Sütünü sağanlar bakar mısınız?

pempe_panter

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2007
945
6
42
bebeğini sadece anne sütüyle besleyen arkadaşlar acaba hiç sağıp baktınızmı bir sağışta iki memeden toplam kaç cc sütünüz çıkıyor.Ben 3 saatte bir sağarsam 40-60 cc çıkıyor.5,6 saat beklersem 70-90 cc çıkıyor.Bu da meleğime yetmiyor:KK43:

ben fazla sağmıyorum canım bazen gece emmezse sağıyorum iki göğsümden 60-80cc çıkıyo ama biraz emmiş oluyory benimkide açmı kalıyo acaba-tatlicadiarzu-
benim kızım yalancı emzikte almıyo sürekli memede o yüzden sağamıyorum fazla

gülcecim benim kuzum emmiyo ne yazık ki.ben sadece sağarak verebiliyorum sütümü.aslında bi sağışta çıkan süt genelde yetiyor.ama bir sonraki sağışa kalmadan benimki yine acıkıyor.1.5 saatte bir acıkıyor.ben de mecbur mama veriyorum o zaman.seninki mutlka doyuyordur.doymasa benimki gibi ortalığı ayağa kaldırırdı:))

canim ben ilk haftalarimda sagdim gogsum yara oldugu icin..3 saatte bir bir gogsumu 10 dk sagdim...100 ml cikti sagdikca gelir merak etme...

hayatım benim bebeğimde memeden hiç emmedi..bende sağarak veriyorum...42 günlük şu anda...bir sağışta (2 saat aralıkla sağıyorum yaklaşık) 2 göğüsümden toplam 70 -75 cc filan geliyor...bana doktor şöyle bir hesap öğretti...kilosunu 150 ile çarp..ve günde kaç kere besliyorsan ona böl...bu gerekli miktarı veriyormuş...örneğin bebeğin 5 kg ise...5*150=750 ml bu günlük alması gereken miktar..eğer günde 10 kere besliyorsan öğün başına 75 cc vermen gerekiyor...bu yöntemle yapıyorum ben..bebeğim normalden fazla bile kilo alıyor...bu arada geceleri süt biriksin diye 1 ya da 2 öğün 60-70 cc mama veriyorum..

merhaba,ben bu siteye yeni katıldım...yazışmaları okudum ve çok beğendim.bende çalışıyorum ve süt sağıyorum.mümkün olduğuncada mama vermiyorum.bence 70-75 cc rakam çok iyi üzülme.:1rolleyes:

ay maşallah benim 1.5 oldu hala iki göğsümden okadar gelmiyo :nazar::nazar:

canim benim sutum cok zor geldi,bir de yara oldu sezeryanin 6.gunu geldi ama bu 5 gun boyunca ben sutu cogaltan caydan ictim hem de termuslarla.o zaman cogaldi..yoksa benim de cok az geliyordu..:ecrin_bebek:

kızlar sutunu buzlukda saklayan varmııı
sanırım yakında hasta olucam ıyıce halsız ve yorgun dustum cok ıyı stoklamam gerekıyor
sutum ne zaman cok olursa hemen sagıcam ama buzlukda donmuyormu nasıl couzuluyor
bırde dısarı cıkarken yanıma almak ıstıyorum cunku emzırmekden hıc bısey anlamıyroum gıttıgım yerden
aklıma mama ısıtıcısı geldı hedıye geldı bana sutu buzlukdan alsam da gıttıgım yerde ısıtıp versem olurmu heryerde nasıl olsa piriz dolu olurmu ne dersınız? bozulurmu sut acaba hemenmı vermek gerekıyor?

özlem uzman tv de izledim canım benmari usulü ısıtıyosun sıcaksuda bekletiyosun kaynatma suyu sütün içindeki proteinler ölüyomuş:ecrin_bebek:ben sütümü sağıyorum ama saklamıyorum hemen veriyorum süt oda ısısında 15 Cde 3-5 saat kalabiliyo ama tavsiye etmem süt ve süt ürünlerinde çabuk bakteri üretiyor sen uzman tv ye bak canım

özlemcim eğer sütünü dondurduysan derin dondurucudan çıkarıp önce buzdolabında çözünmesini bekle sonra da sıcak suyun içinde bekleterek ısıt.Donmuş sütü direkt sıcak suya batırma ani ısı değişimi proteini öldürüyormuş.Ben de gülce gibi dışarda 1 saati geçirtmiyorum hemen veriyorum.

