Sütüm bitiyor mu :(((

julianne

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
3.062
3
Kızlar biliyorum anne sütünün yanısıra mama takviyesi yapan arkadaşlar var ve bu dünyanın sonu değil ama;

Bugün kızım uzun süre uyanık kaldı. Birkaç gündür zaten göğüslerim de eskisi gibi değildi yumuşamıştı. Uyanık kaldığı sürelerde sürekli emmek istedi. Uyuyor yatağına koyuyorum 15 dk sonra bir yeri acımış gibi ağlayarak uyanıyordu. Meme verdiğimde deli gibi yapışıyordu ama süt de olmayınca mecburen mama yaptım. Küçük kızım o kadar acıkmış ki 100 cc mama emdi ve ardından 4 saat deliksiz uyudu.

O 4 saat içinde şimdi göğsümde süt var ama her zaman böyle gelmiyor. Acaba sütüm mü bitiyor her gün takviye mi yapmam lazım ne yapacağımı bilmiyorum.

Sütü biten, kesilen arkadaşlar ya da mama takviyesi yapan arkadaşlar bana yardım eder misiniz?

juli ayni sorun bende geceleri oluyor.iki gundur cok huzursuz cocuk hep meme istyor ama doymuyor..ne yapcagimi sasirdim bende gun icinde iyi cunku.

bugunude boyle gecirirsek bende geceleri mama verim diyorum.birak 4 saat uyumayi 1 saat bile uyumadi benimki.

benimkızımda uzun süre uyanık kaldığı zaman sütüm ollmuyor o da ağlıyor bazen ama uyuyor
aç olsa zaten uyumaz julicim senin kız uyanık kaldığı için göğüslerin dolmamış heralde canım

julicim öncelikle sakin ol.sakın stres yapma.
olabilir her daim süt fışkıracak diye birşey yok.
benim de oluyor bazen..

çok zorda kalırsan veririsin mama.

annelik hakkaten zor iş.neleri düşünüyoruz değil mi..Allahım tüm bebişleri hastalıklardan korusun...AMİN..

julicim bende aynı sorunu yaşıyorum şu son bikaç hafatadır göğüslerim önceki gibi sert olmuyor sıkıntı etmeye başladım bende dün kızım akşama kadar uyumadı o nasıl bir mızmızlıktı anlatamam ben hiç mama vermemiştim akşama kadar beni emdi durdu yumuşak oldu göğüslerim emiyo 2 kez çekiyo basıyor çığlığı sağayım dedim akşam 20 ml çıkmadı bile onuda 20 dk sağdım allahtan eşim bulunsun diye bi paket almıştı aptamil 120 ml yaptım kızım 80 ml yakın içti sonra uyudu benim kızım genelde açken çok mızmızlık yapıyor uyumuyor ve ben gerek duyduğumda vermeyi düşünüyorum

Demek birçoğumuzda var aynı durum. Benim aklıma bebeklerin büyümüş olabileceği geldi. Çünkü fazla süt olan göğsümü 2 ya da 3 kerede bitiren kızım artık o göğsü 15 dakika içinde sündürüyor bomboş kalıyor. Artık daha çok istiyor yani. Ama önemli olan memeler bebeklerin bu ihtiyacına karşılık verecek mi? Yani onlar emdikçe geliyor ama ona yetecek kadar gelecek mi. Artık sanırım yapacak bir şey yok aç olunca mama vermekten başka. İlk 6 ay anne sütü vermek hepimizin isteği ama dediğim gibi sanırım dünyanın sonu da değil.

su 6 ayi atlatabilsek hepimiz insl.ama böyle devam ederse bende alicam bir paket mama en azindan hazir olsun cok mizmizlanirsa veririm.

su 6 ayi atlatabilsek hepimiz insl.ama böyle devam ederse bende alicam bir paket mama en azindan hazir olsun cok mizmizlanirsa veririm.

canımbence al bulunsun benim de hiç ihtiyacım olmamıştı ama allahtan kociş almış yoksa dün akşam ağlamaktan bi hal olacaktı yavrum

lavinyacim iki gece eveline kadar hic sorun olmadi bende,birde nebilim hani sütüm olunca mama almak aklimiza bile gelmedi. ama iki gecedir yatakta yapisik yatiyoruz Denizle.iki saat falan kaldigi oluyor memede cok zorlaniyorum iki gecedir insl.huysuzluk filandir yaptgi.bakalim yarina yazarim bu gece ne yapicak böcügüm.

