük gelmişti, o yüzden vaz geçtim. senin modeldekinin kase boyu nasıl? şahsen çok büyük de sevmiyorum, çerez kasesi gibi ufacık olanı da

alacaklarını netten alacaksan, fiyat araştırmasını iyi yapmanı öneririm. bazen 100 liralık bir ürünü, güvenilir bir siteden yarı fiyatına bulmak mümkün olabiliyor. bu da bir ayrıntı canım

Ahh bu takım çok şııık! İnsan kullanmaya kıyamaz bence. Ben de bu takımı dekorazonda gördüğümde vurulmuştum. Acaba makinede yıkanınca bir problem olur mu, bir tek o konuda titizleniyorum.

Ahh bu takım çok şııık! İnsan kullanmaya kıyamaz bence. Ben de bu takımı dekorazonda gördüğümde vurulmuştum. Acaba makinede yıkanınca bir problem olur mu, bir tek o konuda titizleniyorum.

Morlu olandan mı bahsediyorsun acaba? :) Eğer öyleyse desenli modeller bilmiyorum bir süre sonra herhalde aşınabilir ama dümdüz olmadığı sürece bu ihtimal hepsinde var sanırım. :/

neden olmasın canım, nasıl yaparsan öyle olur. :KK66: ayrıca takımlar gayet şıklar. noble life porselenleri incecik, narin. günlüklerimi ondan düşünüyordum, sadece kaseleri bana çok küçük gelmişti, o yüzden vaz geçtim. senin modeldekinin kase boyu nasıl? şahsen çok büyük de sevmiyorum, çerez kasesi gibi ufacık olanı da

alacaklarını netten alacaksan, fiyat araştırmasını iyi yapmanı öneririm. bazen 100 liralık bir ürünü, güvenilir bir siteden yarı fiyatına bulmak mümkün olabiliyor. bu da bir ayrıntı canım

Açıkcası canlı olarak görmedim takımları, artık üretilmiyor olabilirler kendi sitelerinde yok çünkü. Ama fotoğraftaki diğer objelere göre kıyasladığımda küçük değil gibi gözüküyor. :)

Evet fiyat araştırmasını yapmak lazım, şu aşamada 10 liranın bile önemi var. :)

Morlu olandan mı bahsediyorsun acaba? :) Eğer öyleyse desenli modeller bilmiyorum bir süre sonra herhalde aşınabilir ama dümdüz olmadığı sürece bu ihtimal hepsinde var sanırım. :/

Açıkcası canlı olarak görmedim takımları, artık üretilmiyor olabilirler kendi sitelerinde yok çünkü. Ama fotoğraftaki diğer objelere göre kıyasladığımda küçük değil gibi gözüküyor. :)

Evet fiyat araştırmasını yapmak lazım, şu aşamada 10 liranın bile önemi var. :)
yakından görebileceğin bir züccaciye bulmaya çalış canım. çünkü noble life ürünlerinde genel olarak kaseler biraz küçük. ama porseleni gerçekten çok güzel. şahsen yakından görmediğim hiç bir ürünü netten almadım, cesaret edemedim. bir nevresim dahi olsa:KK64: bazen fotoğraf tam rengi, deseni, parlaklığı yansıtmayabiliyor.

yakından görebileceğin bir züccaciye bulmaya çalış canım. çünkü noble life ürünlerinde genel olarak kaseler biraz küçük. ama porseleni gerçekten çok güzel. şahsen yakından görmediğim hiç bir ürünü netten almadım, cesaret edemedim. bir nevresim dahi olsa:KK64: bazen fotoğraf tam rengi, deseni, parlaklığı yansıtmayabiliyor.

Doğru diyorsun aslında görmeden almak da büyük risk olur. En iyisi biraz daha dolaşıp bakmak olacak sanırım. Teşekkürler. :)

Doğru diyorsun aslında görmeden almak da büyük risk olur. En iyisi biraz daha dolaşıp bakmak olacak sanırım. Teşekkürler. :)
canım o şekilde takım düzmeyi düşünüyorsan, hisar'ın kendi bayilerinde de oluyor. kütahya porselen mağazalarında da. hem de bone chine.

canım o şekilde takım düzmeyi düşünüyorsan, hisar'ın kendi bayilerinde de oluyor. kütahya porselen mağazalarında da. hem de bone chine.

Yani hisarda takım almak yerine kendim takım oluşturabiliyorum öyle mi? Bu güzel bi haber oldu öyle ise. :)

Çünkü takımlardaki bazı parçalar gerçekten çok gereksiz gözüküyor.

