Süt sağma pompası olmazsa olmaz bir şey mi?

gulumseyenmutsuz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2022
560
805
Merhaba güzel anneler ve anne adayları. ❤️ Ben eksikleri yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyorum. Süt sağma pompasını alıp almamakta kararsız kaldım. Her annenin ihtiyacı oluyor mu? Alırsam hangi markayı almalıyım? Birde meme ucu için gümüş kapakları çok duydum yaraları iyileştirme de çok etkiliymiş. Kullanıp memnun kalan var mı? Tecrübeli annişlerin yorumlarını bekliyorum. 🙏🏻🌸

Gümüş kapak kullandım ve hiç yaram olmadı. Kızım su an diş çıkarma evresinde, meme ucumu resmen kesti dişleriyle yine sadece gümüş kapak kullandım ve kısa sürede iyileşti.

Ben süt sağma makinası kullandım. 2. ay civarında meme tutmak istemedi kızım, ben de sağıp kaşık biberonla verdim. Bir dönem de süt arttırmak için kullandım. Gerekliliği kişiden kişiye değişir bence.

Gümüş kapak kullanmadım. Plastik süt toplayıcı olanlardan kullandım. Pompa da almadım. Kızıma kendim baktığım için ihtiyacım da olmadı. Etrafınızda olanlar varsa ihtiyaç durumunda alabilirsiniz. Göğüs ucunu yeterince temiz tutup krem sürerseniz yara da olmuyor. Yine de tabi sizin insiyatifinize kalmış her şey. 💐

Merhaba güzel anneler ve anne adayları. ❤️ Ben eksikleri yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyorum. Süt sağma pompasını alıp almamakta kararsız kaldım. Her annenin ihtiyacı oluyor mu? Alırsam hangi markayı almalıyım? Birde meme ucu için gümüş kapakları çok duydum yaraları iyileştirme de çok etkiliymiş. Kullanıp memnun kalan var mı? Tecrübeli annişlerin yorumlarını bekliyorum. 🙏🏻🌸
Süt sağma makinesi şart. İlk zamanlar süt bebeğin ihtiyacına uyum sağlayana kadar mastit olma riskiniz çok yüksek. Şişme ve ağrı hissettiğinizde sağacaksınız. Çalışmıyorsanız elektrikli falan almanıza gerek yok, basit manuel bir pompa yeterli. Ben bebedor manuel kullanmıştım.
Wee Baby Tekli Manuel Göğüs Pompası - ebebek böyle bir şey gayet yeterli oluyor

Gümüş kapak kullandım ve hiç yaram olmadı. Kızım su an diş çıkarma evresinde, meme ucumu resmen kesti dişleriyle yine sadece gümüş kapak kullandım ve kısa sürede iyileşti.

Ben süt sağma makinası kullandım. 2. ay civarında meme tutmak istemedi kızım, ben de sağıp kaşık biberonla verdim. Bir dönem de süt arttırmak için kullandım. Gerekliliği kişiden kişiye değişir bence.
Teşekkür ederim. Özellikle gümüş kapağın etkisi olup olmadığını merak ediyordum. Dogumdan önce mi kullanmaya başladınız yoksa dogumdan sonra mı? 🙏🏻🌸

Gümüş kapak kullanmadım. Plastik süt toplayıcı olanlardan kullandım. Pompa da almadım. Kızıma kendim baktığım için ihtiyacım da olmadı. Etrafınızda olanlar varsa ihtiyaç durumunda alabilirsiniz. Göğüs ucunu yeterince temiz tutup krem sürerseniz yara da olmuyor. Yine de tabi sizin insiyatifinize kalmış her şey. 💐
Teşekkür ederim öneriniz için. 🥰 Krem olarak ne kullanmıştınız aklınızda mı adı?

Süt sağma makinesi şart. İlk zamanlar süt bebeğin ihtiyacına uyum sağlayana kadar mastit olma riskiniz çok yüksek. Şişme ve ağrı hissettiğinizde sağacaksınız. Çalışmıyorsanız elektrikli falan almanıza gerek yok, basit manuel bir pompa yeterli. Ben bebedor manuel kullanmıştım.
Wee Baby Tekli Manuel Göğüs Pompası - ebebek böyle bir şey gayet yeterli oluyor
Teşekkür ederim. 🌸 Manuel çok el yoruyor, çok uğraştırıyor yorumlarıyla karşılaştım o yüzden hep aklımda elektrikli almak vardı. Kullanmış biri olarak zor mu sizce de?

