sütü bebeğine yarayan anneler bi bakarmısınız?

serince84

sude'm,şevval'im
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2008
495
3
kızlar sütünüz için ayrıca yaptıgınız bişeyler varsa lütfen paylasırmısınız
ne ne yaparsam yapıyım artmadı su deseniz cok fazla içiyorum

canım ben kara üzüm ve kompostosunu çok tükettim hem sana zindelik veriyo hem sütünü arttırıyo...Bebişim ilk ay 1.800 sonra 1.500 aldı...ama bol bol su gece kalkar meyve yerdim ardında 3 bardak su...komposto....herşeyi ne sıcak ne soğuk ılık .....sulu gidalar ye ekmek yememeye çalış...ayrıca sıcak banyo sütü indirir damarları açar.....

ben beyaz helvadan yarar gördüm.kilo almıyayım diye yemek istemedim ama farkedilir derecede yararını görünce yiyorum.ve üstteki arkadaşın dediklerinede katılıyorum canım.

kara üzüm dediginiz kızlar şimdi taze olanından mı yoksa kuruyemişcilerde satılandan mı?
kompostayı nasıl yapıyosunuz kızlar üzümden taze üzümden mi oluyo

KIZLAR VAKİT AYIRIP CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN COKKKKKK TEŞEKKÜR EDERİM .
İYİKİ VARSINIZZ HEPİNİZZZZ
TANIMASAMDA HERKEZİ COK SEVİYORUM :sm_cool:a.s.:sm_cool:

Canım eti yulaflı ve burçak bisküvisi süte batır ye bende işe yarıyor. Semizotu dereotuda iyi geliyor ayrıca kuru üzüm kompostosu da iyi geliyor. Bunun yanında tabiki bol su içmen, kendine vakit ayırıp dinlenmen, moralini yüksek tutman gerekiyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun canım...

benim oğluma sütüm oldukça yetiyor kilo alımı gayet iyi:nazar::nazar: dediklerinizin yanında beyaz soğanı tavsiye edebilirim.kokusunu şunu bunu düşünmeyin ben her gün bol soğanlı salata yapıyordum yada öylece yiyordum.ama 1 soğanı yemek şartıyla.inanılmaz süt yapıyor.şimdide arasıra devam ediyorum.sizde bebekleriniz için olumsuz yanını düşünmeden yiyin bikaç kez yiyince göreceksiniz farkı.cokacimcoook

Canım, arkadaşlar yazmış gerçi nelerin iyi geldiğini bizimde kilomuz gayet iyi :nazar:ben hayatımda tüketmediğim kadar tatlı tüketiyorum,tatlı yemeden duramıyorum vücut istiyor resmen hergün 3-4 porsiyon tatlım mutlaka var ve tabi çokca su ,sudan mıdır tatlıdan mıdır bilmem ama süt gelimi iyi çok şükür:nazar:

canım benim,hurma yemeyi bir dene.beş altı tane yesen yeter.ben denedim ve inanılmaz faydasını gördüm.:teytey:

arkadaşlar faydalı bir çok şey yazmışlar bunların hepsini denye bilirsin.Ama kendini bu konuda çok fazla yıpratma tavsiyeleri yerine getiriken birazda doğallığına bırak.ben hamile kalmadan önce 43 kiloydum o kadar nefret ederdimki yemek yemeten tarif edemem sana hamileykende kendimi zorladığım kadar yiyebildim bu açıdan oğlum 2800 kg doğdu sezeryanla aldılar oğlumu ama odaya gider gitmez emzirmeye başladım bebeğim beşinci ayı bitirene kadar sadece emzirdim ilk ay 1500kg aldı dördüncü aya kadar her ay 1000kg aldı beşinci ayda500gr oda doğalmış artık bebekler fazla kilo almazmış.hala emziriyorum arada doktorun tavsiyesiyle tadtırmalara başladık.yani demek istediğim benki hiç beslenmesine dikkat etmeyen hatun süt sıtması bile geçirdi sanırım genetik faktörlerde var o açıdan kendini fazla üzmeden sıkmadan güzel faydalı şeyler yaparak bebeğini emzir sen zaten annelik içgüdünle onu en güzel şekliyle beslersin gerekirse takviye yaparsın.

bulgur pilavınında süt yaptığını duymuştum
meyve sularındanda elma suyu sütü artırıyor
birde en önemlisi sık emzirme ,çünkü en iyi pompa bebektir ve o emdikçe süt artar

Arkadaşlar öncelikle biçok arkadaşın dediklerine katılıyorum. BEnde günde 1 2 de olsa hurma yemeyi ihmal etmyrm. Ebe hanım bulgur pilavını tavsiye etmişti. Vs. Soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak dur derim. Bol sıvı gıda al + rezene çayını tavsiye ederim. Hem gaz sorununu çözer hemde süt arttırıyo
Bide emzireceğin zaman inan bana ben denedim olaya direk olarak pos. yaklaş. Yani bebeğimi emziriyorum. Oda doyacak. OK. KEsinlikle sütün gelecektir çünkü durum tamamen piskoloooojik. Ben 1 göğsümle emziriyorum. Diğer göğsümü sağlık sorunları sebebiyle veremiyorum. Ama yetiyor hamdolsun. Öpüyoruum kolay gelsin

