süt sağmak istiyorum

bebiscimkayra

bende bilmiyorum
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2008
317
1
arkadaşlar sütümü sağıyorum el pompasıyla...ancak yarım saatte ancak 20 cc çıkıyor...sütüm mü az yoksa sağamıyormuyum...ama bebişim doyuyor...ya kafayı yiyeceğim haftaya salı okula başlayacağım vmecburum sütümü sağmaya....e buna çare bulmam lazım acaba otomotiğini mi alsam....onda da el pompasındakindeki gibi mi çıkar süt...sizce sütüm az ondan mı az geliyor yoksa sebebp ne olabilir...ancak pompa çok zor elim ağrıyor o pompada...

ne olur süt sağanlar bana yardım edin...

kesinlikle el pompasından zaten yarısı yere yarısı göğe gidiyor :)ben geçen gün sinirlenip attım medelanın el pompasını aldım bir baktım sütümü 20 dk inanılmaz çekiyor sakın üzülme bizzat başıma geldi el pompasından oluyor.ben çok memnunum bu pompadan tavsiye ederim cnm onu at derim sakın kullanma eğer alabiliyorsan pilli olanından al manuel olanlar berbat...

medelanın el pompası yazmışım yanlışlıkla:) elektrikli olanını aldım pilli değil cnm ...önce pilli bebedor kullandım da hiç memenun kalmadım medela süper tavsiye ederim biraz pahalı ama inan değer

canım bende sütümü sağarak veriyorum kızıma, elle olanını hiç kullanmadım arkadaşım kullanıyor ama hiç memnun değil ellerim kopuyor diyor.
ben medelanın mini elektrikli pilli pompasını aldım çok memnunum tavsiye ederim 120-150 tl arası fiyatları..
ama bol su içmeni tavsiye ederim suyu artırdığım zaman sütümün daha fazla geldiğini bizzat gördüm..

Ben önceki kızımda kullanmıştım ama hiç memnun değildim,internettenn araştırdım ve bir yerde en iyi sağmanın elle olduğu yazıyordu,nasıl sağılacağınıda yazmıştı ve ben elle sağdım daha rahat oldu dene istersen.

hayatım bende sağarak veriyorum sütü..medela elektrikli/pilli olanından kullanıyorum..bana biraz çekim gücü azmış gibi geliyor ama bilmiyorum..avent acaba daha mı iyiydi diye düşünüyorum..ben pompayı e-bebek ten 129 tl ye aldım...yalnız şu bir gerçekki pompa bebeğin emmesi gibi değil..bebeğin çenesi çok daha kuvvetlli..ayrıca ben pompa kullanırken bir yandan da elle sıkıyorum ki süt çıksın..çünkü elle göğüse müdahale etmeyince 20-30 cc anca çıkıyor...ama diğerinde 60-70 cc çıkarıyorum 2 göğüsten 2 saatte bir...

canım elle nasıl müdahele ediyorsun açıklarmısın.ben spectra diye mi marka aldım emiş gücü iyi hatta son sürat çalşıtıramıyorum yara oldu göğsüm.Benim de azçıkıyor ama benim sütüm azaldı makinenin suçu yok eskiden tek memedne çıkan süt şimdi ikisinden ancak çıkıyor.

hayatım mıncık mıncık oluyor memeler..sadece pompaya bırakmıyorum yani..bir yandan da ben elle sıkıyorum ki ne varsa çıksın diye...aslında güçlü pompa olunca buna ihtiyaç yok ama dediğim gibi ben elimle sıkmasam epey az süt çıkıyor...

herkese çok teşekkür ederim.....cuma kısmet olursa bakıcam bu medela ya herkes memnun ama işte bebksiz dışarı çıkamadığımdan dolayı araştıramıyorum da....ama benim bu hafta sonu bunu halletmem lazım....haftaya salı başlıyorum okula...dualarınızı bekliyorum ne olur tüm anneler gibi benim sütümde çokluktan fışkırsın....
az önce sağdım el pompası ile 45 dakikada 70 ml anca çıktı ama elim koptu...valla...bana eşim almış bu elle çalışanı...ben şimdi elektiriklisini alıp ondan gizli denemem lazım ..eğer çok çıkıyorsa ona göstereceğim..eğer el pompasındaki kadar çıkarsa bana ne oldu yani şimdi iyi mi yaptın der...aslında eşim elektiiriklisini alacaktı ama kayınvalidemle çıkktı aldı..oda ne gerek var o kadar para veriyorsun demiş ve eşimin aklını çelmiş...sanki bilmiyorlar okula gititiğimde benim tek dostum o makina olacak...ama işte...

Canım benimkide hem elektrikli hem pilli pilli olarak kullanıyorum ben buraya uyumlu değil vatt ı yurtdışından almıştım .Çok memnunum 10 dakika da 90 - 100 falan çıkartıyor .Birde ikili benimki diğerinden akanlar da ziyan olmasın diye ikili olarak kullanıyorum .Pilleri zayıfladığı zaman sadece gücü azalıyor .Ablam Ameda marka kullanmıştı o markayıda bir araştır istersen o çok memnundu .Hem elektrikli hem pilli olanlar senin daha çok işine yarar.

el pompası çok meşakkatli ve çok az süt çıkar ..bence elektirikli bir pompa al daha iyi o..ünlüler bile bebekleri için sütü hasteneden kiraladıkları elektirikli pompa ile sağıyorlarmış geçenlerde tv de dinlemiştim..

Canım bende 10 gün öncesine kadar sagarak sütümü veriodum her 2-3 saate bir ..
2aylıkken bıraktı kızım emmeyi bende 4. ayı dolana kadar 2 ay sagarak verdim ...
Ben Chicco nun manuel pompasını kullanıodum ve cokta memnunum ben walla bi sagısta
150 cc-200 cc arası cıkartıodum tek gögüsle ama zamanla azaldı sagmaktan ..
Elektrikli philips aldı esim bana illet oldum kimse almasın cok sinir bozucu walla yarım saatte sagıo istedigim sütü... ugrasamadım bi kenarda duruo walla ..

Evet haklısınız....ben Şımdı kıralamaya da baktım aylıĞı 100 mılyonmuŞ...yanııı tÜsÜnÜz dıyecektım....dıŞarı Çıkabılsem...bebeĞım benden ayrılmıyor yawwwwwwwwwwww

maşallah 200 cc ha ben tüm günümü vermem lzımki o kadar sağayım..bende senin kullandığından kullanıyorum ama hiç memnun değilim....ellerim kopuyor...yorulduğum içnde dinlenme payım çok aloyor..
Ya biede duruşunuz nasıl oluyor süt sağarken ben eğiliyorum ve sırtım ağrıyor...sanki eğilmesem süt gelmeyecek gibi....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…