Yani hisarda takım almak yerine kendim takım oluşturabiliyorum öyle mi? Bu güzel bi haber oldu öyle ise. :)

Çünkü takımlardaki bazı parçalar gerçekten çok gereksiz gözüküyor.
kendi mağazalarında oluyor, yengem kendine düzdü. bakü serisiydi galiba. ama ara ara ziyaret etmen şart. her zaman olmuyor diye biliyorum. kütahya porselenin büyük mağazalarında her zaman bulabilirsin. çorba tenceresi, peçetelik, kürdanlık olmuyor. salata tabağına kadar düzebiliyorsun.

kendi mağazalarında oluyor, yengem kendine düzdü. bakü serisiydi galiba. ama ara ara ziyaret etmen şart. her zaman olmuyor diye biliyorum. kütahya porselenin büyük mağazalarında her zaman bulabilirsin. çorba tenceresi, peçetelik, kürdanlık olmuyor. salata tabağına kadar düzebiliyorsun.

Anladım çok teşekkür ederim güzel bir bilgi oldu. :)

Gerçi ben öyle büyük marka olmayan züccaciyelere de bakmayı düşünüyorum. Cazip fiyata hoşuma giden bir şeyler bulursam neden olmasın öyle değil mi? :)

Anladım çok teşekkür ederim güzel bir bilgi oldu. :)

Gerçi ben öyle büyük marka olmayan züccaciyelere de bakmayı düşünüyorum. Cazip fiyata hoşuma giden bir şeyler bulursam neden olmasın öyle değil mi? :)
olur tabi ki canım. ben öyle kıyıda köşede kalmış züccaciye dükkanlarından neler aldım. stok eritmeye çalışıyorlar, hemen yarı fiyatına markası güzel, ürünü güzel şeyler de bulabiliyorsun. en son kütahya porselen'in bardaklı fincan takımını 40 liraya aldım mesela. internette bile 55-60 tli idi:KK66:

olur tabi ki canım. ben öyle kıyıda köşede kalmış züccaciye dükkanlarından neler aldım. stok eritmeye çalışıyorlar, hemen yarı fiyatına markası güzel, ürünü güzel şeyler de bulabiliyorsun. en son kütahya porselen'in bardaklı fincan takımını 40 liraya aldım mesela. internette bile 55-60 tli idi:KK66:
Aynen öyle. Markalar biraz da isimleri olduğu için ederinden çok pahalıya satıyorlar maalesef. Araştırmakta fayda var :)
Ne güzel 3te 2si fiyatına almışsın resmen. :)

tabakları takım değil de ayrı ayrı almak fikri cok güzelmiş.. bende öyle yapmayı düşünüyorum artık :KK70: dediğiniz gibi yaa o takım icinde gereksiz çok şey var en iyisi böyle. hem istediginiz model oluyo hemde daha uygun fiyat . bende kesinlikle bu şekilde yapcam :KK24:

tabakları takım değil de ayrı ayrı almak fikri cok güzelmiş.. bende öyle yapmayı düşünüyorum artık :KK70: dediğiniz gibi yaa o takım icinde gereksiz çok şey var en iyisi böyle. hem istediginiz model oluyo hemde daha uygun fiyat . bende kesinlikle bu şekilde yapcam :KK24:

Yani illa 85 parça takım olması gerekmiyor, geri kalan ürünleri kendi zevkinize göre farklı farklı da alırsınız mis gibi. :)

Açıkcası aynı takımların daha uygun fiyata satıldığı siteler de buldum. Toplam 24 kişilik takım bana 755 lira gibi bir paraya mal olacak. Ki Biri kütahya porselen biri de noble life. Gayet iyi duruyor bakalım. :) Bu akşam sipariş vereceğim muhtemelen, gelişmeleri paylaşırım sizinle. :)

Yani illa 85 parça takım olması gerekmiyor, geri kalan ürünleri kendi zevkinize göre farklı farklı da alırsınız mis gibi. :)

Açıkcası aynı takımların daha uygun fiyata satıldığı siteler de buldum. Toplam 24 kişilik takım bana 755 lira gibi bir paraya mal olacak. Ki Biri kütahya porselen biri de noble life. Gayet iyi duruyor bakalım. :) Bu akşam sipariş vereceğim muhtemelen, gelişmeleri paylaşırım sizinle. :)

ay evet önce ürünler elinize gelsin, biz de bakalım sonra :) memnun kalırsınız inş :)

