sutum cekılır mı?

napsınlar cnm yaa. demek kı bu sekılde ayarlayabılıyolar kendılerını.
ne mutlu kı sagıyolar ve bebecıklerı anne sutu ıcıyo. annelık cok baska yaa.

bence de annelık cok farklıymıs.fedakarlık sevgı acıma mutluluk yanı bırcok duyguyu bır anda yasayabılıyormussun.lınacıgım benımkı de ıcıyor 100 ml fakat sonra benden ıcmıyor ben de uzulıyorum o zaman yanı ayarlayamadım sutun mıktarını benım derslerım bayramdan sonra yogunlassacak ınsallah o zaman sıkıntı cekmem.

calıstıgım ıcın sutumu sagıp bırakmak zorundayım.sut pompasıyla sutu sağmak sızce sutun cekılmesıne neden olur mu?mama vermek de ıstemıyorum fakat cevremdekıler bana bu sekılde sutumun cekılecegını soyluyorlar.......::bbo:

kanay merhaba,
yazını okuyunca çok tedirgin olduüunu anladım asıl sütünü sağmassan sütün çekilecektir çevrendeki insanlar neye dayanarak böyle dediler bilmiyorum ama sen işteyken yaklaşık 10 saat göğsündeki sütü sağmassan süt üretimin duracaktır zaten doğal olarak kızmak-çekilmek derler halk arasında gidecektir.
bende oğlumu 4,5 aylıkken bıraktım çalışmaya başladım ve tam 9 ay olana kadar sütümü sağdım ha keşke daha randımanlı sağsaydım toplantıydı falandı bazen es geçtim halbuki iş yerinde olduğun müddetce günde 3 defa sağarsan ve mutlaka sonuna kadar göğsü boşaltana kadar sağmalsıın sütünü ki tekrar üretim olsun.ayrıca mutlaka 3 litreden fazla su iç akşam gidince eve ilk işin bebeğini emzirmek olsun.getirdiğin sütleri dolaba (ben 800 ml sağardım)hemen.gecede emzireceğin için sütün uzunca bir süre yetecektir bebeğine,
sevgilerimle...

Son düzenleme:
kanay merhaba,
yazını okuyunca çok tedirgin olduüunu anladım asıl sütünü sağmassan sütün çekilecektir çevrendeki insanlar neye dayanarak böyle dediler bilmiyorum ama sen işteyken yaklaşık 10 saat göğsündeki sütü sağmassan süt üretimin duracaktır zaten doğal olarak kızmak-çekilmek derler halk arasında gidecektir.
bende oğlumu 4,5 aylıkken bıraktım çalışmaya başladım ve tam 9 ay olana kadar sütümü sağdım ha keşke daha randımanlı sağsaydım toplantıydı falandı bazen es geçtim halbuki iş yerinde olduğun müddetce günde 3 defa sağarsan ve mutlaka sonuna kadar göğsü boşaltana kadar sağmalsıın sütünü ki tekrar üretim olsun.ayrıca mutlaka 3 litreden fazla su iç akşam gidince eve ilk işin bebeğini emzirmek olsun.getirdiğin sütleri dolaba (ben 800 ml sağardım)hemen.gecede emzireceğin için sütün uzunca bir süre yetecektir bebeğine,
sevgilerimle...
zaman ayırıp uzunca bır acıklama yaptıgın ıcın cok tesekkurler
800 ml cok fazla bır mıktar benım bıberon mu farklı buyuk bıberon 240 ml drbrowns markalı ve cok buyuk ayrıca sutunu saklama kaplarında mı sakladın ben gunluk sagacagım yanı aksam sagıp dıger gun verecegım

zaman ayırıp uzunca bır acıklama yaptıgın ıcın cok tesekkurler
800 ml cok fazla bır mıktar benım bıberon mu farklı buyuk bıberon 240 ml drbrowns markalı ve cok buyuk ayrıca sutunu saklama kaplarında mı sakladın ben gunluk sagacagım yanı aksam sagıp dıger gun verecegım