Canım göğüsün semsert olmasına gerek yok içinde süt olması için.bende önceleri böyle sanıyordum.
Benim ilk zamanlar bi kaç kez semsert olmuştu.Ama sonra hiç olmadı fakat süt olsada yine yumuşak.

Gelelim esas meseleye....
Sütüm yetmiyo diye bende çok üzülmüştüm ama dünyanın sonu değil.
Anne sütüyle beslenen çocukların sağlıkları granti değil sonuçta.
o yüzden hiç kendini üzme.Kızın mamayla doymuş.Demekki arada takviye etmen gerekebilir.
Sütün bitmez sadece kızının ihtiyacı artmıştır.genelde çok uyanık kaldıklarınd oluyor.
uykunuz düzene girerse aşarsınız bu durumu.Bol sütlü günler canım.

Eve Dark haklısın semsert olmasına gerek yok tabii ki. Ama sağınca da 10 cc falan çıkıyor. Sağıp da moralimi onunla falan bozmak istemiyorum ama var mı yok mu bilmek için sağdım ve azıcık çıktı. Onun haricinde sıkınca süt geliyordu ama çekip çekşip duruyordu bir süre sonra memede uyuyordu. Uynaınca da canı yanıyor gibi ağlıyordu. Düne kadar yumuşak da olsa yine de onu doyuruyordu.

Bende bugün hayal kırıklığına uğradım.
Göğsümde bi setlik hissetim açtım baktım süt geliyo ucundan.
aa dedim tamam doldu heralde.sağayım dedim.ceren yeni uyumuştu.
Sağdım 10 cc bile çıkmadı.Tam bi hayal kırıklığı.
Cerene de bi önceki öğün mama vermiştim düşünün yani.Sütün biraz daha olması gerekirdi.
ben bugün 3 öğün mama verdim. Tamam hepsinde 90 cc vermedim ama 3 öğün olunca canım sıkıldı.
Hayırlısı olsun napalım.

jülicigim bebişlerimiz anne sütüyle yeterince doymuyorlar sanırım yada çok çabuk hazmediyorlar.ben de günde birkaç kez mama veriyorum en azından tam doydugundan emin oluyorum içim rahat ediyor.özellikle gece uyutmadan önce mama veriyorum en azından 4saat deliksiz uyuyor.sende üzme kendini dedigin gibi dünyanın sonu degil ya bebeklerini hiç emziremeyen anneler var yine bunada şükür.

kızlar ya bendede aynı durum var önceden göğüslerim öyle sert olurdiki bazen el süremezdim şimdi yumuşacık bununla alakası yokmuş ama benim oğlumda çekiyo çekiy sonra birden çığlık atıyor acaba benimdemi sütüm yetmiyor iki günüdr göğsümde uyuyor sonra beş dakika geçmeden uyanıyor tekrar aranıyor sürekli böyleyiz geceleride aynı şekilde uyuyo yatağa koyuorum ağlıyor tekrar istiyor hangi mamayı almam lazım en azından bende bulundurayım:çok üzgünüm:

Dark aslında sağdığımıza da inanmamak gerekiyor çünkü sağma bittiğinde süt gelmeyebiliyor ama ardında kızıma veriyorum memeyi o zaman süt geliyor. Hiçbir sağma makinesi onların etkisini veremez. Birçoğumuz aynı sorunu yaşadığı için aklıma geldi belki de bu bir süreçtir ve sütler yine artacaktı bir süre sonra. Ya ne bileyim bir umut işte :))) Hepimize booool sütlü günler, taşar taşar durur inşallah hepimizinki.