Günlük kullanım için almayı düşündüğüm takım stoklarda yokmuş. Bir de stokta var yazıyordu sitesinde. Nişanlım teyit etmeden sipariş verme dedi ve sordum, stokta yok dediler. O zaman sitenizi güncelleyin sipariş vermiş olabilirdim dediğim an hemen güncelleyip stokta yok şekline çevirdiler.

http://urun.n11.com/yemek-takimi/neva-gardenia-fine-bone-24-parca-yemek-takimi-P48923830

Onun yerine günlük kullanım için bunu alacağım sanırım.

http://www.noblelife.com.tr/tr/default.asp?rsm=121013000000&id=27&Black Wings

Bir de bu var ama günlük kullanım için daha canlı şeyler istediğimden mor desenli daha baskın duruyor.

http://www.bizdehesapli.com/noble-life-n3056-birds-28-parca-yemek-seti-urun-109519

Misafir takımında değişiklik yok bunu sipariş ettim 2 adet.

http://www.hepsiburada.com/keramika-takim-yemek-kosem-24-parca-krem-030-retro-a-p-MTKERARETRO11

Günlük takım olarak bundan sipariş ettim 2 adet.

http://www.hepsiburada.com/keramika...beyaz-004-pembe-550-tatli-dus-a-p-MTKERAKSM14

Kahvaltı takımı almayacaktım ama 2 kişilik bu sevimli miniği görünce dayanamadım. :)

Herhalde pazatesi ya da salı gibi gelirler diye umuyorum. Geldikleri zaman sizinle paylaşacağım durumu :)

Gelişmeleri paylaşmayı boynumun borcu bildim. :KK53: Belki bir kişiye bile olsa yardımım dokunur diye.

Öncelikle günlük takım için düşündüğüm Keramika Retro setinden 2 adet sipariş vermiştim. Bir takımda kasenin biri kırık çıktı, tutanak ile geri gönderdim. Para iadesi yapıldı. Elimde kaldı 6 kişilik bir takım. Onu da geri gönderebilirdim ama riske girmedim. Takımı tamamlamak için ikinci kez sipariş vermek de istemedim, sütten ağzı yanan misali.. :)

Kahvaltı takımında da fincanın bir kulbu kırık geldi, aynı şekilde onu da kargocu ile tutanak tutarak geri yolladım firmaya. Onun da parası iade oldu. Yalnız bu kahvaltı takımı çok güzel olduğundan bir daha sipariş vereceğim. :)

Misafir yemek takımı için düşündüğüm setten de iki adet sipariş verdim, gelin görün ki sitede stokta diye belirtilen ürün stokta olmadığı için iptal oldu sipariş. Bunun ücret iadesini bekliyorum.

Tüm bu gelişmelerden sonra Tepehome'da Karaca'nın ürünlerinin satıldığı kısımda günlük ve misafirlik olabilecek yemek takımlarımı uygun bir fiyata buldum ve aldım. :)
pembe tabak tk.jpg
İnternet sitesinde rengi bu şekilde gözükse de daha tatlı bir pembe. Şöyle ki;

IMG-20150818-WA0021~2.jpg

Bir takım bundan aldım, bir takım da mor rengi. Onun da internet sitesindeki ve gerçekteki görüntülerini yüklüyorum.

mor tabak tk.jpg

IMG-20150818-WA0023~2.jpg

Bu 6 kişilik takımların tanesi 139 TL, ancak nakit veya tek çekim aldığınızda 125 TL'ye geliyor bilginize.

Misafir için ise,
IMG-20150818-WA0020~2.jpg
IMG-20150818-WA0022.jpg

Bu altı kişilik tabak setinden 2 tane alarak 12 kişiliğe tamamladım ve tabak faslını bitirdim. :) Bunların fiyatı 222 TL, yine nakit veya tek çekimde 199 TL'ye geliyor.

Evet arkadaşlar, ihtiyacı olan ve beğenenlere önerebilirim gönül rahatlığıyla. :)

herşey cok güzel :) verdiğiniz fikirler icin de teşekkür ederim gercekten faydası olcaktır şahsım adına :KK76:
Çok teşekkür ederim. :) Tecrübeleri paylaşmakta fayda var çünkü zorlu bir süreç :) Keyifli ama zorlu.. :KK66: Ama benden tavsiye internetten kırılacak ürün siparişi vermek risk işi, imkan varsa mağazadan almak gerek. Bir de fotoğraf ile gerçeği renk açısından farkediyor. Benim paylaştıklarımda da görebilirsiniz. Ben internetten görmüş olsam almazdım muhtemelen renkleri daha farklı gözüküyor çünkü. Ama canlıda gayet güzel geldi gözüme. :) Size de kolay gelsin! :KK19:

X