Her iki bebiste de süt sağma makinası aldım. İlkinde meme reddi dönemi yaşadığımız bir zaman memem çok şişti sertlikler oluştu bikac defa kiraladim sonrada aldim lansinoh almıştım. İkinci bebistede ilkini kaybettiğimiz icin ilk dönem yine tem ememedifi zaman şişti ağrı oldu yine aldim onu wee baby aldım bence lansinoh kadar cekim gücü iyiydi . Ben geçen sene 250, tl gibi bir fiyata aldım. Bence lazim oluyor. Belli süre bazı dönemlerde kullandim

Teşekkür ederim. 🌸 Manuel çok el yoruyor, çok uğraştırıyor yorumlarıyla karşılaştım o yüzden hep aklımda elektrikli almak vardı. Kullanmış biri olarak zor mu sizce de?
Ben her ikisini de kullandım manüel gerçekten el yoruyor. Doğum yapalı 4 gün oldu bebeğin memeyi tutmaması gibi kötü huyları olabiliyor ben her iki çocupumda tutmadı maalesef. Dört gündür durmadan sağıyorum öyle anne sütü alıyor. Manuel bu kadar süt çıkarmıyor bir de. Göğüslerim sabah uyandım taş gibi olmuşlardı çok açıyordu sağa sağa boşalttım hala da ağrı var. Sözüm şudur ki bebekler sürpriz yapabiliyor emmeme gibi alın derim neyle karşılaşacağını bilemiyor insan

Yok canım nesi zor olabilir ki, bebeğin emerek çıkardığı şeyi siz iki parmak oynatarak çıkarmakta mı zorlanacaksınız. Çocuğun ritmiyle basın, eski model su tulumbası gibi son hız basılmıyor. Yorumlarına bakın mutlaka alırken. Ben aynı pompayla 2 çocuk büyüttüm, hatta sonra başkasına da verdim. Sabırlı olmak lazım, inek sağma makinesi gibi şakkıdı şukkudu akmıyor zaten süt. Evdeyseniz hep kullanacağınız bir şey değil zaten gerektiğinde ihtiyacınızı karşılasın yeter.

Teşekkür ederim. Özellikle gümüş kapağın etkisi olup olmadığını merak ediyordum. Dogumdan önce mi kullanmaya başladınız yoksa dogumdan sonra mı? 🙏🏻🌸
Doğumla birlikte kullanmaya başladım. Aslında birkaç hafta önce başlamak gerekiyormuş ama ben kızım doğduktan sonra başlamama rağmen hiç yara olmadı. Çok memnunum.

Gumus kapak olmazsa olmazim. Gercekten hic yara almadan gecirdim lohusaligi. Sut pompasi da ihtiyac olursa alin bence. Ben almamistim ama ihtiyac hasil olunca almak durumunda kaldim☺️

Ben de ihtiyaç olursa alırım diye önceden almamıştım. Ama benim kız biraz küçük doğdu. Gücü yetmediği için ememedi. Hemen daha hastanedeyken esim gidip lansinoh otomatik olandan aldı. İlk günler o da çıkaramadı süt. Benim goguslerim çok şişti ve acıdı. Sonra asm deki Ebe hanım enjektörle çekerek boşalttı goguslerimi. Ondan sonra makine kullanmaya devam ettim. Bebek tam boşaltamıyor memeyi. O zaman de çok sertlesiyor ve acıyor. Hemen sağmak gerekiyor.
Ben iyiki almışım diyorum.

gümüş kapak kesinlikle tavsiye ederim. pompa da çalışıp çalışmadığınıza göre değişecek bir tercih. ilk dönemler hastane tipi sağma makinesini kiralayabilirsiniz emiş gücü hepsinden fazla. çalışacaksanız kablosuz olanlardan tercih edin mutlaka. bebek sağlıklı emerse de standart bir pompa iş görür.

Gümüş kapak aldım ve hiç yaram olmadı krem de sürüyordum. Pompa benim işime çok yaradı oğlum emmek istemiyordu, sütüm de azdı. Sütümü çok sağdım 4 aydan sonra meme reddi oldu tamamen sağarak vermeye başladım parasını sonuna kadar çıkardım yani(ikinci el almıştım hiç kullanamamış bir anneden)

Gümüş kapağı bebek ve memeler emzirmeye alışana kadar ful kullandım, memeyi dogru tutturmaya çok dikkat ettim ve sıfır yarayla atlattım.
Süt sağma makinası almıştım ama sadece birkaç kez kullandım o da ilk günlerde meme ucumun çıkmasına yardımı olur diye. Bence duruma göre ihtiyaç olursa alınabilecek bir ürün. Benimki boş boş duruyor bi köşede

Kızlar gümüş kapağın boyutunu nasıl seçeceğiz? Bir normal var birde XL var. Kahverengi çevreye göre mi alacağız yoksa ucuna göre mi anlayamadım. Alanlar yardımcı olabilir mi?

Sütün gelip gelmeyeceği kesin değil hiçbir anne için ama her şeyi düşünmeliyiz. Ben sütüm gelmez diye mama da koymuştum doğum çantama çok şükür sütüm geldi. Sütüm fazlaydi ilk aylar ve sağmaktan başka çarem yoktu bebek hepsini bitiremezdi sağıp buzluğa attım hep.bir de sağdığım halde mastit oldum kaç kere mochinin süt sağma pompası olmasa ne yapardım bilmiyorum.

X