Sütüm yetmiyor

mutemadiyenuzgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.808
1.215
Doğum sonrası sütüm hemen geldi hatta yirmi gün falan olmuşken sütüm baya fazla gelmeye başlamıştı ama şu an sağdığımda 60 CC falan çıkıyor iki göğüsten toplam ve bebeğime yetmiyor ne yapabilirim artması için yeni anneler bebekleriniz kaç CC içiyor sütünüz ne kadar geliyor çok mu az benimki acaba?

Bebekler pompalardan daha iyi çekerler. Ölçerek strese girmeyin.
Ne kadar çok emerse o kadar çok süt gelir. İlk aylarda özellikle bebek ne zaman isterse verin saatlere bağlı kalmayın.
Sütüm yetmiyor diye bir şey kolay kolay olmaz. Siz sadece bol bol emzirin.
Beni de o dönemde süt diye strese sokacak oldular dinlemedim. Tomrisin emzirme notlarını okudum ve çok da iyi geldi. Siz de google a tormisin emzirme notlarını yazın okuyun. Annem sıkınca süt gelmiyor sütün yok derdi alakası bile yoktu bebek kilo alımı gayet iyiydi.
Doktorunuz kontrolde mama demedikçe sütünüz yetiyordur emin olun

Bol bol emzir en önemlisi bu. Emzirdikten hemen sonra sütünü sağ elle onar dakika. Makina sütü tamamen boşaltmıyor. Sağman süt üretimini arttırır hem de sağdığın sütü emzirdikten sonra içirirsin doyar bebek. Bir de bol su iç. Onun dışında uyku ne kadar mümkünse dinlenme. Rezene çayı içebilirsin.

Valla kac cc iciyor bilmiyorum. Ama kilo alimi cok iyi bebegimin masallah deyim. Bir ara sutumun azaldigini farkettim. Bir ebenin onerisiyle her sabah bir kase yulaf ezmesine sut karistirip yedim. Bir de salatalarima mutlaka dere otu ekledim. O ebeye hala dua ediyorum. Bir de tahin. Tahin muhtesem sut yapiyor. Bol su ic ve bol emzir. Bebek emdikce daha cok sut uretiliyor bunu unutma.
Sutum az deyince de azaliyor cidden. Sutum bol 5 yasina kadar emzirecegim falan de. 😂 Olumsuz mesajlar gonderme beynine.

Emzirme danışmanına git mutlaka.

Ben kullanmadım ama süt artırıcı damlalar varmış. Kullanan varsa tavsiye eder mi acaba?

Rezene çayı,bol su,bol dinlenme,sıfır stres,kulakları tıkama,bol emzirme.. canım bunlar süt arttırıcı uygulayabilirsin :KK36: sütum yetmiyor fikrini ikinci plana koy bebeğin kuvozden çıkınca bol bol emzir sağlıkla büyüt bebisini 🙂

Doğum sonrası sütüm hemen geldi hatta yirmi gün falan olmuşken sütüm baya fazla gelmeye başlamıştı ama şu an sağdığımda 60 CC falan çıkıyor iki göğüsten toplam ve bebeğime yetmiyor ne yapabilirim artması için yeni anneler bebekleriniz kaç CC içiyor sütünüz ne kadar geliyor çok mu az benimki acaba?
Sütün yetip yetmediğini bebişin aylık kilo takibinden yapıyorlar. Bence sağıp strese girmeyin. İçiniz rahat etmiyorsa sizi takip eden sağlık ocağına haftalık gidip tarttırın bebeğinizi. Ayrıca uzmanlar hep der sütü yediğiniz içtiğiniz değil, bol su, bol dinlenme, bol moral artırır diye.bebek kilo alıyorsa sütün ne kadar sağıldığının bir önemi Yok diye düşünüyorum

Sütün yetip yetmediğini bebişin aylık kilo takibinden yapıyorlar. Bence sağıp strese girmeyin. İçiniz rahat etmiyorsa sizi takip eden sağlık ocağına haftalık gidip tarttırın bebeğinizi. Ayrıca uzmanlar hep der sütü yediğiniz içtiğiniz değil, bol su, bol dinlenme, bol moral artırır diye.bebek kilo alıyorsa sütün ne kadar sağıldığının bir önemi Yok diye düşünüyorum
Mama vermeye başladı hemşireler kilo alımı doğumdan bu yana 750 Gram aldı

Bebeğiniz kuvözden çıkıp sağlıkla evinize döndüğünüzde emin olun stresi attığınız için zaten çoğalacak sütünüz.