rica ederim ne demek.
ayrıca neden 800 ml fazla diye düşündün bu gündüz bouyunca sağdığın miktar olacak.saklama poşetleri almıştım ben mothercareden onlara koyuyordum bir sağışta 400 ml çıkıyordu 2 kere sağabiliyordum ancak o kadar vaktim vardı ama son damlasına kadar sağıyordum birde 15 dakikadan sonra zaten göğüs boşalmaya başlıyor manuel el pompası ile sağdım bende biberona ...yani yeni annelerin yaptığı hatalardan biridir bu genelde sağma işleminde akıcı yani çok oaln süt 15dak-ile 30 dakikadan sonra gelir va o zaman çok verim alınır zaten ilk 15 dakika sağdığın yavaş yavaş sütün yağlı olan kısmıdır ve yaklaşık 100 ml civarında gelir.böyle canım umarım işe yarar.

benım gunduz sağma gıbı bı durumum olamaz aksam yatana kadar sağabılırım ancak.o zmanda gece bebegıme yetecek mı dıye korkuyorum valla 800 ml benım bıberından 3 tane demek 1 kıloya yakın olur galıba umarım aynı mıktardan bahsedıyoruz saklama posetlerını eczaneden mı medıkalcılerden mı aldın senın bıberonun markası neydı zamanını alıyorum ama bunları soracagım kımse yok cevremde tekrar tesekkurler.

benım gunduz sağma gıbı bı durumum olamaz aksam yatana kadar sağabılırım ancak.o zmanda gece bebegıme yetecek mı dıye korkuyorum valla 800 ml benım bıberından 3 tane demek 1 kıloya yakın olur galıba umarım aynı mıktardan bahsedıyoruz saklama posetlerını eczaneden mı medıkalcılerden mı aldın senın bıberonun markası neydı zamanını alıyorum ama bunları soracagım kımse yok cevremde tekrar tesekkurler.

neden gündüz sağamıyorsun anlamadım ben bir fırsatın olmazmı bu konuda emin ol herkes destekler yani seni
akşam hem bebeğin emip hem sen sağdığında zten o kadar süt çıkmaz ayrıca gündüz saağmanın yolunu bulmassan sütün çekilir canım hiçmi yok iki ara bir derede sağabileceğin bir yer.
poşetleri mothercare mağazaları var ya oradan aldım ama biraz pahalı yıkayıp kullabilirisin bir kere alıp.uzunca bir süre böyle yeter sana onlar.benim sağma makinem chicco nun en basit modeli manueldi canım sen istediğin zaman ne istersen sorabilirsin dert etme.
bak bu topiğe gel orada çok tecrübeli anne var.
http://www.kadinlarkulubu.com/bebeklerimiz-ve-biz-t200018/index.html

dersanede sağma gıbı bı durumum olamaz tenefuslerde bıle doluyuz maalesef.bugun ılk kez sutumu sonuna kadar sağdım bakalım nasıl olacak sankı su anda hıc sutum yok gıbı.

rica ederim ne demek.
ayrıca neden 800 ml fazla diye düşündün bu gündüz bouyunca sağdığın miktar olacak.saklama poşetleri almıştım ben mothercareden onlara koyuyordum bir sağışta 400 ml çıkıyordu 2 kere sağabiliyordum ancak o kadar vaktim vardı ama son damlasına kadar sağıyordum birde 15 dakikadan sonra zaten göğüs boşalmaya başlıyor manuel el pompası ile sağdım bende biberona ...yani yeni annelerin yaptığı hatalardan biridir bu genelde sağma işleminde akıcı yani çok oaln süt 15dak-ile 30 dakikadan sonra gelir va o zaman çok verim alınır zaten ilk 15 dakika sağdığın yavaş yavaş sütün yağlı olan kısmıdır ve yaklaşık 100 ml civarında gelir.böyle canım umarım işe yarar.
sayın mırrovomen
ne kadar tesekkur etsem azdır.dediğin gıbı yaptım yanı sutumu tamamen bosalttım gercekten de daha fazla sut oldu.bır sagısta bayagı cıktı.yalnız sunu merak ettım gunduz tamamen sağınca aksama sut kalıyor mu.ben de yarın bebeğımı bakıcıya bırakacagım yanı yoğun calısmamız yarın baslıyor .yalnız ben ara ara eve gelıp emzırecegım tabıı ders programı uyarsaÇok üzgünüm çoook

X