Annenin sütü olması için ne yapması gerekir?
İnsan memesi inek memesi yapısında değildir, bu nedenle uzun süreli süt biriktirmez. Çocuk emmeye başladığı anda süt yapılır. Nasıl gözyaşı ağladığımız zaman akıyorsa, yani bir yerde toplanmıyorsa süt de böyledir. Süt hücrelerinden anında süt yapılır ve bebek emdikçe de gelir. Süt olayı tamamen psikolojiktir.
Kadının yerli yersiz üzüntülerle dolmamış olması gerekir. Niyet de önemli. Annenin bebeğini emzirmek istemesi önem taşır.
Birçok anne lohusalık döneminde komposto, bol şekerli meyve suları içerek veya tatlıyla süt miktarını artırmaya çalışıyor. Bu mümkün mü? Süt yapan yiyecek var mı?
Süt yapıcı gıda diye bir şey olmaz. Süt yapıcı diye annelere zorla içirdikleri veya yedirdikleri şeylere dikkat ederseniz, hepsi susama isteği uyandıran maddelerdir. Anne bunları yiyince bol bol su içme arzusu hisseder. Bol bol su içince de süt miktarı artar.
Yani keramet helva, tatlı, soğan, pekmez veya kompostoda değil bunları yedikten sonra hararetten dolayı içtiği sudadır.

Küçük göğüs ve süt
'Küçük göğüslü kadının sütü olmaz' deniyor, doğru mu?
Bu da yalandır. Göğüsün büyüklüğü, memenin ucu veya şekliyle sütün akışı ve gelişi değişmez. Memesi küçük kadından gürül gürül süt gelebilir.
Sütün kalitesi yemeğe göre değişir mi? Et, karides, meyve, sebze yiyenle ekmek ve çorbayla beslenen anne arasında süt farkı olur mu?
Sütün kalitesi hiçbir zaman değişmez. İyi beslenen anne ile kötü beslenen anne arasında süt kalitesi açısından fark olmaz. Ancak iyi beslenen anne kendisine fayda sağlar, kötü beslenen annenin zararı kendisinedir. Çünkü süt yapmak için belli miktarda mineral vücuttan alınır. Bu minarellerin vücutta az ya da çok olması, kalan miktarın anneye yetip yetmediği meselesine bakılmadan vücut aynı miktar minerali anneden süt için alır. Yani zarar anneye olur. Ancak sütün kalitesi aylara göre değişir. İlk aylarda gelen süt farklıdır, bir ay sonra, iki ay sonra, altı ay sonra gelen süt farklıdır. İşte bu nedenle mamaların da bir ay, iki ay, üç ay ve sonrası için farklı tipleri yapılmıştır.
Mesela prematüre doğum yapmış bir kadının sütü ancak prematüre bebeğe iyi gelir. Onların sütü normal doğum yapmış bir annenin sütünden çok farklıdır. Yoksa annenin yediği içtiği ile hiçbir ilgisi yoktur. Fakir kadının da zengin kadının da sütü aynıdır.

ALINTIDIR...

arakadasım gun ıcerınde melegın uyurken sende en az bır saat uyu aç olsan bıle kalktıgında sutun olmuş oluyor. moralını bırseye sakın bozmaaa.. cok yorulma. su bl bol ztn ıçıyormuşşsun . bunun yanında dr larında onerdıgı roka dereotu gıbı yeşıllıklerden ye . sevmıyorsan bıle ye
yeeeee :)
ben rokayı cok severım 1 haftadır bol bol yıyorum onun dışında ozel bırsey yapmadım bugune kadar . sadece cok iş yapmıyorum sadece ARAlL ımmmm dıyorum hep onunlayım.. 6 ay bı geçsın hepımız rahatlıyacagız..
kısacası
dınlen
uyu
moralını yuksek tut
bol su .. senınde dedıgın gıbı
yeşııllık . ve sebze yemeklerı yıyorum ben
sende dene

mucxxxxxx

bence suyun cok etkısı yok cunku ben cok fazla ıcmıyorum ama sukur yetıyor humananın sutunu artıran cayını dene ben ıcıyorum faydasına ınanayorum bırde moralını bozma moral de etkılıyor cocuk doktorundan dınledım bebek emdıkce yeterınce sut gelıyormus ac kaldıgını dusunmeyın dedı

helva yeşil soğan mercimok nohut sütlü tatlılar komposto suyu özellikle bana çok fazla süt yaptı
bebeğimi emzirdiğim halde oruç tutuyorum.bebeğim 10 aylık.ama sütüm hiç azalmadı bile. çünkü ramanza tatlı çok fazla tüketiyoruz biz oda süt yapıyor.

uyku
su
moral

formül bu cnm. birde ısırgan çayı iç
benim sütler maşallah 3 bebeğe yetecek kadardı bu yöntemle. hala emiyor kızım çok şükür.
sormak istediğin başka bişey olursa sor cnm.

Bol sütlü günlerrrrrrrrrrrrrr

X