Önemli olan mama verdiğimizde kendimizi annelik görevlerimiizi yapmıyor gibi hissetmememiz. Bugün biraz hissettim de ondan. Ama geçti.

Zeynep bende Hero baby vardı ama mama veren kızlar daha iyi araştırmışlardır sanırım başka başlıkta vardı. İstersen bir de yatırmadan mama vermeyi dene diyeceğim ama bu tür şeyleri en iyi doktora sorarak yapmak gerek. O yüzden tavsiye vermeye çekinirim.

Kızlar biliyorum anne sütünün yanısıra mama takviyesi yapan arkadaşlar var ve bu dünyanın sonu değil ama;

Bugün kızım uzun süre uyanık kaldı. Birkaç gündür zaten göğüslerim de eskisi gibi değildi yumuşamıştı. Uyanık kaldığı sürelerde sürekli emmek istedi. Uyuyor yatağına koyuyorum 15 dk sonra bir yeri acımış gibi ağlayarak uyanıyordu. Meme verdiğimde deli gibi yapışıyordu ama süt de olmayınca mecburen mama yaptım. Küçük kızım o kadar acıkmış ki 100 cc mama emdi ve ardından 4 saat deliksiz uyudu.

O 4 saat içinde şimdi göğsümde süt var ama her zaman böyle gelmiyor. Acaba sütüm mü bitiyor her gün takviye mi yapmam lazım ne yapacağımı bilmiyorum.

Sütü biten, kesilen arkadaşlar ya da mama takviyesi yapan arkadaşlar bana yardım eder misiniz?

cnm sakın telaş etme aynısı bende de oldu çok üzüldüm ama ara ara oluyor göğüslerin dolmasına fırsat bırakmıyorlar bile sürekli emmek istedikleri için süt gelmiyo gibi hissediliyor ama geliyor bebişin o an sürekli emmek istiyorsa ver ne kadar verirsen okadar sütün çoğalır mama verme derim banada doymuyormuş gibi geldi mama vericektim sonra bunun doğru olmadığını düşünüp meme vermeye devam ettim hatta bi kaç gün oğluşum göğsümde yapışık kaldı resmen sonradan düzeldi mama verme derim sütünün geldiğinide unutma

dönem dönem oluyor sanırım
3-4gün önce bendede aynı sorun vardı.bendeçok üzülmüştüm acaba bitiyormu diye
fakat 1-2gün içerisinde normale döndü
stres yapma.
ayrıca mama vermektende korkma
aşırı olmadığı sürece bir zararının olacağını sanmıyorum
bende günlük ikizlere günde 3defa olmak üzere 60cc veriyorum.onun haricinde düzenli uyudukları zaman yetiyor sütüm.göğüslerin yumuşak olması sütün olmadığını göstermiyor.çektikçe mutlaka bişiler gelir azda olsa

Seda mama vermeye ben de çok karşıyım ama o kadar bir yeri ağrıyormuş gibi ağladı ki dayanamadım. Sonra yüzündeki huzur ifadesini görmen gerekirdi :)

Teşekkür ederim kızlar. İnşallah dediğiniz gibi bir dönemdir bu.

Seda mama vermeye ben de çok karşıyım ama o kadar bir yeri ağrıyormuş gibi ağladı ki dayanamadım. Sonra yüzündeki huzur ifadesini görmen gerekirdi :)

Teşekkür ederim kızlar. İnşallah dediğiniz gibi bir dönemdir bu.

aynısını yaşadım julicim dediim gibi iki gün göğsümde kaldı yılmadım resmen sabahtan akşama kadar 10 dk arayla bir saat arayla hep göğsümde kaldı ardam da çok ağladı ama bu süreç mesela 20 dk emzirdikten sonra oyalayıp yatırmayı dene bu süreçte göğüslerinde doluyor bu uyumadıkları içinde oluyor

X