Şu birkaç günü atlatmak adına bol bol su tüketin, bir de dereotu aç tok fark etmeksizin tüketin. Yeşil yapraklıları ihmal etmeyin her öğün mutlaka tüketin

Sütünüzü sağarken yanınızda hurma bulundurun geçişlerde tüketin mutlaka. Süt içmek de arttırıyor ama bebişe sancı ihtimali yüksek.

Tahini tek tüketebiliyorsanız o da çok arttırır. Tüketemiyorsaniz tahin helvası da iş görüyor. Sabah uyandığınızda bir kaşık pekmez enerjinizi dolayısıyla sütünüzü de arttırır.

Süt arttırıcı çaylar var fakat şuan bebeğinizin sindirim sistemi için dokunur mu bilemediğimden emin olamadim.

emzırdıkce artıyor ve asla sutum yetmıyor demeyın sutum bol ve artıyor deyın dedıkce ınandıkca emzırdıkce artıyor
2 saatde bır yarım saat mutlaka emmelı veya sagılmalı
sureklı emzık gıbı memede olursa hem gaz sancısı oluyormus hem sut kalıtesı azalıyormus dotor bana 2 saatde bır yarım saat emmelı 2 saatde anca sındırır demıstı ve meme duzenlı uretıme gecıyor

Bestlak diye bir damla var canım kullan onu sanki çeşmeyi acmissinda süt akıyor gibi geliyor. Ben sadece 1 ay kullandım şuan maşallah diyeyim hala o zaman ki gibi süt geliyor. Oğlum yedi aylık fakat sütüm yettiği için düzenli öğün olarak mama vermiyorum çok mecbur kalmazsam

ÇEVirme çorba varya yoğurtlu ondan bol bol ye
Soğan ye yiyebildiğin kadar
Yoğurt ye sabah akşam
Rezene çayı iç
Aklıma gelenler bunlar şimdilik
Benim sütüm bunlarla çoğaldı birinden emzirirken diğerinden akıyodu inşallah sizinde öyle olur 🙏🏻

Sağmakla bebeğin emmesi farklı oluyor. Bebeğiniz galiba küvozdeydi, eğer emzirmeye imkanınız oluyorsa sütünüz yeterli olacaktır.
Malt içeceği içip sık sağmak da arttırıyor

Sağlıkla eve gelsin yavrunuz ins.

Hergün 5 tane kuru incir yiyin, her emzirmeden sonra 1buçuk bardak su için. İnanılmaz işe yarıyor.

İrmik helvası, süt, bulgur pilavı, yoğurt, yeşillikler (taze soğan, dereotu gibi) de sütü artırıyor.

Fakat keskin kokulu yiyecekler sütün tadını etkileyip, emmeyi reddetmeye sebep olabiliyor dikkatli olun.

Bulgur, mercimek, nohut gibi gaz yapabilecek yiyecekleri pişirirken bir tutam kimyon atarsanız gaz yapma etkisini azaltıyor.

Özetle, sağlıklı beslenin, yeteri kadar sıvı alın, en önemlisi bebeğinizi onunla el ele, göz göze gelip mutlulukla emzirdiğinizi düşünün bol bol...

Güle güle büyütün miniğinizi... Gözünüz aydın olsun. Bol bol sütü olsun evinizin neşesinin.

Herkes farklı yiyecekler tavsiye edecek size. Kimi hoşaf, kimi bulgur, kimi rezene... En başta bulduğunuz her fırsatta dinlenin. İstirahat en önemli nokta. Bol su için. Sütün yanlış hatırlamıyorsam %80i su. Size yüksek enerji verecek sağlıklı besinler tüketin ve hepsinden daha önemlisi bebeğinizin tadını çıkarın. 37 günde 750 gram kilo alması da az değil. Bence gayet iyi gidiyorsunuz :)

37 günlük bebeğim küvözde birkaç güne çıkacak. Sütümü artırmam gerekiyor.
Galactago damlayı kullanmıstım. Bira mayası özü kullandım, Efes'in fabrıkasından özünu tanıdık vasıtasıyla aldık.
Ama sanırım bazı magazalarda tabletlerı satılıyor ancak özü cok yararlı

Beslenme konusunu arkadaslar yazmis,once beslenmeye dikkat edin. Onun disinda piyasada pek cok sut arttirici icecek,cay var. Hepsinden alin deneyin,hangisinden memnun kalirsaniz onu surekli almaya devam edersiniz. Tum marketlerde var malt icecekler,lactamil ve turevleri

X