kızlar sutunu buzlukda saklayan varmııı
sanırım yakında hasta olucam ıyıce halsız ve yorgun dustum cok ıyı stoklamam gerekıyor
sutum ne zaman cok olursa hemen sagıcam ama buzlukda donmuyormu nasıl couzuluyor
bırde dısarı cıkarken yanıma almak ıstıyorum cunku emzırmekden hıc bısey anlamıyroum gıttıgım yerden
aklıma mama ısıtıcısı geldı hedıye geldı bana sutu buzlukdan alsam da gıttıgım yerde ısıtıp versem olurmu heryerde nasıl olsa piriz dolu olurmu ne dersınız? bozulurmu sut acaba hemenmı vermek gerekıyor?

cnm öncelikle sütünü poşetlerde yada steril kaplarda saklayabilirsin eğer sağdığın süt yeterliyse yani en azından bir öğününü karşılıyorsa bebeğinin hemen atarsın buzluğa yeterli değilse parça parça sağıp biberonla buzdolabında biriktirip atabilirsin. çözdürmeye gelince buzdolabında veya oda sıcaklığında çözdürdükten sonra sıcak su dolu bi kapta ılıkcaksın sütü. dışarı çıkarkende bu işlemleri yaparsın biberon termosları var ona koyduğun zaman 5 saat aynı sıcaklıkta kalıyor valla büyük kolaylık

kizlarr pompayla sagmak sütü zamanla bitiriyor haberiniz olsun emzirmeye calisin derim

cok sagolun arkadaslar
tabıkı en dogrusu emzırmek veya sagıp hemen vermek ama benım korkum grıp vb hastalıklar veya acıl durumlar için yavrumun her zaman sutu olsun dıye saklamak tedbır amaclı yani
esım grıp oldu kesın bana da gecer bebege baskasından hastalık gecmesı cok zormus ama anneden hemen alıyormus eger boyle olursa sagdıgım sutu verırım yavrum hasta olmaz
yavrumun her zaman sutu olsun
yavrularımız için rabbım bızlere bol sut versınnnn

Kızlar ben resmen canlı örneğim sağdıkça süt artıyor.Bebeğim 3 hafta hastanede yattı biliyosunuz.^hafta boyunca her gün 2.5 3 saatte bir sağdım sütümü mutlaka.Hatta geceleri saat kurup kalktım sanki bebeğimi emzircekmişim gibi.Ve 3 hafta sonunda 2 kat arttı sütüm.Ama ne yazıkki şimdi hem o zamanki gibi beslenmeme dikkat edemdediğimden hem de oğlum bana düzenli süt sağacak zamanı vermediğinden yine azaldı.Ama dünden itibaren çok dikkat etmeye başladım 3 saati aşmayacağım artık ve nolursa olsun günde 3 lt suyumu çaylarımı içeceğim inşallah artacak inanıyorum buna.Artmassa da elimden gelenin fazlasını! yaptım süt konusunda nasip bu kadarmış diyeceğim ve kendimi daha fazla üzmeyeceğim...

:1shok:aaa çok şaşırdım uzman tv izledim nettende araştırdım süt üretimine faydası var zaraıyok diyo sen nerde okudun yada duydun:uhm::uhm:

evet öyle diyorlar canim ama cevremdekiler ve sahsen bendede öyle oldu basta süt iyi geliyor ama uzun süre icin iyi degil ben pompayi biraktim ve daha cok sütüm geldi yani oglum emdikce :ecrin_bebek:

Kızlar ben resmen canlı örneğim sağdıkça süt artıyor.Bebeğim 3 hafta hastanede yattı biliyosunuz.^hafta boyunca her gün 2.5 3 saatte bir sağdım sütümü mutlaka.Hatta geceleri saat kurup kalktım sanki bebeğimi emzircekmişim gibi.Ve 3 hafta sonunda 2 kat arttı sütüm.Ama ne yazıkki şimdi hem o zamanki gibi beslenmeme dikkat edemdediğimden hem de oğlum bana düzenli süt sağacak zamanı vermediğinden yine azaldı.Ama dünden itibaren çok dikkat etmeye başladım 3 saati aşmayacağım artık ve nolursa olsun günde 3 lt suyumu çaylarımı içeceğim inşallah artacak inanıyorum buna.Artmassa da elimden gelenin fazlasını! yaptım süt konusunda nasip bu kadarmış diyeceğim ve kendimi daha fazla üzmeyeceğim...

canim o pompadan azaldi inan basta cok güzel geliyor ama sagdikca süt zamanla azaliyor maalesef.
sen yavrunu emzir süt az olsada emzir o sütünü getirecektir bak şutarafagitti

X